Rekreacja

Alzacja, Francja

AKTYWNOŚCI SPORTOWE PODCZAS WYJAZDU (z instruktorami Hey Holiday):

• Rowery trekkingowe – codzienne przejażdżki po najpiękniejszych winnych szlakach i kolorowych miasteczkach Alzacji

• Program Fitness Light – 2 sesje ćwiczeń rekreacyjnych dziennie (m.in. Jogging, Stretching, Mobility, Aerobic, Bodywork)

• Spacery po okolicznych miasteczkach i winnicach z degustacjami

PROGRAM W SKRÓCIE (wszystko w cenie):
REKREACJA to tydzień spokojnej jazdy na rowerach trekkingowych po ścieżkach Alzackiego Szlaku Winnego. Przeważają tereny płaskie oraz łagodne wzgórza, a szlaki wiją się przez rozległe winnice, kolorowe szachulcowe miasteczka, wzgórza, doliny i zamki. Każdego dnia coś dla ciała i dla ducha, gdyż Alzacja to królestwo białego wina, a tym jedna z najbardziej malowniczych i bajkowych krain. A miasteczko Colmar po którym będziemy podróżować na kołach i pieszo uważane jest za perełkę całej Francji. Dodatkowo codziennie na rozgrzewkę i ukojenie dla mięśni po rowerowych eskapadach – dawka zajęć fitnessu. Wisienką na torcie alzackiej przygody będą wieczorne degustacje wspaniałych białych win.

POZIOM TRUDNOŚCIDLA KOGO?
Dla wszystkich! Dla osób dorosłych oraz aktywnych rodzin z dziećmi od 12 roku życia

DYSCYPLINY: ROWER TREKKINGOWY, PROGRAM FITNESS

1Wybierz termin:


2Wypełnij dane do kalkulacji:

Liczba osób dorosłych: 4190 zł/os*

* cena dotyczy zakwaterowania w pokoju Superior (max 2+2)

Dzieci**:

od 0 do 4,99 lat: 290 zł

od 5 do 11,99 lat: 1390 zł

od 12 do 14,99 lat: 2490 zł (program sportowy w cenie)

od 15 do 17,99 lat: 3590 zł (program sportowy w cenie)

** cena przy 2 pełnopłatnych osobach w pokoju

Dopłaty:

Pokój jednoosobowy: 500 zł

Ubezpieczenie - rozszerzenie do wariantu Top: 50 zł/os (wariant Tip Plus jest zawarty w cenie). Rozszerzenie ubezpieczenia możliwe dla wszystkich Uczestników Rezerwacji.

Ubezpieczenie od rezygnacji: 3% wartości wyjazdu (ubezpieczenie nie dolicza się do kalkulacji, kwota zostanie dodana w Umowie).

Kalkulacja ceny: 0.00 

3Uzupełnij dane do rezerwacji:

Uczestnik 1 / Zamawiający

Imię i nazwisko:

Pesel:

Adres (ulica, kod pocztowy, miasto):

E-mail:

Telefon:

Uczestnik 2

Imię i nazwisko:

Pesel:

Uczestnik 3

Imię i nazwisko:

Pesel:

Uczestnik 4

Imię i nazwisko:

Pesel:

Uczestnik 5

Imię i nazwisko:

Pesel:

Dodatkowe uwagi

Faktura – wypełnij pole (nazwa firmy, NIP, adres) jeśli chcesz otrzymać fakturę na inne dane niż Zamawiającego

4Zaznacz zgody i dokonaj rezerwacji:

  „Oświadczam, że znana mi jest treść załączników Regulamin Serwisu oraz Polityka Prywatności i ją akceptuję.”

  „Oświadczam, że znana mi jest treść załączników Ogólne Warunki Uczestnictwa w Imprezie Turystycznej oraz Ogólne warunki Ubezpieczenia i ją akceptuję.”

Administratorem danych osobowych jest Hey Holiday Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Zwycięzców 2, 03-941 Warszawa, który przetwarza podane przez Państwa dane osobowe w celu obsługi procesu rezerwacji i realizacji imprezy turystycznej. Informacje o zasadach przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach wynikających z RODO, znajdują się w Polityce prywatności.

DZIEŃ 1
Przejazd Polska-Francja. Zakwaterowanie w hotelu.


Wieczorem spotkanie informacyjne z naszymi instruktorami 😊

DZIEŃ 2
Winnice i kolory Alzacji


Aktywny start dnia, czyli poranna dawka ruchu z naszym instruktorem. Okolice naszego hotelu to wspaniałe rozległe winnice poprzecinane alejkami idealnymi do krótkich spacerów, joggingu czy innych aktywności. Każdego ranka rozbudzać mięśnie do dalszego działania będziemy właśnie w takich okolicznościach przyrody.

Alzacja to region Francji słynący z kolorowych miasteczek z szachulcową zabudową poprzecinanych wijącymi się aż po horyzont polami winorośli. Przez kolejnych kilka dni będziemy na rowerach przemierzać okolicę odkrywając jej najpiękniejsze zakamarki. Naszą przygodę rozpoczynamy z przytupem. Już pierwszego dnia na dwóch kółkach przejedziemy jednym z najpiękniejszych odcinków Winnego Szlaku Alzacji. Tuż po wyjeździe z hotelu natrafimy na sięgające po horyzont pola winorośli, stwarzające wrażenie wielkich zielonych dywanów. Przejeżdżając alejkami pomiędzy krzewami odwiedzimy niezwykłe miasteczka wpisane na listę Najpiękniejszych Wiosek Francji. Wśród nich będą największe perły Alzacji, będące kwintesencją wszystkiego co kojarzy się z tym regionem. W pierwszym etapie ścieżki poprowadzą nas na szczyty winnych wzgórz do miejscowości Ribeauville, by następnie lekko opadając pokierować nas do niewielkich ale przepięknych Riquewihr i Keysersberg. Rowerowa wspinaczka w tych okolicach zostanie bardzo szybko nagrodzona. Wszystkie trzy miasteczka są bajkowe. Kolory domów i okiennic są wyraziste, ozdoby okien i drzwi czy rzeźbione szyldy starych rzemieślniczych pracowni oscylują na granicy piękna i kiczu, subtelnie kierując nas jednak ku niekończącemu się zachwytowi. Malutkie, rodzinne restauracje kuszą lokalnymi przysmakami z tradycyjną tarte flambee na czele. W każdym zaułku właściciele okolicznych winnic zapraszają na degustacje wspaniałych trunków. Życie w tych miasteczkach płynie powoli, a sam ich wygląd wymusza szerokie uśmiechy. Wytrwale pedałując dalej przejeżdżać będziemy przez rozległe winnice. Krajobraz wokół nas utkany będzie z zielonych pól i pobliskich wzgórz. Na szczycie jednego z nich znajduje się wyjątkowe miejsce – niewielki cmentarz wojskowy, będący zarówno miejscem pamięci jak i najwspanialszym punktem widokowym z panorama na całą okolicę. Podjazd do niego wymaga odrobiny wysiłku, gwarantujemy jednak, że miejsce warte jest kilku kropel potu 😊 Dzień spędzony wśród tylu kolorów, smaków i winnych krajobrazów z góry skazany jest na sukces 😉

Nasz szlak rowerowy:
1. poziom trudności: średni
2. dystans w dwie strony: ok. 37 km
3. podjazdy: 526m

DZIEŃ 3
W poszukiwaniu bocianów


Aktywny start dnia, czyli poranna dawka ruchu z naszym instruktorem

Dziś przed nami około 55 kilometrowa, przeważnie płaska trasa, której towarzyszyć będą niezwykłe zróżnicowane panoramy. Przełom wiosny i lata to okres kiedy do Europy przylatują bociany. Jak dobrze wiemy duża ich część odwiedza Polskę, jednak są takie, które za cel swojej letniej wędrówki obierają właśnie Alzację. Obszar, po którym będziemy się dzisiaj poruszać należy do ulubionych bocianich przystanków. Pierwsza na naszej liście będzie miejscowość Colmar – nazywana często Alzacją w pigułce. Colmar to spore miasto, z dość nowoczesnymi osiedlami, ale także z jedną z najpiękniejszych alzackich starówek. Każda kamienica pomalowana jest innym kolorem, ilość ozdób w oknach przyprawia o zawrót głowy, a bociany w wersji pluszowej, drewnianej czy metalowej widnieją na wystawie każdego sklepu. Wizytówką Colmar jest Mała Wenecja, czyli niezwykle malownicza część starówki, osadzona na głównym kanale miasta. Urocze uliczki miasta zwiedzimy rowerem, a także spacerując po jej najpiękniejszych zakamarkach. Po przerwie na kawę lub posiłek w jednej z klimatycznych restauracji wsiądziemy na rowery i udamy się do oddalonego o kilka kilometrów Eguisheim. Ścieżka rowerowa prowadzić nas będzie wśród winnych pól, bo Eguisheim białym winem płynie. Miasteczko jest zdecydowanie mniejsze od Colmar, a wędrując jego wąskimi uliczkami odnosi się wrażenie jakby czas zatrzymał się tu dawno temu. Kolorowe szachulcowe domy z ozdobami w oknach przywodzą na myśl piernikową chatkę Baby Jagi. Gniazda bocianie czekają na swoich mieszkańców zamieszczone nawet na dachu kościoła. Malutkie sklepiki i lokalne winiarnie serwujące wspaniałe białe wina powodują, że w Eguisheim chce się po prostu być i być i być… W drodze powrotnej do hotelu mijać będziemy jeszcze kilka kolorowych i pełnych bocianich gniazd miejsc, cały czas pedałując wśród rozległych winnic.

Nasz szlak rowerowy:
1. poziom trudności: łatwy
2. dystans w dwie strony: ok. 57 km
3. podjazdy: 168m

DZIEŃ 4
Alzacka małomiasteczkowość oraz zabytki UNESCO


Aktywny start dnia, czyli poranna dawka ruchu z naszym instruktorem

Trasa dnia dzisiejszego to czysta przyjemność dla każdego rowerzysty. Malownicza i równa trasa będzie nas dość długo wiodła przez rozległe i płaskie pola uprawne oraz wzdłuż Kanału Colmar, aż dotrzemy do granicy francusko-niemieckiej na rzece Ren. Po drodze mijać będziemy niewielkie miasteczka i wioski, typowe wizytówki alzackiej harmonii i spokoju. W pobliżu granicy dojedziemy do charakterystycznego muru obronnego, okalającego w całości miejscowość Neuf Brisach. Jest to wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO miasto twierdza, fort powstały specjalnie na zamówienie Króla Słońce (Ludwika XIV). Rowerami objedziemy twierdzę dookoła, a następnie przekroczymy bramę muru obronnego i odwiedzimy wnętrze tego osłoniętego ze wszystkich stron miasta. Po chwili przerwy i odpoczynku wsiądziemy na rowery obierając kierunek na nasz hotel. W drodze powrotnej ścieżka kierowała nas będzie przez pola kukurydzy i sady owocowe, którym w tej części Alzacji odstąpiły swe miejsce winnice. Wieczorem, przed kolacją udamy się na około 30 minutowy spacer przez okalające nasz hotel winnice by zatrzymać się w niewielkiej ale niezwykle uroczej i gościnnej winiarni miejscowej rodziny Bleger. Właściciele oprowadzą nas po swoich piwnicach z drewnianymi beczkami, po czym poczęstują swoimi wyrobami. Degustacja wina będzie wspaniałym zakończeniem dzisiejszego dnia.

Nasz szlak rowerowy:
1. poziom trudności: łatwy
2. dystans w dwie strony: ok. 70 km
3. podjazdy: 129m

DZIEŃ 5
DOMKI Z PIERNIKA


Aktywny start dnia, czyli poranna dawka ruchu z naszym instruktorem

Dziś wyruszając z hotelu obierzemy kierunek północny. Pojedziemy w stronę stolicy Alzacji, Strasburga. Do samej stolicy jednak nie dojedziemy, zatrzyma nas bowiem po drodze kilka niezwykłych miejsc, na których podczas dzisiejszej przejażdżki się skupimy. Ścieżka rowerowa niemal od razu poprowadzi nas przez rozległe winnice, przez które przejeżdżając mijać będziemy pierwsze „piernikowe” osady na naszej dzisiejszej trasie. Naszym celem będą jednak dwa wyjątkowe miasteczka, oddalone od hotelu o ok. 25km. Pierwsze z nich to Barr, niezwykłe, kolorowe, przecięte niewielkim kanałem zachwyca ferią barw, ilością ozdób i malowniczym położeniem na szczycie wzgórza porośniętego winoroślą. Podjazd do miasteczka zmusi nas do wysilenia mięśni nóg, nagrodę odbierzemy jednak zaraz po przekroczeniu jego bram. W Barr przystaniemy na spacer, kawę lub łyk alzackiego wina i ruszymy dalej. Po kilku kilometrach dotrzemy do dużo mniejszej, ale nie mniej urokliwej miejscowości Gertwiller – królowej alzackiego piernika. Tutaj bożonarodzeniowy nastrój i zapach unosi się przez cały rok. Od samego wjazdu powitają nas domki niczym z bajki o Jasiu, Małgosi i Babie Jadze, w których obejrzeć i spróbować będzie można najwspanialsze pierniki Alzacji. Zjedzone łakocie spalimy podczas drogi do hotelu, mknąc na rowerach przez pola winorośli i rozległe łąki.

Nasz szlak rowerowy:
1. poziom trudności: średni
2.dystans w dwie strony: ok. 53 km
3. podjazdy / zjazdy: 370m / 369m

DZIEŃ 6
SZLAK WODY


Aktywny start dnia, czyli poranna dawka ruchu z naszym instruktorem

Przed nami lekka i niezwykle malownicza przejażdżka, podczas której odkryjemy odrobinę inne niż dotychczas oblicze Alzacji. Udamy się na północny-wschód, w stronę granicznej rzeki Ren. Mijać będziemy tereny obfitujące w zbiorniki wodne, od niewielkich kanałów, przez dopływy rzeki do rozległych jezior. Miasteczka i wioski, które napotkamy po drodze będą spokojne, mniej turystyczne, wręcz sprawiające wrażenie lekko sennych. Typowa małomiasteczkowość widoczna będzie tu na każdym kroku. Zmianie ulegnie także krajobraz. Rozległe pagórkowate winnice zastąpione zostaną sięgającymi po horyzont płaskimi polami uprawnymi i łąkami. Przejazd rowerem przez ich środek to istna sielanka. Niemal przez całą drogą towarzyszyć nam będą wijące się strumienie i rzeczki. Niejednokrotnie natrafimy także na jeziora, a w jednym z nich będzie można wziąć nawet orzeźwiającą kąpiel 😊 Jak na tereny otoczone wodą w każdej postaci przystało lokalne restauracje serwują wyśmienite dania rybne. W drodze powrotnej przejedziemy także przez centrum największej na naszej trasie miejscowości Selestat, w której zatrzymamy się na spacer po pięknej starówce.

Nasz szlak rowerowy:
1. poziom trudności: łatwy
2. dystans w dwie strony: ok. 65 km
3. podjazdy / zjazdy: 139m / 138m

DZIEŃ 7
ALZACKIE ZAMKI I WINO


Aktywny start dnia, czyli poranna dawka ruchu z naszym instruktorem

Ostatniego dnia naszej alzackiej przygody tradycyjnie już wsiądziemy na rowery, ale tym razem nie ruszymy w stronę kolorowych szachulcowych miasteczek, a w tereny bardziej dzikie i zalesione. Przed nami spotkania z naturą i historią, a także niemałe wzniesienia do pokonania. Przejazd pierwszych kilometrów to czysta przyjemność płynąca z jazdy po płaskim terenie wśród winnic z widokiem na pasmo Wogezów. Po kilku kilometrach wyłaniać nam się zacznie widok na położony na niewielkim wzgórzu Zamek Kintzheim. Pierwsze wzmianki o budowli pochodzą z XIII wieku, a jego pięknie odrestaurowane mury robią niemałe wrażenie. Zamek Kintzheim to jednak nie tylko mury. Dziś stał się on także miejscem pokazów lotów ptaków drapieżnych, głównie orłów. Wzgórze zamkowe obierając za cel dzielnie pokonamy podjazd, by przy odrobinie szczęścia zobaczyć latające nisko nad naszymi głowami drapieżniki. Dalsza część naszej trasy to ok. 6-kilometrowy odcinek największej rowerowej wspinaczki dnia dzisiejszego. Wysiłek jednak zostanie wynagrodzony jak tylko dotrzemy na szczyt wzgórza, na którym dumnie stoi zamek Haut Koenigsbourg. Jest jedną z najlepiej zachowanych twierdz górujących nad Alzacją, a jego potężne mury obronne, efektowne wieże oraz panorama na sporą część Alzacji robią piorunujące wrażenie. Bryłę zamku każdego dnia naszego pobytu obserwować będziemy z okolic hotelu, dziś natomiast na okolice hotelu spojrzymy ze wzgórza zamkowego. Obiekt od 20 lat wpisany jest na listę zabytków francuskiego dziedzictwa i w pełni na ten tytuł zasługuje. Po przerwie na panoramiczne zdjęcia rozpoczniemy przyjemny zjazd do samego hotelu.

Ostatni wieczór naszej alzackiej przygody spędzimy w towarzystwie rodziny Simmler, którzy od pokoleń uprawiają pola winogron, z których wytwarzają wspaniałe białe wina. Właściciele oprowadzą nas po swoich winnicach oraz imponujących piwnicach opowiadając przy tym historię związane z życiem alzackiego winiarza 😊 Degustacja ich wspaniałych wyrobów będzie wisienką na torcie naszego wyjazdu.

Nasz szlak rowerowy:
1. poziom trudności: średni +
2. dystans w dwie strony: ok. 18 km
3. podjazdy: 513m

DZIEŃ 8
WYJAZD DO POLSKI


Z samego rana udamy się ostatni spacer po otaczających nasz hotel winnicach.
Po powrocie ze spaceru wykwaterujemy się i ruszymy w stronę Polski.

DOSTĘPNE TERMINY

CAŁKOWITA CENA WYJAZDU OD

Dzieci – zniżki (program sportowy wliczony od lat 12):
Od 0 do 4,99 – stała cena 290 zł
Od 5 do 11,99 – stała cena 1390 zł
Od 12 do 14,99 – zniżka 1700 zł
Od 15 do 17,99 – zniżka 600 zł

Dopłaty:
Pokój jednoosobowy: 500 zł / tydzień

CENA ZAWIERA PEŁNĄ REALIZACJĘ PROGRAMU + ZAKWATEROWANIE + WYŻYWIENIE:
– zakwaterowanie 7 nocy w hotelu zgodnym z wybranym wyjazdem
– wyżywienie w formule HB – śniadania i obiadokolacje
– wypożyczenie roweru trekkingowego wraz z kaskiem na cały pobyt
– trzy wieczorne degustacje wina
– zwiedzanie piwnicy z beczkami z winem i spacer po winnicy z przewodnikiem
– wejście do zamku Haut Koenigsbourg
– pokaz lotów ptaków drapieżnych
– parking przy hotelu
– ubezpieczenie rozszerzone TIP Plus (KL, NNW, OC oraz assistance), obejmujące sporty wysokiego ryzyka oraz ubezpieczenie od pandemii Covid 19
– opiekę rezydenta/instruktora sportowego
– składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

CENA NIE OBEJMUJE:
– dojazdu własnego z Polski do wybranego hotelu i z powrotem
– wydatków własnych, dodatkowych posiłków i napojów do obiadokolacji
– opłaty klimatycznej

HOTEL MUNSCH ***

HOTEL

– położony na wzgórzu, w samym sercu alzackiej winnicy, u stóp zamku Haut-Koenigsbourg
– leży w centralnej części Winnego Szlaku Alzacji dzięki czemu nasze codzienne rowerowe wycieczki będą zróżnicowane i ciekawe – tradycyjny alzacki styl widoczny jest w każdym elemencie wystroju hotelu. Panoramiczny widok na rozległe winnice to prawdziwa wisienka na torcie

POKOJE

– oryginalny wystrój nawiązujący do Francji XVI wieku połączony z wygodą i elegancją
– przestronne pokoje 2-osobowe o podwyższonym standardzie wyposażone w łóżko typu king size lub dwa oddzielne łóżka
– łazienka z prysznicem lub wanną
– balkon z widokiem na winnice lub zamek Haut-Koenigsbourg
– prywatny parking – na życzenie możliwość zakwaterowania w apartamentach (należy potwierdzić dostępność)

WYŻYWIENIE

typowe dania kuchni alzackiej
– francuskie śniadania w formie bufetu – 3-daniowe kolacje serwowane w cenionej przez lokalnych mieszkańców i wysoko ocenianej przez Gości restauracji hotelowej