region narciarski

Arabba Marmolada & Sella Ronda & Ski Civetta

  • Topowy ośrodek narciarski, idealne miejsce dla tych, którzy jadą przede wszystkim na narty i chcą mieć nieograniczoną liczbę tras narciarskich w 4 głównych ośrodkach karuzeli narciarskiej Sella Ronda (Arabba, Alta Badia, Val Gardena i Val di Fassa).

    Strategiczna lokalizacja u stóp Marmolady (3342 m n.p.m.), najwyższego szczytu Dolomitów zwanego jej ,,Królową’’ gwarantuje spektakularne widoki i daje gwarancję śniegu. Z położonej najbliżej hotelu stacji Malga Ciapela (1446 m n.p.m.) kolejka wjeżdża aż na 3269 m n.p.m. pod samą Marmoladę, skąd można albo zjechać imponującą 12 km trasą Bellunese do dolnej stacji, albo ruszyć w kierunku Arabby na Sella Rondę i przenieść się na nartach do innych ośrodków. A po nartach zobaczyć w aplikacji całą trasę, którą przejechaliśmy wraz ze statystykami!

    Klimatyczny region, w otoczeniu majestatycznych gór i dziewiczej przyrody (strefa UNESCO) nieskomercjalizowany, z rodzinnymi hotelikami, rustykalną zabudową, urzekający gościnnością, niespiesznością i wewnętrznym spokojem mieszkańców.
  • 63km tras i 26 wyciągów tylko w części Arabba – Marmolada (24 km tras łatwych, 30 km średnich i 9 km trudnych) oraz bezpośredni dostęp do 480 km tras we wszystkich 4
    ośrodkach połączonych słynną Sella Rondą!

  • W drugą stronę niż Marmolada (8km od hotelu), u stóp trzytysięczników Monte Civetta i Monte Pelmo znajduje się rodzinny ośrodek Ski Civetta – Alleghe (28 wyciągów i 80km tras, z czego 32 km łatwych, 42 km średnich i 6 km trudnych). Jest uważany za jeden z najlepszych ośrodków dla dzieci i osób chcących doskonalić umiejętności z uwagi na szerokie, bezdrzewne trasy i praktycznie brak snowboardzistów na stoku.

Arabba Marmolada, to jeden z czterech regionów z dostępem do największej karuzeli narciarskiej w Europie – Sella Rondy, którą można objechać w obie strony – trasami zieloną lub pomarańczową, o łącznej długości ok. 40km. Dociera się nimi do 3 pozostałych regionów: Alta Badia, Val Gardena i Val di Fassa, które łącznie z Arabbą oferują prawie 500km tras narciarskich z niesamowitymi widokami na stożkowe szczyty urzekających Dolomitów – dla wielu, najpiękniejszego pasma górskiego w Europie.

Ośrodek Arabba Marmolada słynie z najlepszej jakości i pewności śniegu w całych Dolomitach, również z uwagi na najwyższe położenie tras i wyciągów. Również trasy są tutaj najdłuższe, a krajobrazy i widoki należą do najbardziej spektakularnych na świecie. Niewątpliwą w tym zasługę ma słynna Marmolada – najwyższy szczyt Dolomitów, spod którego zjeżdża się 12km trasą, prawie 2km w dół. Trasy są położone na wysokościach od 1446 m do imponujących 3269 m n.p.m., a mimo takich wysokości trasy są w 98% pokryte systemem sztucznego naśnieżania, a słońce świeci tu częściej niż w wielu innych, niżej położonych regionach.

Co ważne, jest to region o bardzo zróżnicowanych trasach, choć może nie dla początkujących narciarzy – przeważają stoki czerwone i niebieskie, ale poszukujący adrenaliny odnajdą również czarne trasy. Majestatyczne szczyty, dziewicza przyroda i iglaste lasy oraz drewniana architektura i brak skomercjalizowania sprawiają, że można tu poczuć prawdziwą symbiozę, a jednocześnie pokorę w relacji człowieka z naturą.

Tylko kilka kilometrów, w przeciwną stronę do Marmolady, leży klimatyczne i pięknie położone przy górskim jeziorze miasteczko Alleghe oraz Ski Civetta – największy w regionie Veneto, ale spokojny ośrodek narciarski z liczbą 80km tras, jeden z najlepszych dla rodzin z dziećmi we Włoszech. Szerokie stoki, położone w większości na wysokościach pomiędzy 1500 m, a 2100 m n.p.m., są w całości pokryte systemem sztucznego naśnieżania i oferują cudowne widoki na szczyty i doliny.

A do tego fantastyczna kuchnia regionalna, serwowana w licznych górskich chatach, położonych na stoku.

Arabba Marmolada:
Ilość tras: 63km tylko w ośrodku Arabba Marmolada w tym 24km niebieskie, 30km czerwone, 9km czarne.
Liczba wyciągów: 26 tylko w ośrodku Arabba – Marmolada, w tym 5 kolejek linowych, 4 gondole, 16 wyciągów krzesełkowych i 1 orczykowy.
Dodatkowo 2 wyciągi taśmowe.

Ski Civetta:
Ilość tras: 72km, w tym 28km niebieskie, 36km czerwone, 8km czarne.
Liczba wyciągów: 22, w tym 3 gondole, 10 wyciągów krzesełkowych i 9 orczykowych.
Dodatkowo 1 taśma dla najmłodszych narciarzy.

Karnet Dolomiti Superski, który obowiązuje w ośrodkach Ski Civetta, Arabba Marmolada i pozostałych 3 regionach połączonych Sella Rondą (Val Gardena, Alta Badia, Val di Fassa). Dodatkowo również w innych największych włoskich regionach (m.in. Kronplatz, Val di Fiemme, Cortina d’Ampezzo) – ten największy teren narciarski w ramach jednego skipass daje dostęp do 1200km tras i możliwość analizowania przejechanych tras, wyciągów, statystyk każdego dnia po nartach.

W terminach wyjazdów 9-16.01 i 23-30.01 za 6-dniowy karnet narciarski:
– osoba dorosła zapłaci 292 euro,
– młodzież urodzona po 28.11.2004 – 204 euro,
– dzieci urodzone po 28.11.2012 otrzymają bezpłatnie karnet narciarski w przypadku zakupu skipassu na taki sam okres przez osobę dorosłą (1 dorosły = 1 dziecko).

W terminach wyjazdów 13-20.02, 20-27.02 oraz 27.02-06.03, 6-dniowy karnet narciarski:
– dla osoby dorosłej to koszt 324 euro,
– dla młodzieży ur. po 28.11.2004 – 227 euro,
– dzieci urodzone po 28.11.2012 otrzymają bezpłatnie karnet narciarski w przypadku zakupu skipassu na taki sam okres przez osobę dorosłą (1 dorosły = 1 dziecko).

Szczegóły dotyczące cen tutaj:
https://www.dolomitisuperski.com/documents/listini-prezzo/2020-20201/Prezzi-Preise-Prices%202020-21%20with%20seasonal.pdf

Regulamin dotyczący karnetów tutaj:
https://www.dolomitisuperski.com/documents/Condizioni%20di%20vendita/DSS_Poster_Condizioni_Vendita-A4_EN.pdf

Goście Hey Holiday mogą liczyć na 20% rabat do wypożyczalni sprzętu narciarskiego dla dzieci i dorosłych, a także na usługi serwisowania i przechowywania sprzętu. W tym regionie mamy 2 partnerów – w zależności od ośrodka, w którym jeździmy. W miejscowości Alleghe, tuż przy wyciągu prowadzącym na stoki regionu Ski Civetta jest położona Rent Alleghe Casa delle Guide – wypożyczalnia nart i snowboardu, serwis oraz depozyt sprzętu narciarskiego. Przyzwoite ceny, duży wybór sprzętu dla dorosłych i dla dzieci – i nart, i snowboardu.

Więcej:
https://www.rentalleghe.com/

W miejscowości Malga Ciapella, 50m od wyciągu prowadzącego pod Marmoladę jest z kolei wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i snowboardowego – Ski Rental by Renato, która oferuje przystępne ceny i profesjonalne doradztwo.

Tutaj zamieszczamy linki do stron oficjalnych oraz najbardziej wiarygodnych ocen i opinii na temat ośrodków narciarskich Arabba Marmolada oraz Ski Civetta. Jak również procedury bezpieczeństwa wdrożone na sezon 20/21, aby urlop narciarski był maksymalnie komfortowy i bezpieczny dla wszystkich gości.

Oficjalna strona ośrodków Arabba – Marmolada i Ski Civetta:
https://www.dolomitisuperski.com/en/Experience/Ski-areas/Arabba
https://www.dolomitisuperski.com/en/Experience/Ski-areas/Civetta

Procedury bezpieczeństwa 2020/2021 związane z COVID-19:
https://www.dolomitisuperski.com/lp-2019-20/LP_Covid/Covid-19_en

Opinie skiresort.info o Arabba Marmolada i Ski Civetta:
https://www.skiresort.info/ski-resort/arabbamarmolada/
https://www.skiresort.info/ski-resort/civetta-allegheselva-di-cadorepalafaverazoldo/

Ocena portalu snow-online.com
https://www.snow-online.com/ski-resort/arabba.html
https://www.snow-online.com/ski-resort/civetta.html

Hotel

Hotel Camoscio ***

Ceny od 2190 zł.

09.01 – 16.01 Family Ski
23.01 – 30.01 Family Ski
13.02 – 20.02 Family Ski
20.02 – 27.02 Family Ski
27.02 – 06.03 Man Ski