region narciarski

Zell am See Kaprun

Wysoko oceniany region Zell am See Kaprun to jeden z najbardziej popularnych i najchętniej wybieranych austriackich ośrodków przez Polaków, położony tylko ok 6h jazdy od naszej granicy.

Stoki Zell am See zapewniają majestatyczny widok na położone u stóp góry Schmittenhöhe jezioro, nowoczesne wyciągi i fantastyczną ofertę dla rodzin z dziećmi oraz narciarzy szukających przyjemnych, mniej wymagających tras.

80% tras położonych jest na stokach o dużym nasłonecznieniu, które oprócz doskonałych, szerokich tras słyną z bogatej oferty gastronomicznej i apre-ski – 23 górskie chaty i restauracje serwują regionalne przysmaki i zapewniają fajną zabawę po nartach.

Kaprun oferuje gwarancję śniegu przez prawie cały rok, dzięki wysoko położonym i bardziej wymagającym trasom na lodowcu Kitzsteinhorn (3203m n.p.m.), bezpośrednio połączonych z centrum Kaprun i terenem Maiskogel ultranowoczesną kolejką 3K Connection.

Europa Sportregion to łącznie 138km tras z czego 77km tras (30 łatwe, 28 średnie, 19 trudne) w Zell am See i 61km (29 łatwych, 23 średnich, 9 trudnych) w Kaprun.

Od sezonu 19/20 gondola zellamseeXpress łączy region z doliną Glemmtal, skąd w kilka minut skibusem można przenieść się na 270km tras regionu Ski Circus (obowiązuje jeden karnet narciarski).

Europa Sportregion to jeden najbardziej ,,polskich’’ alpejskich ośrodków narciarskich. Naszych rodaków przciąga niewątpliwie bardzo zróżnicowana oferta narciarska – 77km tras w rodzinnym, ale słynącym ze świetnej atmosfery i dobrej zabawy ośrodku narciarskim.

Ucztą dla oka są fantastyczne widoki na góry, w tym na Großglockner – najwyższy szczyt Austrii oraz położone u dołu rozległe jezioro Zell am See, w którego wodach odbijają się wierzchołki gór. A tuż obok jest jeszcze 61km tras na wyżej położonym terenie Maiskogel – Kitzsteinhorn, bezpośrednio połączonych nowoczesną kolejką 3K.

Na samym lodowcu śnieg leży cały rok, a najwyżej położona w Austrii platforma panoramiczna (3029 m n.p.m.) Top of Salzburg zapiera dech w piersiach!

Tu trzeba być, to trzeba samemu doświadczyć!

Zell am See
Ilość tras: 77km, w tym 30km niebieskie, 28km czerwone, 19km czarne
Liczba wyciągów: 28, w tym 2 kolejki linowe, 7 gondoli, 10 wyciągów krzesełkowych i 9
orczykowych. Dodatkowo 2 wyciągi taśmowe dla najmłodszych.

Kaprun
Ilość tras: 61km, w tym 29km niebieskie, 23km czerwone, 9km czarne
Liczba wyciągów: 21, w tym 2 koleje linowe, 6 gondoli, 7 wyciągów kanapowych i 6 orczykowych.

Karnet narciarski Ski Alpin Card obejmuje ośrodki Zell am See i Kaprun, znane łącznie jako Europa Sportregion posiadające 138km tras oraz znajdujący się nieopodal – olbrzymi region Saalbach Ski Circus z liczbą 270km. W sumie 408km do szusowania na jednym karnecie!

6-dniowy karnet w terminach wyjazdów HH kosztuje:
– dla osoby dorosłej 292 euro
– dla młodzieży urodzonej w latach 2002-2004 – 219 euro,
– dla dzieci z lat 2005-2014 – 146 euro.
– maluchy urodzone w roku 2015 i później – nie płacą nic.
Zwrotny depozyt za kartę magnetyczną karnetu – 2 euro.

Więcej szczegółów:
https://www.alpincard.at/en/ski

Goście Hey Holiday mogą liczyć na 20% rabat do wypożyczalni sprzętu narciarskiego dla dzieci i dorosłych, a także na depozyt i usługi serwisowania sprzętu. Intersport Scherer w Fusch, to najbliżej położona od hotelu (ok 1km) wypożyczalnia nart i snowboardu, serwis sprzętu oraz sklep sportowy, gdzie ceny są niższe niż w Zell am See czy Kaprun.

Szczegóły tutaj:
https://www.intersport.at/storedetail?storeID=9120045541304

Przy dolnej stacji AreitXpress czyli kolejki, którą wjeżdżamy znajduje się przestronny depozyt sprzętu narciarskiego Brundl Sports. Na miejscu dostępny również serwis sprzętu, wypożyczalnia i sklep o powierzchni 1100m2.

Więcej tutaj:
https://www.bruendl.at/en/locations/zell-am-see/areitxpress-valley-station?utm_source=google&utm_medium=organic&utm_campaign=google_my_business

Depozyt sprzętu narciarskiego tej samej firmy znajduje się również przy dolnej stacji Maiskogelbahn w Kaprun, podobnie jak serwis i wypożyczalnia sprzętu.

Więcej:
https://www.bruendl.at/en/locations/kaprun/maiskogelbahn-valley-station

Tutaj zamieszczamy linki do stron oficjalnych oraz najbardziej wiarygodnych ocen i opinii na temat całego regionu Zell am See – Kaprun. Jak również procedury bezpieczeństwa wdrożone w ośrodku Europa Sportregion na sezon 20/21, aby urlop narciarski był maksymalnie komfortowy i bezpieczny dla wszystkich gości.

Oficjalna strona ośrodka Zel am See – Kaprun:
https://www.zellamsee-kaprun.com/en/activities/winter/skiing
https://www.zellamsee-kaprun.com/pl/landingpage/winter1819

Procedury bezpieczeństwa 2020/2021 związane z COVID-19:
https://www.alpincard.at/en/covid-19-code-of-conduct

Opinie skiresort.info o Zell am See i Kaprun:
https://www.skiresort.info/ski-resort/schmittenhoehe-zell-am-see/
https://www.skiresort.info/ski-resort/kitzsteinhornmaiskogel-kaprun/

Ocena portalu snow-online.com
https://www.snow-online.com/ski-resort/schmittenhoehe.html
https://www.snow-online.com/ski-resort/kitzsteinhorn-kaprun.html

Oficjalna strona Salzburgerlandu o Europa Sportregion:
https://www.salzburgerland.com/pl/zell-am-see-kaprun-zima/

Hotel

Feriendorf Ponyhof ****

Ceny od 2790 zł.

09.01 – 16.01 Family Ski
16.01 – 23.01 Family Ski
23.01 – 30.01 Family Ski
27.02 – 06.03 Ladies Ski
06.03 – 13.03 Love Ski
20.03 – 27.03 Ladies Ski