Operacja wojskowa

04.06.2022 Sobota

09:00-11:00
Sekcja A: blok ogniowy – pistolet, oś nr 1.
W trakcie szkolenia uczestnicy poznają najnowsze standardy praktycznych strzelań bojowych i obronnych. Nauczą się prawidłowego chwytu, postawy i pracy na języku spustowym, bojowej i taktycznej wymiany magazynków. Zostaną zapoznani z zagadnieniami, taki jak: prowadzenia ognia ze zmianą punktu celowania,  strzelanie rytmiczne i dynamiczne. Podczas zajęć uczestnicy zostaną zapoznani z pragmatyką użycia broni w sytuacji realnego zagrożenia życia.
Sekcja B: blok ogniowy – karabin + strzelba, oś nr 5.
W trakcie szkolenia uczestnicy poznają najnowsze standardy praktycznych strzelań bojowych i obronnych. Poznają zasady bezpiecznego posługiwania się bronią długą, budowę i zasada działania karabinka typu AR-15 i strzelby gładkolufowej, prawidłowe załadowanie i rozładowanie broni, prawidłową postawę strzelecką, ułożenie broni, chwyt, – postawę gotowości niską i wysoką. Nauczą się bojowej i taktycznej wymiany magazynków. Będą strzelali statycznie z różnych postaw strzeleckich.

11:00-13:00
Sekcja A: blok ogniowy – karabin + strzelba, oś nr 5.
Sekcja B: blok ogniowy – pistolet, oś nr 1.


13:00-14:00
Przerwa obiadowa.

14:00-16:00
Sekcja A: Szkolenie z pierwszej pomocy medycznej na polu walki.
Program obejmuje podstawową wiedzę medyczną, dzięki której uczestnicy nauczą się zaopatrywania ran postrzałowych, tamowania krwotoków i postępowaniem z rannym. Zajęcia praktyczne na mięsie i sztucznej krwi. Metody ewakuacji rannego z pojazdu i z budynku.
Sekcja B: Szkolenie z taktyki walki w terenie zurbanizowanym i w pomieszczeniach: technika, procedury, trening.
Zajęcia odbywają się w przystosowanych do tego pomieszczeniach. Kursanci uczą się budowy zespołu, funkcji, które każdy w nim pełni, podstawowej taktyki zdobywania pomieszczeń. Używamy markerów paintballowych/replik ASG oraz profesjonalnej pirotechniki. Mechanicznie/siłowo torujemy drogę w pomieszczeniach (siłowe wejścia do pomieszczeń – praca młotem, chuliganem, taranem) Celem ćwiczenia jest zdobycie obiektu, uwolnienie zakładnika lub wykonanie zadania (HR lub DA*) w taki sposób, żeby ponieść jak najmniejsze straty. Jest to możliwe tylko gdy zespół pracuje razem a każdy bezbłędnie wykonuje swoje zadania.

* DA – direct action – akcje bezpośrednie
Krótkotrwałe, gwałtowne ,działania bojowe, na małą skalę lecz o zakładanym dużym oddziaływaniu działania prowadzone w środowisku wrogim. Do realizacji wymagają zaangażowania specjalizowanych sił i środków planowanie i realizacja zadań wymaga niejawności, dezinformowania i zaskoczenia przeciwnika akcje bezpośrednie służą do zdobycia, rozpoznania, przechwycenia, zniszczenia wskazanych celów o dużym znaczeniu operacje typu /da/ realizuje się zwracając szczególną uwagę na życie operatorów.

HR – hostage rescure – odbijanie zakładników operacje typu /hr/ różnią się od operacji typu /da/ taktyką i podejściem do osiągnięcia wyznaczonego celu w /hr/ nadrzędnym celem jest życie zakładnika.
W trakcie szkolenia uczestnicy wykonają jeden, wybrany rodzaj operacji tj./DA/ lub /HR/ zgodnie z założeniami i taktyką stosowaną w realnych sytuacjach.

16:00-18:00
Sekcja A: Szkolenie z taktyki walki w terenie zurbanizowanym i w pomieszczeniach: technika, procedury, trening.
Sekcja B: Szkolenie z pierwszej pomocy medycznej na polu walki.

18:30-20:30

Ognisko

05.06.2022 Niedziela

09:00-11:30
Szkolenie z walki w ręcz z przeciwnikiem uzbrojonym w niebezpieczne narzędzie.
Lub
Techniki wysokościowe, zjazdy na linie, ewakuacja z budynków.

12:00-13:30
Zadania strzeleckie.
Rywalizują ze sobą sekcja A i B na dwóch torach zadaniowych z strzelając z 3 rodzajów broni. Każdy z uczestników będzie miał do wykonania zadania strzeleckie polegające na ostrzelaniu więcej niż jednego celu wyznaczoną ilością amunicji. Strzelania na dwóch torach będą odbywały się jednocześnie. Ważne jest wybranie odpowiednich zawodników do konkretnego strzelania. Uczestnicy o czekających ich zadaniach dowiedzą się przed rozpoczęciem konkurencji i będą mieli 10 min. na podział zadań w sekcji. Nad każdym uczestnikiem podczas strzelania będzie czuwał instruktor.

13:30-14:30
Przerwa obiadowa.

14:30-16:30
Zawody taktyczne. Samodzielne przeprowadzenie operacji DA lub HR. Każdy z zespołów dostaje zdanie o identycznym poziomie trudności. Oceniane jest wykonanie zadania, technika i straty własne. Niezbędne będzie wykorzystanie całej wiedzy zdobytej podczas szkolenia z taktyki i pierwszej pomocy. Tym razem nie będą strzelali tylko do tarcz…

16:30-17:00
Zakończenie, podsumowanie i omówienie wyników.
Pożegnanie uczestników.

Fort Pacew – znajduje się na ogrodzonym terenie o powierzchni ponad 30 tysięcy m2. Składa się z 5 osi strzeleckich, obiektów o powierzchni 600 m2 przystosowanych do walki w pomieszczeniach przy użyciu amunicji z farbą/pudrem, z możliwością użycia pirotechniki. Urozmaicony krajobraz, bunkry, schrony, wzniesienia, duży parking, miejsce na ognisko, 2 km od rzeki Pilicy, oddalony od najbliższych zabudowań o ponad kilometr. Do Fortu przylega 3 ha las. Dojazd z Warszawy trasą S7 zajmuje około 1 godziny.

Kadra
Instruktorzy główni to byli żołnierze Oddziałów Bojowych JW GROM, posiadający co najmniej kilkunastoletnie doświadczenie zdobywane podczas szkoleń z najlepszymi jednostkami specjalnymi na świecie a przede wszystkim na realnym polu walki.
Zajęcia będą prowadzone przez 2 – 4 instruktorów w zależności od wielkości grupy i wykonywanych zadań.

Sprzęt
– karabiny szturmowe AR-15, pistolety GLOCK, HK, S&W, SIG SAUER, strzelby gładkolufowe
– amunicja: 70 szt. 9×19, 45 szt. .223, 10 szt. 12/70 na osobę
– pasy nośne, ładownice, magazynki, kabury,
– ochrona wzroku i słuchu
– markery paintbalowe/repliki ASG wzorowane na karabinach AR-15 z pełnym wyposażeniem,
– hełmy balistyczne, kamizelki, maski, latarki, łączność radiowa jeśli będzie konieczna,
– profesjonalna pirotechnika.

Zakwaterowanie
Ranczo „Biała Chata” znajduje się nad rzeką Pilicą w miejscowości Pacew, gmina Promna, powiat Białobrzegi, województwo mazowieckie na obszarach Natura 2000. Dobry dojazd ( 60 km od Warszawy, 40 km od Radomia, 25 km od Grójca, 7 km od Białobrzegów), cicha wiejska okolica, zapewniają udany sielski wypoczynek. Zróżnicowana baza noclegowa (50 miejsc noclegowych całorocznych) rozmieszczona tak, aby można było zaspokoić potrzeby Gościa indywidualnego poszukującego ciszy w kontakcie z naturą oraz aktywnie wypoczywających grup zorganizowanych.

Pokoje
Wygodne pokoje, duży wspólny salon z aneksem kuchennym, łazienka z kabiną prysznicową oraz duży taras. Dodatkowo na terenie posesji znajdują się plac zabaw dla dzieci, altana z murowanym grillem oraz altana z widokiem na Pilicę.
Pobyt można rozpocząć od godziny 15:00 i zakończyć w dniu następnym do godziny 11:00


Zapewniamy:
najlepszą kadrę instruktorską, obiekt na wyłączność, pojazdy, cały potrzebny sprzęt i wyposażenie. Jedyna rzecz, którą muszą mieć uczestnicy, to ubrania polowe, mundury lub wygodną odzież turystyczną.

DOJAZD: Własny

Ranczo Biała Chata, gospodarstwo agroturystyczne, Pacew nad rzeką Pilicą

TERMIN: 04.06 – 05.06.2022

CENA: 1990 zł/os*

*cena dotyczy zakwaterowania 1 os. w pokoju 2, 3, 4, 5 lub 8-osobowym (pojedyncze łóżko)

Dopłaty (opcjonalne):
Dodatkowy nocleg (3-4.06): 100 zł ze śniadaniem

Cena zawiera:
– zakwaterowanie jedna noc w pensjonacie agroturystycznym ,,Ranczo Biała Chata’’ w Pacewie, nad rzeką Pilicą
– wyżywienie: śniadanie, 2 obiady polowe, wieczorne ognisko z kiełbaskami
– 16h szkolenia strzelecko-taktycznego z wykorzystaniem sprzętu:
– karabiny szturmowe AR-15, pistolety GLOCK, HK, S&W, SIG SAUER, strzelby gładkolufowe
– amunicja: 70 szt. 9×19, 45 szt. .223, 10 szt. 12/70 na osobę
– pasy nośne, ładownice, magazynki, kabury,
– ochrona wzroku i słuchu
– markery paintballowe/repliki ASG wzorowane na karabinach AR-15 z pełnym wyposażeniem,
– hełmy balistyczne, kamizelki, maski, latarki, łączność radiowa jeśli będzie konieczna,
– profesjonalna pirotechnika.
– profesjonalną kadrę instruktorską i dowództwo byłych żołnierzy Oddziałów Bojowych JW GROM posiadający co najmniej kilkunastoletnie doświadczenie
– obiekt na wyłączność
– pojazdy, cały potrzebny sprzęt i wyposażenie
– opieka i wsparcie Opiekuna Hey Holiday
– ubezpieczenie NNW standard, składki na TFG oraz TFP

Cena nie zawiera:

– dojazdu na miejsce
– munduru/ubrania polowego
– ubezpieczenie od rezygnacji (możliwość wykupienia)

1Wybierz termin:


2Wypełnij dane do kalkulacji:

Liczba osób dorosłych: 1990 zł/os*

Dopłaty:

Dodatkowy nocleg (3-4.06): 100 zł ze śniadaniem.

Ubezpieczenie od rezygnacji: (włączając zachorowanie na COVID-19): 4,4% wartości rezerwacji (ubezpieczenie nie dolicza się do kalkulacji, kwota zostanie dodana w Umowie).

Kalkulacja ceny: 0.00 

3Uzupełnij dane do rezerwacji:

Uczestnik 1 / Zamawiający

Imię i nazwisko:

Pesel:

Ulica i numer:

Kod pocztowy i miasto:

E-mail:

Telefon:

Uczestnik 2

Imię i nazwisko:

Pesel:

Uczestnik 3

Imię i nazwisko:

Pesel:

Uczestnik 4

Imię i nazwisko:

Pesel:

Uczestnik 5

Imię i nazwisko:

Pesel:

Dodatkowe uwagi

Faktura – wypełnij pole (nazwa firmy, NIP, adres) jeśli chcesz otrzymać fakturę na inne dane niż Zamawiającego

4Zaznacz zgody i dokonaj rezerwacji:

  „Oświadczam, że znana mi jest treść załączników Regulamin Serwisu oraz Polityka Prywatności i je akceptuję.”

  „Oświadczam, że znana mi jest treść załączników Ogólne Warunki Uczestnictwa w Imprezie Turystycznej oraz Ogólne warunki Ubezpieczenia i je akceptuję.”

Administratorem danych osobowych jest Hey Holiday Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Zwycięzców 2, 03-941 Warszawa, który przetwarza podane przez Państwa dane osobowe w celu obsługi procesu rezerwacji i realizacji imprezy turystycznej. Informacje o zasadach przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach wynikających z RODO, znajdują się w Polityce prywatności.