Rejs po morzu śródziemnym

Baleary (Majorka, Ibiza, Formentera), Morze Śródziemne

Zapraszamy w niezapomniany rejs na Baleary – archipelag gorących, hiszpańskich wysp, porozrzucanych jak klejnoty po błękitnych wodach Morza Śródziemnego. Majorka, Formentera i Ibiza, to wyspy, które nie tylko zobaczymy z perspektywy pokładu jachtu ale również je pozwiedzamy. Te niesamowite miejsca wyróżniają się niezwykle malowniczym krajobrazem oraz fantastycznymi, turkusowymi zatokami, które są często dziewicze, odizolowane od tłumów turystów. W programie rejsu praktyczne szkolenia z zakresu żeglarstwa i nawigacji. Przygotuj się więc na niesamowite wrażenia, masę atrakcji i 8 dni oderwania od rzeczywistości. Czekają na Ciebie palmy, soczyste owoce, gorący piasek i zimne drinki na jachcie. „Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań! Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj!”

14.05 (sobota) – MAJORKA

od godz. 17:30 Przyjazd i “zameldowanie” w Marina La Lonja, Palma de Mallorca
17:45 Podział uczestników rejsu na kajuty oraz zakwaterowanie na jachcie
18:30 Szampan powitalny, spotkanie informacyjne, zapoznanie uczestników rejsu
19:00 Czas wolny – spacer po okolicy z lampką wina i tapas w lokalnych knajpach
21:00 Moll Vell
22:00 Powrót na jacht => Odprawa, czyli plan na kolejny dzień

15.05 (niedziela) – GDZIEŚ NA ŚRODKU MORZA

07:30 Pobudka! Przygotowanie śniadania
09:30 Szkolenie z zasad bezpieczeństwa na jachcie
10:00 WYPŁYWAMY!
12:00 Szkolenie żeglarskie w praktyce
15:00 Czas wolny – “leżing” i “smażing” na jachcie
18:00 Warsztaty nawigacyjne
20:30 Sailing in the stars – żeglujemy nocą
23:30 Przygotowanie się wachty nocnej do działania

16.05 (poniedziałek) – FORMENTERA

09:30 Kąpiel w morzu + snorkeling!
11:30 Formentera – cumujemy w porcie
13:30 Wypoczynek na Platja De Illetes – plaża ta zachwyca drobnym, białym piaskiem. Wiele razy była wybierana najlepszą plażą Hiszpanii. Stąd wybierzemy się na pieszą wycieczkę do rezerwatu przyrody Ses Saliners, który obejmuje największy chroniony obszar na wyspie. Jest to ostoja i miejsce żerowania aż 210 gatunków ptaków (m.in. flamingów) oraz wyjątkowy ekosystem morski zajmujący 80% powierzchni parku, w którym najcenniejsze są zarośla trawy morskiej – „podwodne łąki” lub „miniaturowe lasy oceaniczne” (Posidonia oceanica), najlepiej zachowane na całym Morzu Śródziemnym. Zostały one wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dostarczają żywności zwierzętom oceanu oraz tlenu – utrzymując wodę czystą i przejrzystą, a także chronią plaże przed erozją ze strony fal i naturalnych ruchomych wydm.
18:00 La Savina – wieczór w wiosce rybackiej
21:00 Powrót na jacht => wieczorna integracja przy planszówkach

17.05 (wtorek) – FORMENTERA/IBIZA

06:30 Pobudka!
08:30 Zwiedzanie okolicy (skutery):
– Sant Frances Xavier – wieś, stolica i jednocześnie największa osada Formentery
– Bodega Terramol – spacer z przewodnikiem po winnicy połączony z degustacją wina
– Far de la Mola Lighthouse – najstarsza i najważniejsza latarnia morska na Formenterze. Stoi w najwyższym punkcie wyspy, 120-metrowym klifie od 1861 roku. Kazała ją zbudować królowa Elżbieta II, aby oświetlać nierówny koniec wyspy każdej nocy.
– Pilar de la Mola – targ rzemieślniczy, na którym można znaleźć próbki tradycyjnych rzemiosł, takich jak kosze, espadryle, biżuteria, tekstylia, ceramika, malarstwo itp. Na jego centralnym placu rozbrzmiewa muzyka na żywo, a w okolicy tarasy sąsiednich barów, na których można napić się drinka
– Torre de sa Punta Prima – jedna z czterech wież obronnych rozmieszczonych wzdłuż wybrzeża, która dawniej służyła do obrony wyspy przed afrykańskimi piratami, którzy nieustannie rabowali ludność śródziemnomorską.
16:00 Wypływamy!
21:30 Ibiza – cumujemy w porcie.

18.05 (środa) – IBIZA
07:30 Pobudka! Przygotowanie śniadania
09:30 Zwiedzanie okolicy (samochód):
– Torre de ses Portes – to jedna z nadmorskich wież obronnych chroniących wyspy Ibiza i Formentera, zbudowana w XVIII wieku. Z jej szczytu rozciągają się wspaniałe widoki na przejście Es Freus, małej cieśniny oddzielającej wyspy Ibiza i Formentera.
Natural Park Ses Salines – wyjątkowy zakątek, który wypełniają mieniące się kolorami słone jeziora, dziewicze plaże oraz unikalne gatunki roślin i zwierząt. W 1995 roku rząd Hiszpanii ustanowił to miejsce rezerwatem przyrody, a UNESCO umieściło je na swojej liście.
– Faro de punta Grossa – jest ot latarnia morska, która nigdy nie pełniła swojej właściwej funkcji. Inżynierowie marynarki, którzy ją projektowali nie mieli świadomości, że z niektórych punktów nie była ona wystarczająco widoczna dla żeglarzy. Eksploatacja tej latarni trwała tyle, co jej budowa i uruchomienie kolejnej latarni Tagomago.
– Cala Benirras + snurkeling – jest najbardziej popularną plażą na północy Ibizy. Dojazd do niej prowadzi przez wzgórza i doliny, wzdłuż obszaru porosłego tysiącami młodych sosen. Po jej obu stronach znajdują się skały po których można się łatwo wspiąć i stamtąd podziwiać okazały widok na Morze Śródziemne. Na horyzoncie króluje charakterystyczna formacja skalna – Cap Bernat, zwana „Palcem Boga”. Morze jest tu krystalicznie czyste, a dno kamieniste, co sprawia, że jest to doskonałe miejsce dla miłośników nurkowania i pływania z rurką.
– Sant Antoni de Portmany – to drugie co do wielkości miasto na Ibizie. Ulokowane jest na jej zachodnim wybrzeżu, w malowniczej zatoce Badia de Sant Antoni. To miasto, które nie śpi – nocą oferuje niezapomnianą zabawę, a w dzień malownicze widoki.
– Cafe del Mar – to popularny cel turystów, znany ze swego widoku na lokalny zachód słońca. Café del Mar to oryginalny „bar zachodzącego słońca” w San Antonio otwarty przez Ramóna Guiral, Carlosa Andrea, i José Lesa w roku 1978.
– Passeig de ses Fonts – to główna aleja miasta biegnąca równolegle do promenady. Są tu liczne ławki i podświetlane nocą fontanny. Latem regularnie odbywają się tu koncerty plenerowe oraz targi rękodzieła.
21:30 PARTY TIME, czyli ruszamy w miasto na imprezę!

19.05 (czwartek) – GDZIEŚ NA ŚRODKU MORZA


08:00 Wypływamy!
08:30 Śniadanie na wodzie
11:00 Szkolenie żeglarskie w praktyce
13:00 Odpoczynek – „leżing” i „smażing” na jachcie
14:30 Obiad na morzu
17:00 Warsztaty nawigacyjne
20:00 Sailing in the stars – żeglujemy nocą
23:30 MALLORCA – cumujemy w porcie

20.05 (piątek) – MALLORCA


08:00 Pobudka! Przygotowanie śniadania
09:30 Zwiedzanie okolicy (samochód):
– Bar Restaurant Illeta – to restauracja znajdująca się na wysepce. By do niej dojść trzeba przejść się krótkim pomostem z plaży. Produkty są tu sprowadzane łódką z portu. Dominuje bardzo smaczna kuchnia śródziemnomorska. Samo miejsce w sobie ma swój niepowtarzalny klimat.
– Ecovinyassa – to plantacja różnych odmian pomarańczy i cytryn z różnych zakątków świata, ale można też zobaczyć tu jak rosną m.in. owoce pomelo, awokado, pistacje, kumkwat i wiele innych drzewek i krzewów.
– Artestruz – farma strusi, która jest częściowo interaktywna – można tu nakarmić zwierzęta (oczywiście specjalną karmą), czy dać się ugryźć. Dla bezpieczeństwa zwiedzający dostają specjalne rękawice. Kolejną atrakcją, jest wybieg z młodymi, z którymi można się pobawić.
– Drach Caves – to tak naprawdę nie jedna, a cztery duże jaskinie: Cova Blanca, Cova Negra, Cova de Lluis Salvador i Cova dels francesos, znane jako Smocze Jaskinie. Wycieczka obejmuje odcinek około 1200 metrów i trwa mniej więcej godzinę. Oprócz przejścia pieszo czeka nas także mała przeprawa łódką po podziemnym jeziorze Martel. Tam też zaliczymy krótki koncert muzyki klasycznej wykonywany przez muzyków znajdujących się na pokładzie jednej z łodzi. Tego typu koncerty odbywają się tutaj od 1935 roku i trwają mniej więcej po 10 minut. Krótko, ale i tak zachwycająco, bo jaskinie to najlepsze sale akustyczne, jakie może stworzyć natura.
– Mondrago Natural Park – to niezwykłe miejsce, w którym możemy podziwiać tutejszą faunę i florę, a jednocześnie zobaczyć jak dawniej funkcjonowały i wyglądały gospodarstwa na Majorce. Park słynie również z piaszczystych, pięknych plaż oraz turkusowego morza, które zachęcają do dłuższego pozostania w tym niezwykłym miejscu.
20:00 Wracamy na jacht – wstępne pakowanie się
21:00 Little Party Never Killed Nobody – ostatnia noc!

21.05 (sobota) – POWRÓT DO POLSKI


06:00 Pobudka! Przygotowanie śniadania
09:00 Finalne pakowanie, pożegnanie z jachtem
09:30 Czas na zakupy – MERCAT de l’OLIVAR – Jedno z największych zadaszonych targowisk w Europie znane jest z bardzo licznych barów tapas, w których można skosztować większości specjałów oferowanych na rynku, w tym doskonałych kiełbas horizo czy surowej podsuszanej szynki serrano. Mercat de l’Olivar słynie z najświeższych w mieście ryb i owoców morza.
11:00 Pożegnalny drink pod palmą!
12:00 Przejazd na Lotnisko Palma de Mallorca

Archipelag Balearów, położony na zachodzie Morza Śródziemnego, tworzą przede wszystkim Majorka, Minorka, Ibiza, Formentera i Cabrera. Wyspy otaczają oszałamiająco turkusowe wody, a wybrzeże kryje liczne piaszczyste plaże i bajeczne zatoki. Naszym jachtem odwiedzimy aż 3 spośród nich! Największą zaletą Balearów jest ich różnorodność. Linia brzegowa archipelagu liczy blisko 1000 km, a każda wyspa ma niepowtarzalny charakter.
Majorka, największa z wysp charakteryzuje się zróżnicowanym krajobrazem gór i dolin, skalistych zatoczek i piaszczystych plaż. Jej stolica, to Palma, a jej głównym elementem geograficznym jest Sierra del Norte – pasmo górskie ciągnące się wzdłuż północnego wybrzeża. Wyspę porastają sosny i drzewa oliwne oraz wyjątkowo urokliwe migdałowce.
Ibiza, to trzecia pod względem wielkości wyspa archipelagu. Ma nieregularny kształt i pofalowane wybrzeże z mnóstwem sadów owocowych i lasów. Główne miasto o tej samej nazwie mieści się tuż koło portu. Wyspa ta jest uważana za imprezowe serce Europy… i nie ma w tym ani cienia przesady!
Formentera, to najmniejsza z wysp archipelagu Balearów. Ta malutka, malownicza wysepka ma zaledwie 19 kilometrów długości i leży niecałe 6 kilometrów od Ibizy, oddzielona wąskim kanałem, który umożliwia swobodną żeglugę. To ulubiona wyspa miłośników nurkowania, wędkowania i dzikiej natury. Ma niesamowicie urozmaiconą linię brzegową. Dzięki temu można tu znaleźć kilka naprawdę doskonałych plaż z fantastycznymi widokami. Możliwość żeglowania pomiędzy wyspami zagwarantuje niezapomniane wspomnienia na cały rok!

Zakwaterowanie
Beneteau Oceanis 48 – to luksusowy, niezwykle funkcjonalny jacht zaprojektowany z myślą o żeglarzach, którzy cenią sobie wygodę i bezpieczeństwo. Jacht posiada stery strumieniowe, autopilota, ploter map w kokpicie, grot rolowany do masztu, rozbudowaną genuę oraz niezwykle przestronną masę. Zwiększona powierzchnia żagli w połączeniu ze specjalnie wyprofilowanym kadłubem zapewnia szybkie żeglowanie w każdych warunkach pogodowych. Wnętrze jachtu wykonane jest w trzech różnych konfiguracjach: wersji 8-osobowej, 10-osobowej lub najpopularniejszej 12-osobowej, która składa się z 5 koi podwójnych oraz jednej koi z łóżkiem piętrowym. Nowoczesne drewniane wykończenie środka w połączeniu z doskonałym oświetleniem oczaruje niejednego żeglarza. Ponadto świetnie zaprojektowana ergonomia środka zapewnia komfortowe I swobodne funkcjonowanie, a przy okazji pozwala się wyjątkowo zrelaksować.
Wyposażenie jednostki: silnik stacjonarny 75KM; ster strumieniowy; autopilot; zewnętrzny ploter map; telewizja z DVD; radio MP3/USB; instalacja 230V; kuchnia gazowa na kardanie; platforma rufowa z drabinką; 3 łazienki z WC I prysznicem.

Wyżywienie
Jako cała załoga wspólnie odpowiadacie za jedzenie n jachcie. Sternik zorganizuje zrzutkę do wspólnej kasy jachtowej (po 200 EURO). To z tego budżetu w trakcie wyjazdu będziecie kupować produkty, z których później przygotujecie pyszne posiłki. Z tego budżetu opłacone zostanie również cumowanie w portach, paliwo do jachtu, butla gazowa do kuchenki ale również m.in. wynajem samochodów i skuterów, którymi zwiedzimy wyspy podczas naszych wypraw. Jeżeli nie chce się Wam przygotowywać posiłków a potem jeszcze po nich zmywać, to alternatywą są portowe Tawerny, w których zjecie najróżniejsze lokalne przysmaki. Z doświadczenia wiemy, że nie zawsze macie ochotę myśleć o gotowaniu – wtedy najlepszą opcją jest posiłek w portowej kantynie.

WAŻNE: Na żaglach panuje zasada, że sternik nie dorzuca się do składki na jedzenie, czyli za jego wyżywienie odpowiada załoga, z którą pływa. Idąc do knajpy pamiętajcie, że stawiacie posiłek sternikowi! Dlatego gotowanie na jachcie z zakupionych produktów to tańsza opcja 🙂

Jak gotujemy na jachcie?

Na jachcie znajduje się lodówka, więc wszystkie zakupione produkty na pewno się nie zepsują. Najczęściej na jachcie załoga dzieli się na trzy wachty/zespoły (3-4 osobowe), które na zmianę przygotowują jedzenie danego dnia dla reszty załogi. Na jachcie znajduje się kuchnia gazowa wraz z pełnym wyposażeniem (garnki, patelnie, talerze, sztućce, itd.) Dla “leniwych” polecamy dania jednogarnkowe – prostota jest najlepsza. Jeżeli ktoś jest bardziej ambitny, to na jachcie jest wszystko, więc można gotować jak w domu!

Przydatne informacje
Lista rzeczy, o których warto pamiętać przy pakowaniu:
– dowód osobisty lub paszport (a najlepiej jedno i drugie)
– okulary przeciwsłoneczne
– okrycie głowy
– krem z filtrem
– ręcznik
– śpiwór (warto zabrać także małą poduszkę)
– kocyk lub prześcieradło
– kurtka przeciwdeszczowa/sztormiak
– polar
– rękawiczki żeglarskie (ewentualnie rękawiczki rowerowe – chronią ręce od lin)
– miękkie obuwie (wskazane są buty na białej podeszwie)
– klapki
– strój kąpielowy
– dresiki
– latarka (najlepiej czołówka)
– powerbank
– wędka (serio! – pyszna, kolorowa rybka na śniadanko? TAK!)
– aparat fotograficzny/kamera GoPro
– ciuch na imprezę! 🙂

W co się spakować?
Na pewno NIE WOLNO pakować się w twarde walizki (nawet jeżeli lecisz samolotem). Nie da się ich złożyć, przez co zajmują niepotrzebnie miejsce na jachcie. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem jest worek żeglarski lub miękka torba sportowa.
Worek żeglarski – pomimo tego, że wygląda bardzo profesjonalnie, niestety ma kilka wad. Ubrania się w nim mocno gniotą, ciężko się do nich dostać (zwłaszcza tych na samym dole). Minusem jest też to, że jest bardzo niewygodny w noszeniu.
Miękka torba sportowa – w takiej torbie ubrania się prawie nie gniotą. Ponadto jest wygodna w noszeniu, a po wypakowaniu wszystkich rzeczy można ją złożyć, aby nie zajmowała dużo miejsca. To idealne rozwiązanie!

Na jachcie nie wszystko Ci się przyda. Niektóre rzeczy są całkowicie nieprzydatne i zajmują miejsce:
Twarda walizka – nie da się jej złożyć, zajmuje bardzo dużo miejsca – w to się nie pakujemy!
Obuwie na obcasie – niszczy pokład, a poruszanie się w nim po chyboczącym jachcie jest niebezpieczne.


WAŻNE: ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZAŁOGI

Jeżeli wyjazd odbędzie się bez strat wtedy kaucja jest zwracana w całości w ostatnim dniu rejsu. Jeżeli podczas rejsu pojawią się szkody (zbite talerze, zatopione sprzęty, itp.), to konieczne będzie pokrycie takich strat. Etykieta żeglarska mówi, że załoga odpowiada zawsze jako całość.

DOJAZD: Samolot

Z Polski na Majorkę jest bardzo dużo dogodnych połączeń lotniczych. Najkorzystniejsze oferty, a zarazem loty bezpośrednie oferuje WIZZ Air oraz RYANAIR. Z lotniska Palma de Mallorca transfer do centrum miasta (tutaj znajduje się port) zajmuj 15 min. Miejscem zbiórki jest port macierzysty naszego jachtu, czyli Marina la Lonja w Palmie.

TERMIN: 14.05 – 21.05.2022

CENA: od 3190 zł/os*

*cena dotyczy zakwaterowania 1 os w kajucie 2 os.

Dopłaty (niezbędne):
– bilety lotnicze Polska – Palma de Mallorca – Polska (od 500 zł, w zależności od lotniska, wybranych opcji dodatkowych i wielkości bagażu)
– transfer z lotniska do portu i z portu na lotnisko – ok. 20 euro w jedną stronę (możliwość podzielenia kwoty z innymi uczestnikami wyjazdu)
– opłata ,,jachtowa’’ – 200 euro/os – zaprowiantowanie jachtu, opłaty portowe, wynajem samochodów, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

Dopłaty (opcjonalne):

Ubezpieczenie od rezygnacji: (włączając zachorowanie na COVID-19): 4,4% wartości rezerwacji
– Ubezpieczenie – rozszerzenie do wariantu Top: 50 zł/os (wariant Tip Plus jest zawarty w cenie)

Cena zawiera:
– zakwaterowanie 7 nocy na jachcie
– całodzienne wyżywienie – z ,,jachtowej’’ puli, przygotowywane samodzielnie przez uczestników wyjazdu (podział na ,,wachty’’) lub możliwość zakupu posiłków w barach i restauracjach w czasie pobytu na lądzie
– woda oraz napoje zakupione z puli ,,jachtowej’’ oraz lampka szampana na powitanie
– opieka doświadczonego sternika Hey Holiday
– podstawowe szkolenie żeglarskie oraz warsztaty nawigacyjne
– ponton z silnikiem do jachtu
– zwiedzanie wysp (Majorki, Ibizy i Formentery) wg programu
– gry integracyjne oraz konkursy z nagrodami na jachcie
– fotorelację w wyjazdu
– taksę klimatyczna
– ubezpieczenie o podwyższonym standardzie TIP Plus (KL, OC, NNW, bagaż) wraz z ubezpieczeniem od pandemii i sportów podwyższonego ryzyka
– obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy
– bezcenne wspomnienia na całe życie 😊

Cena nie zawiera:
– biletów lotniczych oraz transferu do/z portu na lotnisko
– obowiązkowej składki ,,jachtowej’’ – 200 euro
– wydatków własnych na miejscu, w tym wydatków w barach i w restauracjach

1Wybierz termin:


2Wypełnij dane do kalkulacji:

Liczba osób dorosłych: 3190 zł/os*

*cena dotyczy zakwaterowania 1 os w kajucie 2 os.

Dopłaty:

Ubezpieczenie - rozszerzenie do wariantu Top: 50 zł/os (wariant Tip Plus jest zawarty w cenie). Rozszerzenie ubezpieczenia możliwe dla wszystkich Uczestników Rezerwacji.

Ubezpieczenie od rezygnacji: (włączając zachorowanie na COVID-19): 4,4% wartości rezerwacji (ubezpieczenie nie dolicza się do kalkulacji, kwota zostanie dodana w Umowie).

Kalkulacja ceny: 0.00 

3Uzupełnij dane do rezerwacji:

Uczestnik 1 / Zamawiający

Imię i nazwisko:

Pesel:

Ulica i numer:

Kod pocztowy i miasto:

E-mail:

Telefon:

Uczestnik 2

Imię i nazwisko:

Pesel:

Uczestnik 3

Imię i nazwisko:

Pesel:

Uczestnik 4

Imię i nazwisko:

Pesel:

Uczestnik 5

Imię i nazwisko:

Pesel:

Dodatkowe uwagi

Faktura – wypełnij pole (nazwa firmy, NIP, adres) jeśli chcesz otrzymać fakturę na inne dane niż Zamawiającego

4Zaznacz zgody i dokonaj rezerwacji:

  „Oświadczam, że znana mi jest treść załączników Regulamin Serwisu oraz Polityka Prywatności i je akceptuję.”

  „Oświadczam, że znana mi jest treść załączników Ogólne Warunki Uczestnictwa w Imprezie Turystycznej oraz Ogólne warunki Ubezpieczenia i je akceptuję.”

Administratorem danych osobowych jest Hey Holiday Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Zwycięzców 2, 03-941 Warszawa, który przetwarza podane przez Państwa dane osobowe w celu obsługi procesu rezerwacji i realizacji imprezy turystycznej. Informacje o zasadach przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach wynikających z RODO, znajdują się w Polityce prywatności.