Szkolenia narciarskie i atrakcje

Akademia Śnieżnej Pantery ze szkoleniami dla dzieci

Autorski program sportowy dla dzieci i młodzieży, aby aktywnie, sprytnie, mądrze i przyjemnie spędzić czas podczas wyjazdów rodzinnych typu Family Ski. Pobawić się, poznać ciekawych rówieśników, a przede wszystkim poprawić swój poziom jazdy na nartach i nauczyć się nowych umiejętności.

Akademia Śnieżnej Pantery skupia się na 3 obszarach:
Narty – nauka nowych umiejętności i poprawa techniki jazdy na nartach, połączonej z metodycznym podejściem i pozytywną atmosferą.
Angielski – praktyczne słownictwo i szlifowanie języka angielskiego w trakcie różnych zajęć i sytuacji w trakcie pobytu.
Taniec – kursy taneczne typu zumba kids w trakcie animacji wieczornych, w czasie rozgrzewki na stoku, a także kids party 🙂

Narty

Zajęcia narciarskie w ramach Akademii Śnieżnej Pantery mają na celu podnoszenie umiejętności narciarskich każdego dziecka. Dlatego pierwszego dnia jest dokonywana analiza umiejętności, następnie rodzice (i starsze dzieci) otrzymują plan ich rozwoju w czasie trwania kursu. Ostatniego dnia, na końcową godzinę zajęć zapraszamy rodziców, aby zaprezentować postępy dzieci, a podczas spotkania podsumowującego przekazujemy plan dokonanych postępów z weryfikacją poziomu dziecka.

Nasze zajęcia nie są skracane z powodu zawodów narciarskich – wykorzystujemy ten czas na jazdę na nartach! Zajęcia są prowadzone w godzinach 9.45-16, z 15 min rozgrzewką na start i z godzinną przerwą na lunch (dzieci pozostają pod opieką instruktorów).

W sumie 30h zajęć narciarskich (6 dni x 5h), w podziale na 3 lub 4 grupy (ze względu na umiejętności i wiek) – liczba grup zależy od liczebności dzieci w danej grupie (wyjściowo przyjmujemy 6-8 dzieci w grupie):
– Czarne pantery – poziom zaawansowany (12-15l).
– Białe pantery – poziom średnio – zaawansowany (9-11l).
– Żółte pantery – poziom podstawowy (6-8l).
– Różowe Panterki – poziom zerowy (4-5l)

Angielski

Akademia Śnieżnej Pantery to również nauka i szlifowanie języka angielskiego w praktycznych sytuacjach. W czasie jazdy gondolą, w czasie lunchu na stoku, w trakcie kolacji, w hotelowej recepcji czy w trakcie animacji – każda okazja jest dobra na przyswajanie nowych słówek i rozmówki z rówieśnikami, instruktorami czy z obsługą.

Program praktycznej nauki jest dopasowany do wieku i umiejętności dziecka i odbywa się na różnych poziomach zaawansowania. Nauka i doskonalenie języka angielskiego w planie dnia:
słowniczek – na powitanie w hotelowym pokoju czeka słowniczek polsko-angielski ze słówkami przydatnymi na stoku, w podróży, w hotelu, w restauracji, etc
w czasie kolacji przy stoliku będzie można znaleźć fiszki – karteczki ze słówkiem w jęz. angielskim z odpowiednią grafiką.
w trakcie animacji – dzieci rysują angielskie słowa (różny stopień trudności), zabawy i konkursy językowe, wspólne słuchanie i śpiewanie anglojęzycznych piosenek.
komunikacja w języku angielskim podczas zajęć z instruktorem (dla starszych grup możliwość anglojęzycznego instruktora) – rozmowy w trakcie jazdy gondolą, w trakcie lunchu, zachęcanie dzieci do komunikacji w jęz angielskim w restauracji i w hotelu, sprytne zadania językowe do wykonania 🙂

Taniec

Akademia Śnieżnej Pantery to także ruch i taniec. Zumba kids jest tego świetnym połączeniem, a do tego fajną rozrywką. Mali tancerze mają możliwość wkroczenia w świat fitnessu dzięki świetnej zabawie, muzyce oraz atmosferze jaka panuje na zajęciach.

Zumba kids, to połączenie fitnessu oraz treningu mającego na celu zapewnienie dzieciom maximum zabawy i elementów gimnastyki w tym samym czasie. Chcemy, aby w ten sposób dzieci pobudzały swoją kreatywność i koordynację ruchową, a do tego wzmacniały pewność siebie.

Zumba kids to taniec zarówno dla tych mniejszych jak i dla większych dzieci. Kurs przeprowadzamy w następujący sposób:
w trakcie wieczornych animacji (jeśli hotel ma taką możliwość) – przy muzyce tańczymy zumba kids, dopasowujemy poziom trudności do wieku i tanecznych możliwości dzieci.
w zumba kids łączymy taniec z pobudzaniem wyobraźni ruchowej, rozwijaniem pamięci, spostrzegawczości i orientacji, usprawnianiem refleksu i koordynacji wzrokowo-ruchowej.
– taniec i ruchy zumba kids ćwiczymy również w czasie rozgrzewki narciarskiej dla dzieci oraz podczas Kids Party, które odbywa się ostatniego wieczoru.

Stworzenie warunków do rozwoju zainteresowań sportowych dzieci, jest tak samo ważne jak zdobywanie wiedzy. Poprzez zumba kids zachęcamy aby zaszczepić w nich aktywność fizyczną i pokazać radość i zabawę płynącą z tańca.

Po zakończeniu kursu, wszystkie dzieci otrzymują dyplomy ukończenia „Akademii Śnieżnej Pantery” wraz z nagrodą – upominkiem od Hey Holiday za wykonaną pracę i dokonane postępy. Chcemy w ten sposób docenić wszystkie dzieci, które podjęły wyzwanie i opierać model zajęć na współpracy i koleżeństwie, a nie rywalizacji i jednostkowym wyniku. W skrócie – bardziej doceniamy, trochę oceniamy, ale nie porównujemy 🙂

POWRÓT DO szkolenia i atrakcje