region narciarski

Saalbach Hinterglemm

Ośrodek pięciogwiazdkowy: 4.7/5* , należy do Top 10 najlepszych ośrodków na świecie i top 5 w Austrii. Jeden z największych ośrodków narciarskich w Austrii – ponad 70 wyciągów i 60 restauracji.

Jako jedyny ośrodek wygrał w 2020 ranking jako najlepszy na świecie w 2 kategoriach: jakość wyciągów i gondoli oraz fantastyczne oznakowanie tras i wyciągów. Jeden z najnowocześniejszych pod względem infrastruktury i doskonałego zorganizowania systemu nartostrad i wyciągów, wśród ośrodków narciarskich w Alpach.

Ośrodek kompletny, bardzo popularny i lubiany ośrodek wśród wymagających najwyższych standardów – niemieckich i holenderskich narciarzy. W Polsce nie tak znany, a położony tylko 7h jazdy samochodem od naszej granicy.

Aż 270km tras (140 łatwe, 110 średnie, 20 trudne), z możliwością sztucznego naśnieżania, zróżnicowanie tras na najwyższym poziomie. Ski Circus nie na wyrost jest nazywane ,,bezkresnym królestwem nart’’ czy ,,mekką freeridowców’’.

Ski Circus Saalbach Hinterglemm Leogang Fiebrebrunn to jeden z największych połączonych regionów narciarskich w Austrii oferujący aż 270km tras, doskonale przygotowanych i o różnych stopniach trudności.

Uznawany jako ośrodek bez wad – zróżnicowanie tras jest tak ogromne, że każdy znajdzie stoki dla siebie. Trasy są położone na wysokościach – od 803 do 2096 m n.pm., z ponad 90% pokryciem armatkami śnieżnymi.

W rankingach obu największych portali zajmujących się oceną regionów narciarskich (skiresort.info oraz snow – online.com) Ski Circus należy do Top 10 najlepszych ośrodków narciarskich na świecie. Jest uważany również jako topowe miejsce do jazdy poza trasami – ze względu na wspaniałe zbocza pokryte głębokim śniegiem (w Fieberbrunn co roku odbywa się impreza Freeride World Tour).

Ilość i położenie tras pozwalają w ciągu dnia nie zjeżdżać dwa razy po tym samym stoku, a sama karuzela narciarska Ski Challenge ma 65km tras, 32 wyciągi i 12400m przewyższenia.

Położony w sercu Alp Kitzbuehelskich region słynie z przyjemnej, familijnej atmosfery oraz wyjątkowej, zdrowej kuchni opartej na regionalnych przysmakach pochodzących prosto od farmerów, których można skosztować w imponującej liczbie chat z pysznym jedzeniem, zlokalizowanych na stokach. Koniecznie trzeba spróbować omletów cesarskich (Kaiserschmarrn) oraz kluseczek zapiekanych z aromatycznym serem i podawanych na patelni (Kasnocken). Bajeczna panorama zaśnieżonych gór we wszystkie strony świata sprzyja delektowaniu małą lampką dobrego wina do posiłku.

Ilość tras: 270km, w tym niebieskie 140km, czerwone 112km i czarne 18km
Liczba wyciągów: 70, w tym 29 gondoli, 21 wyciągów kanapowych i 20 orczykowych.

Karnet Ski Alpin Card obowiązuje w całym regionie Ski Circus czyli karuzeli narciarskiej zlokalizowanej pomiędzy miasteczkami Saalbach, Hinterglemm, Leogang i Fieberbrunn. Ten sam karnet umożliwia również szusowanie po sąsiednich ośrodkach Zell am See i Kaprun.

6-dniowy karnet narciarski w terminach wyjazdów Hey Holiday kosztuje:
– 292 euro dla osoby dorosłej,
– 219 euro dla młodzieży urodzonej w latach 2002-2004 oraz
– 146 euro dla dzieci urodzonych w latach 2005-2014.
– młodsze dzieci urodzone w roku 2015 lub później otrzymują karnet narciarski gratis (przy zakupie skipassa przez osobę dorosłą), konieczne zdjęcie.
Kaucja zwrotna za kartę magnetyczną karnetu 2 euro.

Szczegółowy dotyczące cen karnetów tutaj:
https://www.saalbach.com/en/winter/skitickets/peak-season

Goście Hey Holiday mogą liczyć na 30% rabat w porównaniu do oficjalnego cennika na wypożyczenie nart i pełnego sprzętu narciarskiego dla dzieci i dorosłych, a także usług serwisu sprzętu. Współpracujemy z S4 Snowsport, oferującą kompleksową ofertę wypożyczalni, serwisu, szkółki narciarskiej, depozytu i sklepu narciarskiego, położonej tuż obok hotelu i dolnej stacji wyciągów. Duży wybór sprzętu narciarskiego w wypożyczalni – zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, w tym nowe modele nart.

Więcej:
https://www.s4-fieberbrunn.at/en/

Uwaga: Hotel TUI Blue Fieberbrunn jest położony przy stoku, wypożyczalni i stacji narciarskiej i dysponuje własną, dużą narciarnią w hotelu, więc odpada korzystanie z depozytu i ski busa.

Tutaj zamieszczamy linki do stron oficjalnych oraz najbardziej wiarygodnych ocen i opinii na temat całego regionu Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn (Ski Circus). Jak również procedury bezpieczeństwa wdrożone w regionie Ski Circus na sezon 20/21, aby urlop narciarski był maksymalnie komfortowy i bezpieczny dla wszystkich gości.

Oficjalne strony ośrodka Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn:
https://www.saalbach.com/en/winter/ski-resort
https://www.fieberbrunn.com/en/winter/ski-area

Procedury bezpieczeństwa 2020/2021 związane z COVID-19:
https://www.fieberbrunn.com/en/ALPIN-CARD/code-of-conduct
https://www.alpincard.at/en/covid-19-code-of-conduct

Opinie skiresort.info o Ski Circus:
https://www.skiresort.info/ski-resort/saalbach-hinterglemm-leogang-fieberbrunn-skicircus/

Ocena portalu snow-online.com
https://www.snow-online.com/ski-resort/saalbach-hinterglemm-leogang_reviews.html

Oficjalna strona Salzburgerlandu o Ski Circus:
https://www.salzburgerland.com/pl/skicircus-saalbach-hinterglemm-leogang-fieberbrunn/

Oficjalna strona Tyrolu o Ski Circus:
https://www.tyrol.pl/atrakcje-turystyczne/sport/narty-i-biegowki/przeglad-wszystkich-stacji-narciarskich/a-fieberbrunn-w-dolinie-pillerseetal

Hotel

TUI Blue Fieberbrunn ****

Ceny od 3990 zł.

16.01 – 23.01 Family Ski
23.01 – 30.01 Family Ski
27.02 – 06.03 Family Ski
06.03 – 13.03 50+ Ski