PUCHAR ŚWIATA, Wengen

Hotel Jungfrau Lodge 3*BB

Puchar Świata Wengen

Wyjazd narciarski, aby zobaczyć na żywo legendarny zjazd Pucharu Świata do Wengen, to niezwykła gratka dla miłośników narciarstwa. W połączeniu z wizytą na największej imprezie apres ski w Alpach oraz z możliwością spróbowania sił na fragmencie trasy w czasie 2-dniowego szusowania po 211km tras ośrodka Grindelwald Wengen Mürren w regionie Jungfrau. Postaramy się spotkać idola Szwajcarów – Marco Odermatta i zrobić sobie z nim zdjęcie.

Wengen to urokliwe szwajcarskie miasteczko, jedno z najbardziej malowniczych w Alpach, z zapierającymi dech w piersiach widokami na szczyty regionu Jungfrau. W drugi weekend stycznia każdego roku to spokojne miasteczko zamienia się w światową stolicę narciarstwa alpejskiego i największą imprezę apres ski jaką widziała Szwajcaria.
Sobotni zjazd w Wengen to punkt kulminacyjny i najbardziej elektryzujące wydarzenie w czasie trwającej kilka dni imprezy narciarskiej. Na trasie o długości prawie 5km, najlepsi narciarze na świecie, rozwijają prędkość ponad 160km/h, do tego wykonując spektakularne skoki w trakcie jazdy. Dodatkową atrakcją dla ponad 40 tysięcy widzów, przybywających do Wengen z całego świata, są niesamowite pokazy i akrobacje lotnicze mistrzowsko wykonywane przez Patrouille Suisse – zespół akrobacyjny Sił Powietrznych Szwajcarii.  
To wszystko obejrzymy z najlepszego i najbardziej gorącego miejsca – trybuny zlokalizowanej przy samej mecie, z możliwością zobaczenia całego zjazdu na wielkich telebimach. Po zawodach, tylko 20 min spacerem do centrum Wengen, weźmiemy udział w największej szwajcarskiej imprezie apres ski – z muzyką, koncertami, tańcami, pokazami sztucznych ogni – będziemy celebrować to wydarzenie w towarzystwie tysięcy miłośników dobrej zabawy z całego świata. Stamtąd późnym wieczorem wrócimy punktualną szwajcarską kolejką do sąsiedniego Grindelwald, do naszej bazy – hotelu Jungfrau Lodge, gdzie ze wszystkich zarezerwowanych pokoi roztacza się widok na Eiger (3970m n.p.m.), który wraz z Mönchem i Jungfrau tworzy słynne trio wielkich szczytów kantonu berneńskiego.
Grindelwald to urokliwe, kosmopolityczne miasteczko, a także największy ośrodek narciarski w regionie Jungfrau. Stąd będziemy startować na trasy – pierwszego dnia przetestujemy ośrodek narciarski Grindelwald First, a spragnieni adrenaliny będą mogli popędzić w przestworzach z prędkością 84km/h First Flyerem lub First Gliderem. Kolejnego dnia ruszymy na nartach w kierunku Wengen i oprócz wielu wspaniałych tras, postaramy się zjechać odcinkiem trasy Pucharu Świata. Chętni będą mogli też wjechać najwyżej położoną kolejką szynową w Europie na szczyt Jungfrau (Top of Europe) na 3454m n.p.m.
Kolejnego dnia po obfitym śniadaniu, wyruszymy z powrotem do Polski według wybranej opcji – transportem zorganizowanym lub pociągiem, a następnie samolotem.

I jeszcze kilka zdań na temat samego zjazdu Pucharu Świata w Wengen, bo tam jak nigdzie indziej można poczuć atmosferę sportowego święta. Fanów przyciąga niepowtarzalna oprawa zawodów, gdzie sama trasa zjazdowa jest jedną z najdłuższych i najtrudniejszych tras na świecie, a najbardziej legendarne zawody zjazdowe są rozgrywane od 1930 roku (a Pucharu Świata od 1967 roku). Średnia prędkość na trasie to prawie 110km/h, i to właśnie na tej trasie został ustanowiony rekord prędkości w Pucharze Świata – prawie 162km/h pędził John Clarey w 2013 roku. Największa prędkość i efektowne skoki godne skoczków narciarskich są znakiem firmowym zjazdu w Wengen, ale wrażenie robią też: wjazd w wąziutki tunel z dużą prędkością czy pionowa ściana tuż przy starcie, gdzie zawodnicy rozpędzają się do ponad 100km/h. Każdego roku miliony ludzi śledzą z zapartym tchem ten konkurs, ale raz w życiu trzeba to zobaczyć na własne oczy!

Wengen to urokliwa miejscowość narciarska położona w Szwajcarii, w regionie Jungfrau.

Wengen leży na wysokości 1 274 metrów nad poziomem morza, w pięknym otoczeniu górskim. Jest położony w dolinie Lauterbrunnen, z niesamowitymi widokami na szczyty Alp.

Oferuje około 110 km różnorodnych tras narciarskich dla różnych poziomów umiejętności.

Są tu zarówno trasy dla początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy. Region Jungfrau, do którego należy Wengen, oferuje jeszcze większą liczbę tras dla tych, którzy chcą eksplorować więcej obszarów narciarskich.

Wengen słynie z zapierających dech w piersiach widoków na okoliczne szczyty Alp, takie jak Eiger, Mönch i Jungfrau.

Podczas jazdy na nartach można podziwiać malownicze krajobrazy i zanurzyć się w pięknie alpejskiej przyrody.

Ośrodek narciarski Wengen posiada nowoczesne wyciągi narciarskie, które umożliwiają sprawną i wygodną komunikację na stoku.

Są tu zarówno wyciągi krzesełkowe, jak i kolejki linowe, które dostarczają narciarzy na różne szczyty.

Po całym dniu na stoku, Wengen oferuje wiele możliwości relaksu i rozrywki.

Jest tu wiele restauracji, kawiarni i barów, gdzie można skosztować lokalnych specjałów i delektować się atmosferą après-ski.

Wengen oferuje również inne atrakcje i aktywności poza narciarstwem.

Można tu uprawiać snowboarding, jazdę na sankach, wędrówki piesze, zwiedzanie wąwozu Lauterbrunnen i wiele innych

Wengen:
Ilość tras:
102 km, w tym 33km niebieskie, 56km czerwone i 13km czarne
Liczba wyciągów: 23, w tym: 1 kolej zębata, 1 kolejka linowa, 2 wyciągi gondolowe, 9 wyciągów kanapowych i 3 orczykowe.
Dodatkowo 5 wyciągów linowych i 3 taśmowe dla młodszych dzieci.

Wengen

Wengen

Jungfrau Lodge, Swiss Mountain Hotel to uroczy hotel położony w malowniczej dolinie Lauterbrunnen w Szwajcarii.

Hotel znajduje się w sercu Alp Berneskich, otoczony pięknymi szczytami górskimi, w tym słynnym triumwiracie Eiger, Mönch i Jungfrau. Hotel oferuje niesamowite widoki na górskie krajobrazy.

Hotel oferuje przytulne i komfortowe pokoje, które są gustownie urządzone w stylu górskim. Pokoje są wyposażone w niezbędne udogodnienia, takie jak łazienka, telewizor, bezpłatny dostęp do Wi-Fi i często balkon z widokiem na góry.

W Jungfrau Lodge znajduje się restauracja, w której serwowane są smaczne posiłki.

Można tu skosztować zarówno tradycyjnych szwajcarskich dań, jak i międzynarodowych specjałów. Restauracja wykorzystuje lokalne składniki i świeże produkty regionalne.
Hotel oferuje różne udogodnienia, takie jak bar, taras, sauna, przechowalnia sprzętu narciarskiego i bezpłatny parking dla gości. Dla tych, którzy chcą się zrelaksować po dniu na stoku, jest też dostępna strefa wellness.

Jungfrau Lodge, Swiss Mountain Hotel to idealne miejsce dla osób pragnących cieszyć się pięknem szwajcarskich Alp i doświadczyć autentycznego górskiego zakwaterowania. To miejsce, gdzie można odpocząć w urokliwej atmosferze i odkrywać niesamowite atrakcje otaczającej przyrody.

Pokoje dwuosobowe: pokoje tej kategorii są bardzo prosto i funkcjonalnie wyposażone w łóżka, łazienkę, telewizor i bezpłatne WiFi.


Wyżywienie HB i pyszna kuchnia

Śniadania: mnogość kombinacji, smaczne, świeże i przygotowane z doskonałej jakości produktów – wiejskie jajka, różne gatunki serów i wędlin, jogurty, płatki śniadaniowe, owsianki z owocami, maślane croissanty z lokalnymi konfiturami, słodkie ciasteczka.
Obiadokolacje: urozmaicone menu z przystawką, zupą, daniem głównym i deserem. Tradycyjne, smaczne dania jak fondue, raclette, zupy – kremy i wiele innych, inspirowanych światową kuchnią. Wszystkie dania pięknie wyserwowane przy elegancko nakrytych stolikach.

Termin: 6-13.01.2024

4490 zł/os* + transport

*cena z zakwaterowaniem w pok. 2 os. w hotelu 3*, ze śniadaniem, pełnym ubezpieczeniem, biletem wstępu na zawody PŚ w Wengen (trybuna Grandstadt przy mecie), 2-dniowym karnetem narciarskim na cały region Wengen – Grindenwald – Mürren (211km tras)

Dopłaty opcjonalne: 
VIP Gold-Card – nielimitowany catering (jedzenie + napoje + alkohole) w specjalnej strefie przy mecie zawodów PŚ. Dopłata do biletu na trybunie Grandstadt – 1000 zł/os 
Transport zorganizowany z Polski do miejsca docelowego i z powrotem. Koszt – 800 zł/os

Ubezpieczenie – rozszerzenie do wariantu Top: wraz z ubezpieczeniem od pandemii i od kradzieży nart: 100 zł/os (wariant Tip Plus wraz z ubezpieczeniem od sportów wysokiego ryzyka jest zawarty w cenie). Rozszerzenie ubezpieczenia możliwe dla wszystkich Uczestników Rezerwacji***. Zakres wariantów tutaj
Ubezpieczenie od rezygnacji3% wartości rezerwacji lub 4,4% (dodatkowo obejmujące zachorowanie na COVID-19)***. Ubezpieczenie nie dolicza się do kalkulacji, kwota zostanie dodana w Umowie. Zakres wariantów tutaj

***ubezpieczenie w wariancie TOP Plus oraz ubezpieczenie od rezygnacji obejmujące kwarantannę lub zachorowanie w wyniku choroby przewlekłej – dostępne za dopłatą, na życzenie, w ciągu 14 dni od daty zawarcia Umowy (jeżeli do wyjazdu pozostało więcej niż 30 dni)

1Wybierz miejsce:

2Wybierz termin:


3Wypełnij dane do kalkulacji:

Liczba osób dorosłych: 4490 zł / os + transport*

*cena zawiera: zakwaterowanie (4 nocy) w hotelu 3* Jungfrau Lodge w pokojach 2 os typu Twin (20m2), z widokiem na Jungfrau, śniadania, bilet wstępu na zawody PŚ w zjeździe w Wengen 13.01 (trybuna Grandstadt przy mecie), wizyta na największym apres-ski party w Alpach (ponad 20 tys. osób) z degustacją, 2-dniowy karnet narciarski na cały region Wengen – Grindelwald – Mürren (211km tras), pełne ubezpieczenie, opieka polskojęzycznego Pilota.

Dopłaty:

VIP Gold-Card – nielimitowany catering (jedzenie + napoje + alkohole) w specjalnej strefie przy mecie zawodów PŚ. Dopłata do biletu na trybunie Grandstadt - 1000 zł/os

Transport zorganizowany** – jestem zainteresowany/-a opcją transportu zorganizowanego z Polski (Warszawa – Łódź – Katowice – Grindelwald) i z powrotem. Koszt – 890 zł/os.

**kwota zostanie naliczona na etapie Umowy.

Samolot – jestem zainteresowany/-a ofertą na przelot samolotem (Zurych) oraz transferem do i z miejsca docelowego.

Ubezpieczenie - rozszerzenie do wariantu Top: wraz z ubezpieczeniem od pandemii i od kradzieży nart: 100 zł/os (wariant Tip Plus wraz z ubezpieczeniem od sportów wysokiego ryzyka jest zawarty w cenie). Rozszerzenie ubezpieczenia możliwe dla wszystkich Uczestników Rezerwacji***. Zakres wariantów tutaj

Ubezpieczenie od rezygnacji: 3% wartości rezerwacji lub 4,4% (dodatkowo obejmujące zachorowanie na COVID-19)***. Ubezpieczenie nie dolicza się do kalkulacji, kwota zostanie dodana w Umowie. Zakres wariantów tutaj

***ubezpieczenie w wariancie TOP Plus oraz ubezpieczenie od rezygnacji obejmujące nieszczęśliwy wypadek lub zachorowanie w wyniku choroby przewlekłej – dostępne za dopłatą, na życzenie, w ciągu 14 dni od daty zawarcia Umowy (jeżeli do wyjazdu pozostało więcej niż 30 dni)

Kalkulacja ceny: 0.00 

4Uzupełnij dane do rezerwacji:

Uczestnik 1 / Zamawiający

Imię i nazwisko:

Pesel:

Ulica i numer:

Kod pocztowy i miasto:

E-mail:

Telefon:

Uczestnik 2

Imię i nazwisko:

Pesel:

Uczestnik 3

Imię i nazwisko:

Pesel:

Uczestnik 4

Imię i nazwisko:

Pesel:

Uczestnik 5

Imię i nazwisko:

Pesel:

Dodatkowe uwagi

Faktura – wypełnij pole (nazwa firmy, NIP, adres) jeśli chcesz otrzymać fakturę na inne dane niż Zamawiającego

5Zaznacz zgody i dokonaj rezerwacji:

  „Oświadczam, że znana mi jest treść załączników Regulamin Serwisu oraz Polityka Prywatności i je akceptuję.”

  „Oświadczam, że znana mi jest treść załączników Ogólne Warunki Uczestnictwa w Imprezie Turystycznej oraz Ogólne warunki Ubezpieczenia i je akceptuję.”

Administratorem danych osobowych jest Hey Holiday Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Zwycięzców 2, 03-941 Warszawa, który przetwarza podane przez Państwa dane osobowe w celu obsługi procesu rezerwacji i realizacji imprezy turystycznej. Informacje o zasadach przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach wynikających z RODO, znajdują się w Polityce prywatności.