Tai Chi & QI GONG

Agroturystyka “Pod Jabłonią”, Celejów koło Kazimierza Dolnego

Zapraszamy na niezapomniany weekend czerwcowy ze sztuką samodoskonalenia, poprzez naukę panowania nad własnym ciałem i umysłem, jaką jest Tai Chi. W poszukiwaniu Energii życiowej, poznamy bliżej własne Ja, skupiając się na naszym wnętrzu oraz ukrytych w jego głębi emocjach, pośród hipnotyzującej ciszy, spokoju oraz niepowtarzalnego piękna sadu jabłoni. Treningi wzmacniają fizycznie i psychicznie, redukują stres, a osiągnięta równowaga i spokój wewnętrzny pomaga nabrać dystansu aby stawiać czoła codziennym problemom. Okolice niezwykle malowniczego i urokliwego Kazimierza Dolnego – miejsca z artystyczną duszą, magiczną atmosferą i niepowtarzalnym klimatem zapraszają do odwiedzin!

03.06 (piątek)

Do 14:00 – przyjazd na miejsce, zakwaterowanie

15:00 – 17:00 Thai Chi & Qi Gong – I część zajęć
Nasze pierwsze spotkanie z mistrzem tai chi. Tai Chi to stara chińska sztuka poruszania się. Legenda głosi, że powstała ona pod wpływem obserwacji walki żurawia i węża – stąd się bierze miękkość i skuteczność stylu. Już wiele wieków temu w Chinach odkryto ogromne walory zdrowotne wynikające z treningu Tai Chi. Dla współczesnego człowieka, prowadzącego często siedzący tryb życia, jest to niezwykle oryginalna, skuteczna oraz bezpieczna forma rekreacji ruchowej, którą mogą uprawiać osoby w różnym wieku i o różnej sprawności fizycznej. Pod czujnym okiem mistrza poznamy i przećwiczymy pierwsze sekwencje Tai Chi. Rozpoczęcie treningu będzie na nowo poznawaniem swojego ciała. Okaże się, że nasza lewa i prawa strona pracują inaczej i co jest proste do wykonania dla prawej ręki już takie nie musi być dla lewej 🙂 

18:00 obiadokolacja

19:00 wieczorny trekking po Kazimierzu z nocnym wejściem na górę Trzech Krzyży
Tego wieczora ruszymy odkrywać wieczorne uroki Kazimierza Dolnego. Spokojnym krokiem pokonamy trasę wzniesienia, nazywanego Krzyżową Górą, u którego stóp leży niezwykle malowniczy Kazimierz. (Trzy nawiązujące do Golgoty krzyże postawiono w 1708 roku. Miały one upamiętniać liczne ofiary zarazy morowej, która miała miejsce na tych terenach.) Do niedawna wejście na górę Trzech Krzyży możliwe było tylko w ciągu dnia, a od niedawna – dzięki iluminacji, możliwe jest również po zmroku. Wspólna kontemplacja niesamowitej panoramy rozświetlonego Kazimierza pozwoli nam oczyścić umysł, zrelaksować się i pobudzić pozytywną energię, która będzie nam towarzyszyć podczas całego pobytu.

04.06 (Sobota)

9:00 śniadanie

10:00 – 12:00 Thai Chi & Qi Gong – II część zajęć
Kolejny dzień rozpoczynamy od spotkania z naszym mistrzem Tai Chi, który zapozna nas z Qi Gong, który jest prostszy ruchowo bo będzie wykonywany stacjonarnie, ale za to będzie głębszy od strony naszej energii wewnętrznej. W sferze fizycznej, wykonywane ćwiczenia rozluźnią mięśnie, stawy i organy wewnętrzne. W sferze mentalnej pomogą nam się wyciszyć, uspokoić i poprawić skupienie. W sferze energetycznej postaramy się poszerzyć i zagęścić energetyczną barierę ochronną wokół naszego ciała. Na zajęciach poznamy albo odświeżymy techniki oddechu przeponowego, który ma własności odstresowujące.

13:00 zwiedzanie Kazimierza i okolic na rowerach (promenada nad Wisłą, Męćmierz, Korzeniowy Dół).
Po krótkim odpoczynku wyruszymy na rowerach odkrywać urokliwe i odrobinę mniej znane zakamarki Kazimierza Dolnego. Naszym celem będzie Mięćmierz, czyli stara osada flisacka, położona nad samą Wisłą 16 km od Celejowa. Niezwykle malowniczą, nadwiślańską trasą dojedziemy do punktu widokowego ze wspaniałą panoramą na przełom Wisły. Stamtąd, zboczem dotrzemy do Mięćmierza – maleńkiej wioseczki z osłoniętą gontowym daszkiem studnią w sercu, skąd polne drogi rozchodzą się w cztery strony świata. Mięćmierz to jakby żywy skansen, gdzie wiele wiekowych chałup zostało przeniesionych z innych miejsc za sprawą nowych właścicieli. Podjedziemy do starego wiatraka, spojrzymy na Krowią Wyspę, czyli rezerwat chroniący wiele gatunków ptaków, po czym czarującym brzegiem Wisły, poprzez piękny kazimierski Rynek udamy się do Wąwozu Kazimierzowy Dół. To jak twierdzą sami mieszkańcy, najpiękniejszy wąwóz lessowy, który znajduje się nieopodal ich cudnego miasta.

16:00 – 18:00 Thai Chi & Qi Gong – III część zajęć
W ramach naszych treningów będziemy wykonywać ćwiczenia zdrowotne, które będą koncentrowały się na różnych aspektach: czy to na oddechu, na rozciąganiu, na wzmacnianiu, na odpowiednim prowadzeniu ruchu czy szukaniu odpowiedniej harmonii w naszym ciele. Poznamy krótki fragment formy Tai Chi i Qi Gong aby zrozumieć ideę poruszania się w tych systemach i poczuć czy to będzie droga dla nas. 

19:00 obiadokolacja

20:00 wieczorny spacer po sadzie.
Po posiłku zapraszamy na wieczorny spacer po sadzie w towarzystwie opowieści o jabłoniach i ich wyjątkowych owocach.

05.06 (Niedziela)

9:00 śniadanie

10:00 – 12:00 Thai Chi & Qi Gong – IV część zajęć
To już nasze ostatnie spotkanie z mistrzem Tai Chi. Pewniejsi i z większą wprawą, powtórzymy sekwencje poznanych ruchów, z pełną świadomością ich znaczenia  i zastosowań. Ćwiczenia pomogą nam się wyciszyć, zdystansować się od codzienności i skupić na sobie, poczuciu jedności ze swoim ciałem i naładować pozytywną energią na cały dzień.

12:00 wymeldowanie i dla chętnych spacer po Kazimierzu zakończony lodowym przysmakiem.

Osoby chętne pozostać w Kazimierzu Dolnym jeszcze chwilę przed udaniem się w drogę powrotną do domu zapraszamy na spacer p tym magicznym miasteczku – to istna uczta dla duszy i ciała. Niewielkie straganiki z własnoręcznymi wyrobami, niezliczone, maleńkie galerie sztuki oraz sklepiki z obrazami i innym rękodziełem, a także mnogość klimatycznych restauracji i kawiarenek zaspokoją gusta i potrzeby każdego.

Gospodarstwo agroturystyczne „Pod Jabłonią” znajduje się na terenie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego w Celejowie. Urokliwa okolica i uzdrowiskowy wręcz mikroklimat zachęcają do pieszych i rowerowych wycieczek. Amatorów zwiedzania może zainteresować wiele atrakcji z ciekawej historii Celejowa: Zespół pałacowo- parkowy, intrygujące ruiny dawnej Papierni produkującej papier na potrzeby książęcej rodziny Czartoryskich, Pomnik Powstańców czy zabytkowy Młyn na rzece Bystrej. W odległości zaledwie 9 km znajduje się niezwykle malowniczy i klimatyczny Kazimierz Dolny – mekka artystów i wielbicieli sztuki. To niezwykle urokliwe miasto może pochwalić się: bogatą historią, urzekającym starym miastem, rezydencjami wzniesionymi w stylu lubelskiego renesansu oraz oplatającymi je wąwozami lessowymi.

Zakwaterowanie
Gospodarstwo Agroturystyczne „Pod Jabłonią” oferuje 5 komfortowych pokoi z łazienkami i oddzielnymi wejściami, wyposażoną kuchnię, dużą salę jadalno-rekreacyjną, taras zewnętrzny na parterze i widokowy na piętrze. Jak „Pod Jabłonią” przystało, pokoje noszą nazwy popularnych odmian drzew jabłoniowych tj. Reneta, Antonówka, Lobo, Koksa i Ligol 🙂 Duży ogród oraz sad z setkami drzewek jabłoniowych (5 ha) na zamkniętym terenie dają świetną możliwość rekreacji i wypoczynku na miejscu, a łatwy i szybki dostęp do okolicznych miejscowości- możliwość skorzystania z tamtejszych atrakcji turystycznych (Kazimierz Dolny, Janowiec, Puławy, Wąwolnica, Nałęczów).

Pokoje
Wszystkie pokoje są „elastyczne” i dostosowują się do oczekiwanych potrzeb. W większości z nich istnieje możliwość wstawienia dodatkowych, wygodnych dostawek hotelowych (w rozmiarze pełnowymiarowego łóżka). Pokoje wyposażone są w ręczniki i czajnik oraz mają dostęp do bezprzewodowego internetu Wi-Fi. W oknach zamontowane są rolety zaciemniające i moskitiery. Na życzenie Gości możliwość wstawienia łóżeczka dziecinnego z pościelą oraz wanienki do kąpieli. Obiekt oferuje dostęp do wyposażonej kuchni, lodówki, pralki, deski do prasowania i żelazka. Na terenie ogrodzonej posesji znajduje się bezpłatny parking, specjalnie wydzielone miejsce ”ogniskowe” z paleniskiem, ławeczkami i stosownym osprzętem do pieczenia kiełbasek, rowery, kosz do gry w piłkę, huśtawka, hamak, leżaki, trampolina i zjeżdżalnia dla dzieci. Obiekt przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Wyżywienie
Tradycja trącona nowoczesnością – to hasło przewodnie kulinarnych inspiracji w tym miejscu, gdzie gospodarze nie boją się eksperymentować i przełamywać smaki. Nie znajdziemy tu bufetu szwedzkiego, tutaj przemawia staropolska gościnność. Posiłki serwowane bezpośrednio do stolików, przygotowanych wcześniej na umówioną godzinę i odpowiednią ilość osób. Wszystkie posiłki przygotowywane są ze świeżych, lokalnych produktów. Menu oparte na sprawdzonych domowych przepisach, z uwzględnieniem wiodącej roli rodzimego produktu- jabłek, które serwowane są na przeróżne
sposoby.”Pod Jabłonią ” rozsmakować się można w tradycyjnych , regionalnych specjałach, które otrzymały Certyfikat Produktu Lokalnego.
Pakiet wyjazdowy obejmuje wyżywienie w formule HB – serwowane śniadania i 3-daniowe obiadokolacje.

Przydatne informacje:
Lista rzeczy, o których warto pamiętać przy pakowaniu:
– wygodny, niekrępujący strój na zajęcia Tai Chi
– miękkie, wygodne obuwie na płaskiej podeszwie
– okulary przeciwsłoneczne
– okrycie głowy
– rękawiczki i kask rowerowy
– mały plecak na wycieczki rowerowe (10-20 litrów)
– bluza z długim rękawem bądź lekka kurtka

Przed rozpoczęciem zajęć Tai Chi poinformuj instruktora jeśli jesteś w ciąży, a także o wszelkich problemach zdrowotnych.

DOJAZD: Własny

Gospodarstwo Agroturystyczne „Pod Jabłonią”, Celejów 35, 24-120 Celejów, 9 km koło Kazimierza Dolnego

Transport zorganizowany (Warszawa – Kazimierz Dolny – Warszawa): za dodatkową opłatą*

TERMIN: 10.06 – 12.06.2022

CENA: od 990 zł/os**

**cena dotyczy zakwaterowania 1 os w pokoju 2 lub 3 os

Dopłaty (opcjonalne):
– transport zorganizowany (Warszawa – Kazimierz Dolny – Warszawa): 120 zł/os
Ubezpieczenie od rezygnacji: (włączając zachorowanie na COVID-19): 4,4% wartości rezerwacji

Cena zawiera:
– zakwaterowanie 2 noce w pensjonacie agroturystycznym ,,Pod Jabłonią’’ w Celejowie k. Kazimierza Dolnego
– wyżywienie w formule HB – obfite śniadania oraz domowe obiadokolacje (plus jabłka dostępne przez cały dzień)
– 8h zajęć z tai chi oraz samoobrony prowadzonych przez certyfikowanego Trenera
– wieczorny spacer do kazimierskim rynku oraz wejście na Górę Trzech Krzyży
– wypożyczenie rowerów w Kazimierzu  wycieczka po jego perełkach i okolicach (bulwar nad Wisłą, Korzeniowy Dół, Mięćmierz)
– możliwość bezpłatnego wypożyczenia rowerów w pensjonacie i przejażdżek po okolicy
– spacer po sadzie i wykład na temat uprawy i odmian jabłoni
– bezpłatny parking
– opieka i wsparcie Opiekuna Hey Holiday
– ubezpieczenie NNW standard, składki na TFG oraz TFP

Cena nie zawiera:
– dojazdu na miejsce (w przypadku nie wybrania transportu zorganizowanego) 
– wydatków własnych w Kazimierzu i w pensjonacie
– ubezpieczenie od rezygnacji (możliwość wykupienia)

1Wybierz termin:


2Wypełnij dane do kalkulacji:

Liczba osób dorosłych: 990 zł/os*

*cena dotyczy zakwaterowania 1 os w pokoju 2 lub 3 os.

Dopłaty:

Dojazd / Powrót transportem zorganizowanym (Warszawa – Kazimierz Dolny – Warszawa): 120 zł / os.

Ubezpieczenie od rezygnacji: (włączając zachorowanie na COVID-19): 4,4% wartości rezerwacji (ubezpieczenie nie dolicza się do kalkulacji, kwota zostanie dodana w Umowie).

Kalkulacja ceny: 0.00 

3Uzupełnij dane do rezerwacji:

Uczestnik 1 / Zamawiający

Imię i nazwisko:

Pesel:

Ulica i numer:

Kod pocztowy i miasto:

E-mail:

Telefon:

Uczestnik 2

Imię i nazwisko:

Pesel:

Uczestnik 3

Imię i nazwisko:

Pesel:

Uczestnik 4

Imię i nazwisko:

Pesel:

Uczestnik 5

Imię i nazwisko:

Pesel:

Dodatkowe uwagi

Faktura – wypełnij pole (nazwa firmy, NIP, adres) jeśli chcesz otrzymać fakturę na inne dane niż Zamawiającego

4Zaznacz zgody i dokonaj rezerwacji:

  „Oświadczam, że znana mi jest treść załączników Regulamin Serwisu oraz Polityka Prywatności i je akceptuję.”

  „Oświadczam, że znana mi jest treść załączników Ogólne Warunki Uczestnictwa w Imprezie Turystycznej oraz Ogólne warunki Ubezpieczenia i je akceptuję.”

Administratorem danych osobowych jest Hey Holiday Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Zwycięzców 2, 03-941 Warszawa, który przetwarza podane przez Państwa dane osobowe w celu obsługi procesu rezerwacji i realizacji imprezy turystycznej. Informacje o zasadach przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach wynikających z RODO, znajdują się w Polityce prywatności.