region narciarski

Val di Fiemme

  • Region należy do Top 5 najlepszych ośrodków narciarskich we Włoszech, i składa się z 3 ośrodków narciarskich – Ski Latemar, Alpe Lusia oraz Alpe Cermis, pomiędzy, którymi kursują bezpłatne skibussy.

  • Fenomenalne widoki, fantastyczna regionalna kuchnia oraz duża liczba dni słonecznych w miesiącach zimowych (średnio 8 na 10 dni) powodują, że to jeden z najpopularniejszych regionów na narciarski urlop we Włoszech.

  • Długie, zróżnicowane i perfekcyjnie przygotowane trasy, z czego aż 98% jest pokrytych systemem naśnieżania oraz nowoczesny system wyciągów.

  • 101 km tras w całym regionie: 49km w ośrodku Ski Latemar, 28km w Alpe Lusia i 24km w Alpe Cermis, a do tego snow parki, kids parki i najlepsze w Alpach trasy do narciarstwa.

Ski Latemar Obereggen – Pampeago – Predazzo, to największy z ośrodków narciarskich Val di Fiemme, położony niecały 1km od hotelu i to tutaj jeździmy.

Stoki narciarskie położone są na wysokości od 1540 do 2388 m n.p.m., co daje gwarancję naturalnego śniegu od grudnia do kwietnia.

Ośrodek jest znany ze znakomitej pielęgnacji naturalnego śniegu (lub jego produkcji ze 115 armatek śnieżnych) oraz świetnego przygotowania tras, które są długie, różnorodne i posiadają dużo kombinacji i rozgałęzień. Przeważają przyjemne czerwone trasy, ale i amatorzy łagodnych, niebieskich tras, i miłośnicy wymagających czarnych stoków nie będą się tutaj nudzić. Również niesamowite w tym ośrodku są widoki na masyw Latemar, wpisanego na listę UNESCO, którego kolory zmieniają się wraz z porą dnia i stopniem nasłonecznienia.

Ośrodek Alpe Lusia, choć oferuje tylko 28km tras, jest uważany na jedno najlepszych we Włoszech miejsc dla dzieci – przeważają trasy niebieskie (13km) i czerwone (11km), są baby i kids parki, funpark Lusialand, baby club z możliwością opieki nad dziećmi oraz specjalne wyciągi dziecięce.

Ostatni z ośrodków regionu Val di Fiemme to Alpe Cermis. Mimo, że szczyt kojarzy się z narciarstwem biegowym i najbardziej stromą trasą w górę, na której wielokrotnie rywalizowała Justyna Kowalczyk, to zjazdy w dół są dużo przyjemniejsze. Do dyspozycji 24km, w tym trasa Olimpia, która mierzy aż 7.5km i jest jedną z najdłuższych w całych Dolomitach.

Ilość tras: 101km, z czego 49km w ośrodku Ski Latemar, w tym: 9km tras niebieskich, 33km czerwonych i 7km czarnych.
Liczba wyciągów: 18 w Ski Latemar, w tym 2 gondole, 14 wyciągów kanapowych i 2 orczykowe.
Dodatkowo 4 wyciągi taśmowe dla najmłodszych narciarzy.

Karnety na cały obszar Val di Fiemme są zróżnicowane cenowo w zależności od terminu.

W dwóch pierwszych terminach wyjazdów Hey Holiday, czyli od 16 do 30 stycznia 2021 6- dniowy karnet kosztuje:
– 244 euro dla osoby dorosłej,
– dla młodzieży (urodzonej po 28.11.2004) – 171 euro,
– dzieci urodzone po 28.11.2012 mają bezpłatny karnet jeśli przy zakupie karnetu przez osobę dorosłą na takie sam czas (1 dorosły = 1 dziecko).

W terminach od 30 stycznia do 13 lutego, 6-dniowy skipass to koszt odpowiednio:
– 272 euro (osoba dorosła),
– 190 euro (młodzież ur. po 28.11.2004),
– dzieci urodzone po 28.11.2012 mają bezpłatny karnet jeśli przy zakupie karnetu przez osobę dorosłą na takie sam czas (1 dorosły = 1 dziecko).

Istnieje możliwość zakupu karnetu kombinowanego – regionu Val di Fiemme w połączeniu z całym obszarem Dolomity Superski (12 regionów, 1200km tras) – wówczas 6-dniowy karnet można zakupić w opcjach 3+3 lub 4+2 lub 5+1. Wysokość dopłaty zależy od wybranej opcji i terminu, ale w uśrednieniu waha się pomiędzy 20, a 30 euro.

Więcej na temat karnetów tutaj:
https://www.visitfiemme.it/en/active-relax/snow/skipasses

Goście Hey Holiday mogą liczyć na 20% rabat do wypożyczalni sprzętu narciarskiego dla dzieci i dorosłych, a także na depozyt i usługi serwisowania sprzętu. Nasz partner Sport Latemar 2200 jest położony idealnie – przy dolnej stacji gondoli w Predazzo, niespełna 1km od hotelu. Na dwóch poziomach – wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, serwis oraz sklep. Znajduje się tu również przechowalnia sprzętu.

Więcej:
https://www.sportlatemar.it/en/winter/

Tutaj zamieszczamy linki do stron oficjalnych oraz najbardziej wiarygodnych ocen i opinii na temat regionu Val di Fiemme. Jak również procedury bezpieczeństwa przygotowane na sezon 20/21, aby urlop narciarski był maksymalnie komfortowy i bezpieczny dla wszystkich gości.

Oficjalna strona regionu Val di Fiemme:
https://www.visitfiemme.it/pl/winter

Oficjalna strona ośrodka Ski Latemar:
https://www.latemar.it/en/ski-center-latemar-2/

Opinie skiresort.info o Ski Latemar:
https://www.skiresort.info/ski-resort/latemar-obereggenpampeagopredazzo/

Ocena portalu snow-online.com
https://www.snow-online.com/ski-resort/ski-center-latemar.html

Oficjalna strona Dolomiti Superski o Val di Fiemme:
https://www.dolomitisuperski.com/en/Experience/Ski-areas/Val-di-Fiemme

Hotel

Albergo Montanara ***S

Ceny od 1990 zł.

16.01 – 23.01 Family Ski
30.01 – 06.02 Love Ski
06.02 – 13.02 Family Ski