region narciarski

Flachau Wagrain St Johann

  • Ośrodek pięciogwiazdkowy, o doskonałej renomie i dogodnym położeniu – tylko 6h 30min od polskiej granicy.

  • Od sezonu 20/21 region narciarski Flachau Wagrain St Johann powiększy się o ośrodki Kleinarl Flachauwinkl Zauchensee, dzięki nowej kolejce łączącej Wagrain i Kleinarl.

  • Wagrain to sympatyczne miasteczko, położone w samym sercu regionu, nad którym ponad 200m wyżej przemieszcza się imponująca 130-osobowa kolejka G-Link – jedna z największych w Alpach, oferująca spektakularne widoki na góry i dolinę.

  • Region charakteryzuje się dużym przywiązaniem do tradycji – jodłowanie i dźwięki cytry można usłyszeć w miasteczku Wagrain oraz lokalnych winiarniach i gospodach, które słyną również z doskonałej i sycącej kuchni, opartej na produktach z okolicznych wiosek i dobrego lokalnego wina.

  • Powiększony region Snow Space Salzburg to aż 210 km tras (77km niebieskich, 105km czerwonych, 8km czarnych i 20km nieoznaczonych) i 70 wyciągów, co plasuje go w czołówce największych i najlepszych austriackich ośrodków narciarskich.

Snow Space Salzburg, to największy ośrodek narciarski regionu Ski Amade – od seoznu 20/21 będzie liczył aż 210km tras i wskoczy do ,,klubu 200’’, czyli 5 największych, bezpośrednio połączonych regionów narciarskich w Austrii (obok Ski Welt, Saalbach Hinterglemm, Ischgl Samnaun i Ski Arlberg), gdzie liczba tras przekracza 200km.

Dzięki nowej gondoli Panorama Link pomiędzy Wagrain i Kleinarl, duży i ceniony ośrodek narciarski Flachau – Wagrain – St Johann / Alpendorf zyska bezpośrednie połączenie z ośrodkami Kleinarl – Flachauwinkl oraz Flachauwinkl – Zauchensee. Ten nowy gigant narciarski z liczbą 70 nowoczesnych wyciągów będzie miał w swojej ofercie m.in. dwie trasy Alpejskiego Pucharu Świata (Flachau i Zauchensee), największy w Austrii snowpark (Absolut Park we Flachauwinkl), freeridowy raj (Zauchensee), jeden z najlepszych na świecie freestyle parków (Snowpark Alpendorf) oraz Wagraini’s Winter World – królestwo zabaw narciarskich dla dzieci, w tym dziecięce ski party. Trasy będą prowadzić poprzez 5 dolin i 12 szczytów górskich, a miejscowość Wagrain (w której jest położony nasz hotel) stanie się centralnym punktem całego regionu, skąd w ciągu jednego dnia można będzie dotrzeć do najdalej oddalonych tras i wrócić z powrotem.

Ośrodek Flachau Wagrain St Johann (Snow Space Salzburg) wraz z dołączonymi ośrodkami stanie się również jednym z najlepszych w Austrii w kategoriach: szybkości i jakości wyciągów oraz zróżnicowania tras.

A do tego świetnych kulinarnie – aż 85 górskich restauracji na stokach, serwujących takie delicje kuchni Salzburskiej jak: deser Salzburger Nockerl – suflet przypominający kształtem trzy salzburskie wzgórza czy Brettljause – przekąska serwowana na desce (przysmaki z wędzarni, maselnicy i pieca chlebowego).

Snow Space Salzburg, to region przyjazny rodzinom z dziećmi – barierki dla dzieci są tu we wszystkich kolejkach linowych, są taśmy dla początkujących i kids parki, tor tubbingowy, karuzela z oponami, domek krasnoludków, trasa przygodowa Devil’s Route, mini-tory wyścigowe dla dzieci i ich rodziców.

O komfort śniegu dba 1200 armatek śnieżnych, a o komfort komunikacji – bezpłatny WLAN w całym ośrodku.

Ambasadorem regionu i współtwórcą 35 kilometrowej Hermann Maier Tour jest pochodzący właśnie stąd Herminator – czterokrotny zdobywca Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim.

Ilość tras: 210 km, w tym 77km niebieskich, 105km czerwonych, 8km czarnych i 20km nieoznaczonych.
Liczba wyciągów: 70, w tym 4 koleje linowe, 14 gondoli, 29 wyciągów kanapowych i 23 orczykowych).
Dodatkowo 9 wyciągów taśmowych dla dzieci.

Na cały region obowiązuje karnet Ski Amade, z dostępem do 760km tras oraz 270 kolejek i wyciągów. Obejmuje również ośrodek Flachau – Wagrain – St Johann / Alpendorf – Kleinarl – Flachauwinkl – Zauchensee.

W terminach 16-23.01 i 23-30.01.2021 6-dniowy karnet narciarski kosztuje:
– dla osoby dorosłej – 276 euro,
– dla młodzieży urodzonej w latach 2002-2004 – 207 euro,
– dla dzieci urodzonych w latach 2005-2014 – 138 euro za 6 dni.

W terminach 6-13.03 i 13-20.03.2021 6-dniowy skipass kosztuje:
– dla osoby dorosłej – 286 euro,
– dla młodzieży ur. w latach 2002-2004 – 214,50 euro,
– dla dzieci ur. w latach 2005-2014 – 143 euro za 6 dni.
– dzieci urodzone w roku 2015 i później – bez opłat, w przypadku zakupu karnetu przez osobę dorosłą (do potwierdzenia do 30.10.2020)
Rodzinny Bonus: Przy zakupie karnetów przez członków jednej rodziny – trzecie i wszystkie młodsze dzieci z rodziny (dzieci i nastolatki) otrzymują bezpłatny karnet narciarski, gdy przynajmniej jedno z rodziców i starsze rodzeństwo (dzieci lub nastolatki) kupią karnet narciarski na taki sam okres ważności.
Zwrotny depozyt za kartę magnetyczną karnetu – 3 euro.

Więcej o karnetach tutaj:
https://www.skiamade.com/pdf/Tickets/Mehrtageskarten/2020-21/EN_NormalFees_2020-21.pdf
https://www.skiamade.com/pl/Karnety/Karnety-narciarskie/Oferty-dla-rodzin

Naszym partnerem w Wagrain jest Ski- & Snowboardverleih Wagrain OG – idealnie zlokalizowana, tuż przy dolnej stacji wyciągu ,,Latający Mozart’’, która znajduje się nieopodal hotelu. Na miejscu sklep sportowy oraz wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i snowboardowego – dla dorosłych i dzieci. Fachowe doradztwo.

Więcej:
https://www.sportwagrain.at/

Ponieważ hotel znajduje się w pobliżu stoku, nie korzystamy z przechowalni nart – narciarnia znajduje się w hotelu.

Tutaj zamieszczamy linki do stron oficjalnych oraz najbardziej wiarygodnych ocen i opinii na temat całego regionu Snow Space Salzburg. Jak również procedury bezpieczeństwa wdrożone na sezon 20/21, aby urlop narciarski był maksymalnie komfortowy i bezpieczny dla wszystkich gości.

Oficjalna strona ośrodka Snow Space:
https://www.skiamade.com/en/Ski-resorts/Salzburger-Sportwelt/Wagrain-Snow-Space-Salzburg

Procedury bezpieczeństwa 2020/2021 związane z COVID-19:
https://www.snow-space.com/Covid19-measures
https://www.skiamade.com/corona_en

Opinie skiresort.info o Flachau Wagrain St Johann:
https://www.skiresort.info/ski-resort/snow-space-salzburg-flachauwagrainst-johann-alpendorf/

Ocena portalu snow-online.com
https://www.snow-online.com/ski-resort/snow-space-salzburg-flachau-wagrain-alpendorf.html

Oficjalna strona SalzburgerSportwelt:
https://www.salzburgersportwelt.com/en/winter/skiing.html

Hotel

Alpina Wagrain Natur & Sport Resort ****

Cena od 3990 zł.

16.01 – 23.01 Family Ski
23.01 – 30.01 Family Ski
06.03 – 13.03 Ladies Ski
13.03 – 23.03 50+ Ski