region narciarski

Kitzbühel

Ośrodek pięciogwiadkowy, nieprzerwanie od 8 lat uznawany za najlepszy ośrodek narciarski nie tylko w Alpach, ale też numer 1 na świecie!*

KitzSki to najbardziej znany austriacki ośrodek narciarski w świecie, a urocze Kitzbuehel ze słynnym deptakiem i uroczą średniowieczną starówką, przyciąga co roku wszystkich, którzy chcą doświadczyć atmosfery elegancji i luksusu, pograć w kasynach czy spędzić czas w licznych snow-barach.

Kiztbuehel co roku gości alpejski Puchar Świata, a zjazd mężczyzn na słynnym Hahnenkamm jest uznawany za najtrudniejszy i najbardziej prestiżowy w całym cyklu. Każdy może przejechać po tej samej trasie – Die Streif, gdzie zawodowcy pędzą nawet 140km/h, a nachylenie stoku w najbardziej stromym miejscu wynosi aż 85%!

185km tras (106 łatwe, 60 średnie, 19 trudne), uważanych za bliskie doskonałości, jeśli chodzi o ich zróżnicowanie, przygotowanie tras i poziom infrastruktury narciarskiej.

KitzSki ma od niedawna połączenie z innym alpejskim gigantem – również pięciogwiazdkowym regionem SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental (4.8/5), największym połączonym obszarem narciarskim w Austrii, który oferuje aż 258km tras (121 łatwe, 127 średnie, 10 trudne) A razem z Kitz Ski do przejechania prawie 450km!

Oprócz tytułu najlepszego ośrodka narciarskiego na świecie, przyznanego po raz ósmy z rzędu – Kitzbuehel szczyci się tym, że to tutaj narodził się zjazd alpejski. Już od 1931 roku odobywają się zawody u stóp góry Hahnenkamm, na legendarnej trasie The Streif– uważaną za najbardziej niebezpieczną i ekscytującą trasę Alpejskiego Pucharu Świata, który nieprzerwanie od 1967 roku odbywa się tutaj, a jego ambasadorem jest Arnold Schwarzenegger.

Każdy śmiałek może spróbować swych sił i sprawdzić umiejętności, jednak cały region Kitz Ski jest tak zróżnicowany pod kątem tras, że początkujący czy średnio jeżdżący narciarze również znajdą swoje miejsca.

Trasy w ośrodku są położone na wysokości od 800 do 2000 m n.p.m., a korzystne północno – zachodnie położenie terenu oraz rozległe górskie hale powodują, że jest tu dużo świeżego i naturalnego śniegu.

Region jest również znany ze znakomitej kuchni serwowanej w ponad 60 górskich chatach i restauracjach na stokach, docenianych przez koneserów, w tym przez ekspertów Michelin Guide.

Kitz Ski otaczają 3 główne miasteczka – Kitzbuehel od wschodu, Kirchberg od pólnocy i Mittersill od południa, z których lub w pobliżu których można dostać się wyciągami na 188km tras narciarskich.

Warto przynajmniej raz po nartach pojechać i zobaczyć średniowieczną starówkę w Kitzbuehel oraz deptak z wieloma eleganckimi butikami, dostojną atmosferą i szczyptą blichtru.

Mittersill, to sympatyczne i bezpretensjonalne miasteczko, a stoki od wjazdu Panoramabahn dłużej są puste i nie ma kolejek.

W pobliżu ładnego Kirchbergu jest z kolei połączenie (4min skibussem z dolnej stacji Ki-West do dolnej stacji Pengelstein) z fantastycznym narciarskim regionem Ski Welt. Jego imponująca liczba 288km bardzo zróżnicowanych i znakomicie przygotowanych tras w połączeniu z nowoczesną infrastrukturą narciarską sprawiły, że region Ski Welt Wilder Kaiser Brixental stał się mocną alternatywą dla swojego słynnego sąsiada Kitz Ski.

Kitz Ski:
Ilość tras: 188km, w tym 102km niebieskie, 66km czerwone, 20km czarne.
Liczba wyciągów: 49, w tym 1 kolej linowa, 11 gondoli, 27 wyciągów kanapowych i 10 orczykowych.
Dodatkowo 8 wyciągów taśmowych dla małych narciarzy.

Ski Welt:
Ilość tras: 288km, w tym 126km niebieskie, 127km czerwone, 35km czarne.
Liczba wyciągów: 89, w tym 17 gondoli, 34 wyciągów kanapowych i 38 orczykowych.
Dodatkowo 11 wyciągów taśmowych dla młodszych dzieci.

Dwa rodzaje karnetów – Kitz Ski (cały obszar Kitzbuchel – Kirchberg – Mittersill) oraz Super Ski Card (obejmuje również sąsiedni SkiWelt oraz m.in. Ski Circus, Zell am See Kaprun).

6-dniowy karnet Kitz Ski dla:
– osoby dorosłej w terminach wyjazdów Hey Holiday to 297 euro,
– młodzieży urodzonej w latach 2002-2004 to koszt 222 euro,
– dzieci z lat 2005-2014 cena wynosi 148 euro.
– młodsze dzieci urodzone w 2015 roku i później mają skipass gratis.
Zwrotny depozyt za kartę magnetyczną skipassu wynosi 2 euro.

Więcej:
https://www.kirchberg-kitzbuhel.nl/sites/omni00.d8.webpactserver.nl/files/uploads/skipas-prijzen-kirchberg-kitzbuhel-2020-2021.pdf

6-dniowy karnet Super Ski Card (obejmuje wszystkie ośrodki ziemi Salzburskiej i Alp Kitzbuehelskich, łącznie 22 regiony, 2750km tras i 926 wyciągów) jest najbardziej elastycznym karnetem alpejskim w historii i kosztuje niewiele więcej:
– dla dorosłych 303 euro,
– dla młodzieży (ur. 2002-2004) 227 euro,
– dla dzieci (ur. 2005-2014) 151 euro.
– dzieci urodzone od 2015 roku – nie płacą.
Zwrotny depozyt za karnet 2 euro.

Więcej:
https://www.superskicard.com/en/ski-passes.html

Goście Hey Holiday mogą liczyć na 20% rabat do wypożyczalni sprzętu narciarskiego dla dzieci i dorosłych, a także do depozytu i usługi serwisowania sprzętu. Współpracujemy z Intersport Breitfuss, położonej w dolnej stacji Panoramabahn i oferującej pełen zakres potrzebnych usług – sklep sportowy, wypożyczalnia nart i sprzętu narciarskiego, szafki depozytowe na sprzęt oraz serwis. Bardzo fachowa kadra doradców, najnowsze modele do testowania.

Więcej tutaj:
https://www.sport-breitfuss.com/

Tutaj zamieszczamy linki do stron oficjalnych oraz najbardziej wiarygodnych ocen i opinii na temat całego regionu Kitzbuehel – Kirchberg. Jak również procedury bezpieczeństwa wdrożone w ośrodku Kitz Ski na sezon 20/21, aby urlop narciarski był maksymalnie komfortowy i bezpieczny dla wszystkich gości.

Oficjalna strona ośrodka Kitzbuehel:
https://www.kitzski.at/en/skiarea-tyrol/the-kitzbuehel-kirchberg-ski-area-in-tirol-kitzski-is-calling.html

Oficjalna strona ośrodka SkiWelt:
https://www.skiwelt.at/en/skiwelt-wilder-kaiser-brixental-ski-resort.html

Procedury bezpieczeństwa 2020/2021 związane z COVID-19:
https://www.kitzbueheler-alpen.com/en/kam/corona.html

Opinie skiresort.info o Kitz Ski i SkiWelt:
https://www.skiresort.info/ski-resort/kitzbuehelkirchberg-kitzski/
https://www.skiresort.info/ski-resort/skiwelt-wilder-kaiser-brixental/

Ocena portalu snow-online.com – KitzSki i SkiWelt
https://www.snow-online.com/ski-resort/kitzbuehel.html
https://www.snow-online.com/ski-resort/skiwelt-wilder-kaiser-brixental.html

Oficjalna strona Tyrolu o Kitz Ski i SkiWelt:
https://www.tyrol.pl/atrakcje-turystyczne/sport/narty-i-biegowki/przeglad-wszystkich-stacji-narciarskich/a-kitzbuehel-i-kirchberg
https://www.tyrol.pl/atrakcje-turystyczne/sport/narty-i-biegowki/przeglad-wszystkich-stacji-narciarskich/a-skiwelt-wilder-kaiser-brixental

Hotel

Hotel Bräurup ****

Ceny od 3390 zł.

06.02 – 13.02 Family Ski
13.02 – 20.02 Family Ski