Rowerem przez winnice

Zapraszamy na niezapomniany tydzień spokojnej jazdy na rowerach elektrycznych po ścieżkach Alzackiego Szlaku Winnego. Tu przeważają tereny płaskie oraz łagodne wzgórza, a szlaki wiją się przez rozległe winnice, ukwiecone kolorowe, szachulcowe miasteczka, wzgórza, doliny i zamki. Każdego dnia oferujemy coś dla ciała i dla ducha, gdyż Alzacja to królestwo białego wina, a w tym jedna z najbardziej malowniczych i bajkowych krain.

26.06 (niedziela): Przejazd Polska-Francja. Zakwaterowanie w hotelu.

Wieczorem spotkanie informacyjne z opiekunem Hey Holiday

27.06 (poniedziałek): W poszukiwaniu bocianów: Colmar – Egusheim – Rouffach

Dziś przed nami około 40 kilometrowa, przeważnie płaska trasa, której towarzyszyć będą niezwykłe zróżnicowane panoramy. Przełom wiosny i lata to okres kiedy do Europy przylatują bociany. Jak dobrze wiemy duża ich część odwiedza Polskę, jednak są takie, które za cel swojej letniej wędrówki obierają właśnie Alzację. Obszar, po którym będziemy się dzisiaj poruszać należy do ulubionych bocianich przystanków. Naszą przygodę rozpoczniemy od miejscowości Colmar – nazywanej często Alzacją w pigułce. Colmar to spore miasto, z dość nowoczesnymi osiedlami, ale także z jedną z najpiękniejszych alzackich starówek. Każda kamienica pomalowana jest innym kolorem, ilość ozdób w oknach przyprawia o zawrót głowy, a bociany w wersji pluszowej, drewnianej czy metalowej widnieją na wystawie każdego sklepu. Wizytówką Colmar jest Mała Wenecja, czyli niezwykle malownicza część starówki, osadzona na głównym kanale miasta. Urocze uliczki miasta zwiedzimy rowerem, a także spacerując po jej najpiękniejszych zakamarkach. Po przerwie na kawę lub posiłek w jednej z klimatycznych restauracji wsiądziemy na rowery i udamy się malowniczą 18 km trasą wiodącą przez znane nam Egusheim, w kierunku Rouffach. Ścieżka rowerowa prowadzić nas będzie wśród urzekających winnych pól, malowniczych wiosek i wioseczek pełnych bocianich gniazd. Drogę powrotną do hotelu przemierzymy alternatywną, bardziej wymagającą trasą, również wśród rozległych winnic.

Nasz szlak rowerowy:
poziom trudności: łatwy
dystans w dwie strony: ok. 40 km
podjazdy: 383m
zjazdy: 382m

28.06 (wtorek): Kolory Alzacji: Riquewihr – Hunawihr – Ribeauwille – Bergheim


Alzacja to region Francji słynący z kolorowych miasteczek z szachulcową zabudową poprzecinanych wijącymi się aż po horyzont polami winorośli. Tego dnia na dwóch kółkach przejedziemy jednym z najpiękniejszych odcinków Winnego Szlaku Alzacji. Tuż po wyjeździe z hotelu natrafimy na sięgające po horyzont pola winorośli, stwarzające wrażenie wielkich zielonych dywanów. Przejeżdżając alejkami pomiędzy krzewami odwiedzimy niezwykłe miasteczka wpisane na listę Najpiękniejszych Wiosek Francji. Wśród nich będą największe perły Alzacji, będące kwintesencją wszystkiego co kojarzy się z tym regionem. W pierwszym etapie ścieżki poprowadzą nas na szczyty winnych wzgórz do miejscowości Riquewihr, by następnie lekko opadając pokierować nas do niewielkich ale przepięknych Hunawihr, Ribeauville i Bergheim. Rowerowa wspinaczka w tych okolicach zostanie bardzo szybko nagrodzona. Wszystkie miasteczka są bajkowe. Kolory domów i okiennic są wyraziste, ozdoby okien i drzwi czy rzeźbione szyldy starych rzemieślniczych pracowni oscylują na granicy piękna i kiczu, subtelnie kierując nas jednak ku niekończącemu się zachwytowi. Malutkie, rodzinne restauracje kuszą lokalnymi przysmakami z tradycyjną tarte flambee na czele. W każdym zaułku właściciele okolicznych winnic zapraszają na degustacje wspaniałych trunków. Życie w tych miasteczkach płynie powoli, a sam ich wygląd wymusza szerokie uśmiechy. Wytrwale pedałując dalej przejeżdżać będziemy przez rozległe winnice. Krajobraz wokół nas utkany będzie z zielonych pól i pobliskich wzgórz. Dzień spędzony wśród tylu kolorów, smaków i winnych krajobrazów z góry skazany jest na sukces!

Nasz szlak rowerowy:
poziom trudności: średni
dystans w dwie strony: ok. 50 km
podjazdy: 328m
zjazdy: 328m

29.06 (środa): Szlakiem alzackich zamków

Tego dnia tradycyjnie już wsiądziemy na rowery, ale tym razem nie ruszymy w stronę kolorowych szachulcowych miasteczek, a w tereny bardziej dzikie i zalesione. Przed nami spotkania z naturą i historią, a także niemałe wzniesienia do pokonania. Przejazd pierwszych kilometrów to czysta przyjemność płynąca z jazdy po płaskim terenie wśród winnic z widokiem na pasmo Wogezów. Naszym pierwszym celem będą 3 Zamki Eguisheim – 3 intrygujące wieże z oszałamiającym widokiem na miasto. Następnie trasa powiedzie nas w stronę ruin zamku Chateau du Hohlandsbourg. To wspaniały przykład architektury militarnej Alzacji. Wysokie, granitowe mury zamykają duży dziedziniec, zdominowany od północy przez zamek górny. Położony 620 m n.p.m. zamek oferuje wyjątkowy widok z każdej strony na Czarny Las, równinę Alzacji i Wogezy. Podążając dalej szlakiem czeka nas przyjemny zjazd fragmentami ocienioną trasą pośród drzew oraz niekończących się winnic. Kolejny punkt programu, to Chateau du Wineck – zbudowany około 1200 roku na granitowej skale, z 20-metrową basztą. Lokalizacja zamku zachwyca cudnymi, winnymi wzgórzami. Podążymy dalej w kierunku niezwykle urokliwego miasteczka Kaysersberg, które w 2017r zdobyło tytuł najpiękniejszej francuskiej wioski, wybranej przez samych Francuzów. Zatrzymamy się tutaj na lampkę wina by naciszyć oczy ferią barw kolorowej, szachulcowej zabudowy. Bez wątpienia, jedną z najciekawszych atrakcji jest górujący nad miastem zamek. Już sama trasa na górę dostarczy nam wielu wspaniałych widoków. Znajdujący się na delikatnym wzniesieniu zamek, wybudowano w okolicach 1200 roku. Podobno jest to jedna z najstarszych okrągłych baszt w Alzacji, której ściany mają aż 4 metry grubości! Dla niestrudzonych punkt widokowy z wspaniałą panoramą miasta i otaczających winnic, ale żeby się do niego dostać trzeba pokonać 100 schodów! Dalsza część naszej trasy to ok. 6-kilometrowy odcinek największej rowerowej wspinaczki dnia dzisiejszego. Wysiłek jednak zostanie wynagrodzony jak tylko dotrzemy na szczyt wzgórza, na którym dumnie stoi zamek Haut Koenigsbourg. Jest jedną z najlepiej zachowanych twierdz górujących nad Alzacją, a jego potężne mury obronne, efektowne wieże oraz panorama na sporą część Alzacji robią piorunujące wrażenie. strategicznemu położeniu zamek zyskał miano tzw. „Oka Alzacji”. Obiekt od 20 lat wpisany jest na listę zabytków francuskiego dziedzictwa i w pełni na ten tytuł zasługuje. Po przerwie na panoramiczne zdjęcia rozpoczniemy przyjemny zjazd do samego hotelu.

Nasz szlak rowerowy:
poziom trudności: średni
dystans w dwie strony: ok. 77 km
podjazdy: 1100m
zjazdy: 1100m

30.06 (czwartek):
Wino i domki z piernika

Dziś na naszych elektrycznych rowerach wyruszymy w kierunku stolicy Alzacji, Strasburga. Do samej stolicy jednak nie dojedziemy, zatrzyma nas bowiem po drodze kilka niezwykłych miejsc, na których podczas dzisiejszej przejażdżki się skupimy. Ścieżka rowerowa niemal od razu poprowadzi nas przez rozległe winnice, przez które przejeżdżając mijać będziemy pierwsze „piernikowe” osady na naszej dzisiejszej trasie. Naszym celem będą jednak trzy wyjątkowe miasteczka. Pierwsze z nich to Mittelbergheim, urzekające miasteczko ze swym renesansowym dziedzictwem oraz cudownym otoczeniem bezkresnych winnic. Jego niezwykłe położenie i dziedzictwo architektoniczne sprawiły, że zyskał miano jednej z najpiękniejszych wiosek Francji. Tutaj zatrzymamy się chwilę na zasłużony odpoczynek, z lamką wina kontemplując niespieszne życie miasteczka.  Kolejne, miasteczko na naszej dzisiejszej trasie, to Barr- kolorowe, przecięte niewielkim kanałem zachwyca ferią barw, ilością ozdób i malowniczym położeniem na szczycie wzgórza porośniętego winoroślą. Podjazd do miasteczka zmusi nas do wysilenia mięśni nóg, nagrodę odbierzemy jednak zaraz po przekroczeniu jego bram. W Barr przystaniemy na spacer, kawę lub łyk alzackiego wina i ruszymy dalej. Po kilku kilometrach dotrzemy do dużo mniejszej, ale nie mniej urokliwej miejscowości Gertwiller – królowej alzackiego piernika. Tutaj bożonarodzeniowy nastrój i zapach unosi się przez cały rok. Od samego wjazdu powitają nas domki niczym z bajki o Jasiu, Małgosi i Babie Jadze, w których obejrzeć i spróbować będzie można najwspanialsze pierniki Alzacji. Zjedzone łakocie spalimy podczas drogi do hotelu, mknąc na rowerach przez pola winorośli i rozległe łąki.

Nasz szlak rowerowy:
poziom trudności: łatwy
dystans w dwie strony: ok. 100 km
podjazdy: 128 m
zjazdy: 152 m

01.07 (piątek): Strasburg

Ostatniego dnia naszej fascynującej podróży po Alzacji odwiedzimy jej stolicę – Strasburg. Z wielu względów to miasto szczególne. Większości osób kojarzy się przede wszystkim z siedzibą Parlamentu Europejskiego i z gmachem jego przeszklonej siedziby, ale to tylko jedna z twarzy miasta, których ma wiele. Strasburg posiada również niezwykle ciekawą historię, kuchnię, monumentalne i niezwykle cenne zabytki. Jego zabytkowe centrum, Grande Ile,w całości zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Tutaj znajdują się najważniejsze zabytki, tutaj też stoi monumentalna katedra Notre Dame zbudowana z różowego piaskowca. Niezwykle malownicza jest sceneria krajobrazowa dzielnicy Mala Francji czyli La Petite France. Tworzy ja sieć wąskich uliczek, kanałów i śluz, przy których stoją pięknie utrzymane domy z pruskiego muru. Wybierając się na zakupy w Strasburgu warto udać się na rue du 22 Novembre lub rue des Francois Bourgeois, które są głównymi ulicami handlowymi miasta.

02.07 (sobota): Powrót do Polski

Wykwaterowanie i powrót do Polski

Alzacja jest niewielkim ale wyjątkowym zakątkiem we wschodniej Francji, położonym między Renem i Wogezami. Od zachodu sąsiaduje z Lotaryngią, jej południowy skrawek graniczy z Burgundią i Szwajcarią, natomiast wschodnim, ościennym państwem są Niemcy. Część Alzacji zajmują malownicze Wogezy, które zbudowane są z kolorowego piaskowca i poprzecinane licznymi dolinami pełnymi pięknych klasztorów oraz zamków. Kraina znana jest z wybornych win, niebywałych zabytków i wszechobecnych, pięknych kwiatów ozdabiających uliczki małych miasteczek. Alzacja, to skrzyżowanie kultur francuskiej z niemiecką. Obszar wyjątkowy ze względu na swoją historię i kulturę.

Zakwaterowanie
Świetna lokalizacja w cichej i spokojnej okolicy na szlaku win Alzackich w pobliżu (ok. 2km) niewielkiego, uroczego miasteczka Eguishame. Wokół roztacza się zapierający dech w piersiach krajobraz skąpany winnicami.
Pokoje stylowo i gustownie urządzone, każdy z widokiem na winnice. Pokoje posiadają: patio, osobne wejście, szafę, łazienkę, podwójne łóżko, Wi-Fi, bzpłatny parking

Wyżywienie
Codziennie rano serwowane jest śniadanie kontynentalne, które obejmuje świeże pieczywo i domowe dżemy.

Przydatne informacje
Lista rzeczy, o których warto pamiętać przy pakowaniu:
– wygodny strój sportowy
– wygodne, sportowe obuwie
– okulary przeciwsłoneczne
– okrycie głowy
– rękawiczki i kask rowerowy (jeżeli posiadasz)
– mały plecak na wycieczki rowerowe (10-20 litrów)
– bidon na wodę

DOJAZD: Własny

Transport zorganizowany w obie strony: (trasa Warszawa – Łódź – Wrocław – Colmar): za dodatkową opłatą*

TERMIN: 02.07 – 09.07. 2022 | 09.07 – 16.07.2022

CENA: od 2990 zł/os**

**cena dotyczy zakwaterowania 1 os w pokoju 2 os lub 3 os

Dopłaty (opcjonalne):

– *Transport zorganizowany w obie strony: (trasa Warszawa – Łódź – Wrocław – Colmar): 700 zł/os
– Ubezpieczenie – rozszerzenie do wariantu Top50 zł/os(wariant Tip Plus jest zawarty w cenie). Rozszerzenie ubezpieczenia możliwe dla wszystkich Uczestników Rezerwacji.
Ubezpieczenie od rezygnacji: (włączając zachorowanie na COVID-19): 4,4% wartości rezerwacji (ubezpieczenie nie dolicza się do kalkulacji, kwota zostanie dodana w Umowie).

Cena zawiera:
– zakwaterowanie 6 nocy w pokojach 2 lub 3 os. w kameralnym pensjonacie zlokalizowanym w otoczeniu winnic w okolicy miasteczka Eguisheim
– codzienne domowe śniadania w pensjonacie
– wypożyczenie rowerów elektrycznych wraz z mapami
– 4 całodniowe wycieczki rowerowe po najpiękniejszych zakątkach Alzacji według programu
– przejazd do Strasburga i spacery po perełkach stolicy Alzacji (opcjonalnie – wypożyczenie rowerów i zwiedzanie na ,,dwóch kółkach’’)
– butelkę białego wina dla każdego uczestnika
– wieczorne integracje na świeżym powietrzu wśród winnic
– ubezpieczenie o podwyższonym standardzie TIP Plus (KL, OC, NNW, bagaż) wraz z ubezpieczeniem od pandemii
– obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera:
– transportu (możliwość skorzystania z transportu zorganizowanego)
– obiadokolacji (możliwość spróbowania alzackich przysmaków w lokalnych restauracjach)
– wydatków własnych na miejscu, w tym wydatków w barach i w restauracjach

1Wybierz termin:


2Wypełnij dane do kalkulacji:

Liczba osób dorosłych: 2990 zł/os*

*cena dotyczy zakwaterowania 1 os w pokoju 2 os lub 3 os.

Dopłaty:

Transport zorganizowany: (trasa Warszawa – Łódź – Wrocław – Colmar): 700 zł/os.

Ubezpieczenie - rozszerzenie do wariantu Top: 50 zł/os (wariant Tip Plus jest zawarty w cenie). Rozszerzenie ubezpieczenia możliwe dla wszystkich Uczestników Rezerwacji.

Ubezpieczenie od rezygnacji: (włączając zachorowanie na COVID-19): 4,4% wartości rezerwacji (ubezpieczenie nie dolicza się do kalkulacji, kwota zostanie dodana w Umowie).

Kalkulacja ceny: 0.00 

3Uzupełnij dane do rezerwacji:

Uczestnik 1 / Zamawiający

Imię i nazwisko:

Pesel:

Ulica i numer:

Kod pocztowy i miasto:

E-mail:

Telefon:

Uczestnik 2

Imię i nazwisko:

Pesel:

Uczestnik 3

Imię i nazwisko:

Pesel:

Uczestnik 4

Imię i nazwisko:

Pesel:

Uczestnik 5

Imię i nazwisko:

Pesel:

Dodatkowe uwagi

Faktura – wypełnij pole (nazwa firmy, NIP, adres) jeśli chcesz otrzymać fakturę na inne dane niż Zamawiającego

4Zaznacz zgody i dokonaj rezerwacji:

  „Oświadczam, że znana mi jest treść załączników Regulamin Serwisu oraz Polityka Prywatności i je akceptuję.”

  „Oświadczam, że znana mi jest treść załączników Ogólne Warunki Uczestnictwa w Imprezie Turystycznej oraz Ogólne warunki Ubezpieczenia i je akceptuję.”

Administratorem danych osobowych jest Hey Holiday Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Zwycięzców 2, 03-941 Warszawa, który przetwarza podane przez Państwa dane osobowe w celu obsługi procesu rezerwacji i realizacji imprezy turystycznej. Informacje o zasadach przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach wynikających z RODO, znajdują się w Polityce prywatności.