Kultowe przełęcze na e-bike’u

Zapraszamy wszystkich miłośników rowerowych wyzwań w absolutnie wyjątkową, fascynującą i niezapomnianą podróż pełną niesamowitych wrażeń! Przed nami wyprawa rowerowa, której celem jest zdobycie kultowych alpejskich przełęczy w Południowym Tyrolu. Trasy, które planujemy zdobyć podczas naszego pobytu, to giganty światowego kolarstwa, takie jak: Passo dello Stelvio, Prato allo Stelvio, Passo Gavia czy Passo Mortirolo, które przemierzymy w wersji light, na rowerach z napędem elektrycznym. E-rowery cieszą się w Tyrolu coraz większą popularnością a niedostępne do tej pory szlaki rowerowe i przepiękne widoki stają się celem rowerowych wypraw osób w każdym wieku i o każdej kondycji. Nie może nas tam zabraknąć!

12.06 (niedziela) Przyjazd i zakwaterowanie w Bormio

Przyjazd do Włoch, zakwaterowanie w hotelu. Wieczorne spotkanie organizacyjne z opiekunem grupy.

13.06 (poniedziałek) BORMIO – SERPENTYNY PASSO DELLO STELVIO

Już pierwszego dnia rozpoczynamy nasze zmagania rowerowe z wielkim przytupem. Celem naszej wyprawy będzie najbardziej kultowa alpejska droga, królowa wśród kolarskich tras wysokogórskich, czyli Passo dello Stelvio. Podczas światowych zawodów Giro d’Italia trasę tą przemierzają najwięksi zawodnicy kolarstwa. Tym razem legendarnym serpentynom czoła stawimy my 🙂 Passo dello Stelvio swoją sławę zawdzięcza widowiskowym “agrafkom” oraz niezwykle malowniczemu otoczeniu wysokich Alp. Rowerowa wspinaczka na szczyt przełęczy możliwa jest aż trzema drogami. Nasz podjazd rozpoczniemy od strony Bormio, południowo-zachodnią ścianą przełęczy. Opuszczając Bormio towarzyszyć nam będzie iście idylliczny widok wkomponowanych w górski krajobraz wiosek. Po kilku kilometrach dojedziemy do rozwidlenia dróg, na którym rozpocznie się nasza alpejska “wspinaczka” :-). Przed nami 20 kilometrów legendarnego podjazdu, podczas którego pokonamy 1458 m przewyższenia i 40 spektakularnych serpentyn, aby finalnie stanąć na szczycie przełęczy Stelvio. Początkowo na trasie towarzyszyć nam będzie las, który jednak dość szybko zostanie w dole odsłaniając nam widok na otaczające nas trzytysięczniki. Wspinając się pod górę miniemy kilka wydrążonych w skale tuneli oraz kilka doskonałych na krótki przystanek punktów widokowych. Dwa ostatnie kilometry przed metą, to najcięższy ale i najbardziej spektakularny odcinek, pełen ostrych zakrętów i wspaniałych widoków na dolinę. Na szczycie uczcimy swój kolarski sukces pamiątkową fotografią na tle pokonanych już serpentyn. Po zasłużonym odpoczynku oraz posiłku udamy się w drogę powrotną oglądając dobrze nam już znane agrafki z drugiej perspektywy.

Nasz szlak rowerowy:
poziom trudności: wysoki
dystans w dwie strony: ok. 44 km
podjazdy: 1458m
czas przejazdu w dwie strony: ok. 5 godz

14.06 (wtorek) PRATO ALLO STELVIO – PASSO DELLO STELVIO

Przed nami prawdziwe wyzwanie – najtrudniejsza, najbardziej znana i najczęściej pojawiająca się na trasie Giro d’Italia ściana wschodnia (czasami nazywana też północną) przełęczy Passo Dello Stelvio, prowadząca z Prato Allo Stelvio do Bormio. To ją podziwiać można na najbardziej ikonicznych zdjęciach tak charakterystycznych dla tego podjazdu serpentyn, których w drodze na szczyt (2758 m n.p.m.) o długości 25,3 kilometra, pokonać trzeba ok. 60! Od strony Prato drogę podzielić można na dwie części. Początek to klasyczna, alpejska droga rozpoczynająca się w niewielkiej miejscowości, ciągnąca się przez łąki otoczone masywnymi górami. Z każdym kilometrem masyw powolnie będzie się do nas zbliżał, a otwarte przestrzenie będzie zastępował las. Między drzewami podjazd będzie wyglądał jak każdy inny – o jego długości świadczyć jednak będą numerowane zakręty. Liczby będą spadać powolnie, a odliczanie rozpoczyniemy od 48 (ostatnie 48 z nich, począwszy od malowniczo położonej miejscowości Trafoi, są oznaczone). Dopiero końcówka będzie tym, po co tu przyjechaliśmy. W pewnym momencie wyłoni się przed nami niesamowita ściana serpentyn. Po drodze zachwyca nie tylko piękno gór i ogrom przestrzeni, lecz również rozmach i zuchwałość, z jaką budowniczowie wkomponowali asfaltową, podmurowaną, wijącą się jak spaghetti nitkę w niemalże pionową ścianę. Niewątpliwą nagrodą za pokonanie tego niesamowitego podjazdu, oprócz upragnionej przerwy na espresso, jest fantastyczna panorama, zdominowana przez masyw Ortleru oraz Monte Scorluzzo. Po zasłużonym odpoczynku oraz posiłku udamy się w drogę powrotną.

Nasz szlak rowerowy:
poziom trudności: wysoki
dystans w dwie strony: ok. 49 km
podjazdy: 1808m
czas przejazdu w dwie strony: ok. 6 godz

15.06 (środa) PASSO GAVIA

Passo Gavia to jeden z najpiękniejszych podjazdów we Włoszech i kolejna wspaniała przełęcz, którą zdobędziemy podczas naszego wyjazdu. Zaraz po śniadaniu wsiądziemy na rowery i ruszymy na południe od Bormio w stronę miejscowości Santa Catarina. Trasa od samego początku zaczyna delikatnie piąć się do góry, aby finalnie doprowadzić nas do przełęczy na wysokość 2614 m n.p.m. Podjazd do Gavia od strony Bormio należy do łagodniejszych, ale jego różnorodny charakter i piękny, spektakularny finał sprawiają, że wygrywa w konkursie atrakcyjności. W pierwszym odcinku delikatne wzniesienie prowadzi nas przez zabudowania miejskie, by po kilku kilometrach dojechać do terenów zalesionych. Od tego momentu podjazd stanie się bardziej stromy, ale tuż po przekroczeniu granicy koron drzew rozpocznie się najpiękniejszy widokowo odcinek szlaku. Z szeroką panoramą surowych skalnych gór dojedziemy na szczyt dzielnie pokonując kolejne agrafki. Na szczycie czeka nas zasłużony odpoczynek, a także możliwość zerknięcia na panoramę po drugiej stronie góry. Po zregenerowaniu sił i nacieszeniu oka widokami rozpoczniemy jakże przyjemny po wcześniejszej wspinaczce zjazd z powrotem do Bormio.

Nasz szlak rowerowy:
poziom trudności: średni
dystans w dwie strony: ok. 52 km
podjazdy: 1430m
czas przejazdu w dwie strony: ok. 5 godz

16.06 (czwartek) PASSO MORTIROLO

Przed nami podjazd na Passo Mortirolo, uznawany za jeden z piękniejszych i zarazem trudniejszych podjazdów. Chociaż sama przełęcz położona jest stosunkowo nisko, nachyleniem 10%, a maksymalnym 19%, wielu profesjonalnych kolarzy uważa Mortirolo za najcięższy podjazd biorąc pod uwagę wszystkie z trzech wielkich Tourów, a Lance Armstrong określił go jako najtrudniejszy, pod jaki kiedykolwiek podjeżdżał. Mortirolo było wplatane w pętle Giro d’Italia ponad dziesięć razy, m.in. w 1994 r., kiedy to pierwszy na premii górskiej pojawił się Marco Pantani. Na przełęcz można się wspiąć z czterech różnych punktów startowych, choć droga, którą się udamy – odchodząca z Mazzo di Valtellina jest najsłynniejsza i tylko dwukrotnie Giro d’Italia wspiął się na górę z alternatywnych stron. Mortirolo ma 11,9 km długości, a średnie nachylenie wynosi 10,9%. Maksymalne, na około piątym kilometrze podjazdu, wynosi aż 18% i zawiera się w najtrudniejszej, środkowej jego części. Pierwsza część trasy z Bormio do Mazzo di Valtellina To miła, delikatna 30-kilometrowa jazda do początku podjazdu Mortirolo. Droga biegnie wzdłuż rzeki Adda i przechodzi przez małe wioski – w dużej mierze jest to zjazd. Prawdziwy podjazd zaczyna się w Mazzo di Valtellina – trasa jest dosyć ciasna i naprawdę ciężka ale jednocześnie fascynująca. Co prawda większość trasy wiedzie ocienionym lasem ale za to przy takim stopniu nachylenia, pokonamy ją na pewno z zapartym tchemJ. Naszymi punktami orientacyjnymi na trasie będą kościół San Matteo około 4 km od startu i pomnik Pantaniego na zakręcie 11 na około 8 km przed szczytem. Na ostatnich trzech kilometrach wzniesienia w końcu spadną poniżej dwucyfrowych wartości, a na ostatnim kilometrze droga w końcu wyrwie się z lasu na otwarte pastwisko, które będzie zwieńczeniem naszej wspinaczki.

Nasz szlak rowerowy:
poziom trudności: wysoki
dystans w dwie strony: ok. 72 km
podjazdy: 1300m
czas przejazdu w dwie strony: ok. 6/7 godz.

17.06 (piątek) AGRAFKAMI DO JEZIORA CANCANO – PASSO FOSCAGN
O – LIVIGNO

Tego dnia opuścimy najbliższe okolice Bormio i udamy się do uwielbianego – w zimie przez narciarzy, w lecie zaś przez rowerzystów – Livigno. Wyjeżdżając z Bormio już po paru kilometrach wjedziemy na trasę wiodącą w kierunku dwóch jezior, do których prowadzą spektakularne górskie agrafki. Widok z wieży znajdującej się na szczycie podjazdu pokazuje, że są absolutnym “must do” podczas pobytu w Bormio. Od tego momentu wjedziemy na drogę szutrową, którą wykonamy niezwykle malowniczą trasę wzdłuż dwóch jezior o szmaragdowym kolorze wody. Trasa nie jest bardzo wymagająca, co pozwoli nam zregenerować siły po podjeździe i przygotować się na kolejne wyzwanie. Kultowy przejazd przez widokową przełęcz Foscagno, to prawdziwy gwóźdź dzisiejszego programu. Trasa niegdyś pokonywana przez kolarzy podczas wyścigów kolarskich, dziś stanie się naszym wyzwaniem. Zjawiskowa panorama Alp doda nam siły podczas wspinaczki, która zakończy się na wysokości 2287m n.p.m. Od przełęczy czeka nas przyjemny i niezwykle malowniczy zjazd asfaltową drogą aż do centrum Livigno. Podczas zasłużonego postoju oddać się będzie można zakupom w strefie bezcłowej, a także posilić w jednej z wielu restauracji. W sezonie letnim otwartych jest wiele sklepików z ubraniami i akcesoriami rowerowymi, w których zakupy zrobić można nawet do 25% taniej niż w Polsce. Po odpoczynku, wynajętym busem udamy się w drogę powrotną do Bormio.

Nasz szlak rowerowy:
poziom trudności: średni
dystans: ok. 55,5 km
podjazdy / zjazdy: 1674m / 562m
czas przejazdu: ok. 6 godz

18.06 (sobota) – POWRÓT DO POLSKI

Najbardziej wysunięty na północ region Włoch położony jest w środku Dolomitów, gór wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Piękne widoki towarzyszą więc każdej przejażdżce w tym miejscu, niezależnie czy atakujemy słynne górskie przełęcze, czy relaksacyjnie kręcimy w dolinach. Tutejsze trasy są pełne zakrętów, a alpejskie ukształtowanie terenu gwarantuje, że jazda zawsze jest tu doskonałą, choć wymagającą zabawą. Słynne górskie przełęcze to rampy których pokonanie jest celem wielu pasjonatów szosy. Prawdziwe górskie wspinaczki, będące rowerową esencją tego regionu są świadkami rozgrywek kolarskich wyścigów oraz walki zwykłych szosowych śmiertelników, licznie mierzących się z tymi słynnymi podjazdami każdego dnia.

Zakwaterowanie
HOTEL SAN LORENZO 4*, Bormio
Ciepły, klimatyczny, rodzinny hotel, znajdujący się w samym sercu Bormio, w strefie wyłączonej z ruchu kołowego – zaledwie 400m od wyciągu Bormio 2000. Hotel znajduje się w zabytkowym budynku, który pełnił kiedyś funkcję jednego z najstarszych kościołów w mieście.

Pokoje
Proste i funkcjonalne pokoje, w większości z balkonem i fantastycznym widokiem na góry. Jasnym wnętrzą towarzyszą typowo góralskie meble – pokoje dwuosobowe (14m2) wyposażone w łazienkę z prysznicem i hydromasażem, kącik do czytania, telefon, 36-calowy telewizor LCD I kanałami satelitarnymi, Wi-Fi

Wyżywienie
Obfite śniadania w formie bufetu z dużym wyborem pełnoziarnistych specjałów, świeżych owoców, naturalnych soków, różnorodnych świeżo pieczonych rogalików, deserów przygotowanych przez hotelowego cukiernika , wędlin, serów, świeżych jogurtów z hotelowej mleczarni oraz różnorodnych omletów. Oprócz propozycji bufetowych, śniadanie można wzbogacić wybierając dania z menu à la carte, gdzie można znaleźć dania przyrządzane na życzenie, takie jak gofry, naleśniki z syropem klonowym, owsianka, jajka przyrządzane na różne sposoby, oraz bomby witaminowe w postaci oczyszczających, energetycznych, soków owocowych i warzywnych. Wszystko jest wliczone w cenę pobytu!

Przydatne informacje
Lista rzeczy, o których warto pamiętać przy pakowaniu:
– Ciepłe rzeczy do zdobywania wysokich przełęczy:
– kurtka
– bielizna termoaktywna
– czapka
– koszulki, najlepiej poliestrowe lub inne typowo sportowe (poliester szybko schnie i lepiej odciąga wilgoć)
– wygodne, lekkie spodnie
– czapka z daszkiem
– bluza
– buty rowerowe z twardą podeszwą (nie trampki)
– rękawiczki rowerowe
– kask rowerowy
– okulary przeciwsłoneczne
– bidon
– mały ręcznik szybkoschnący
– telefon/aparat fotograficzny/kamerka

DOJAZD: Zorganizowany

Transport zorganizowany na trasie Warszawa – Łódź – Katowice – Bormio i powrót do Polski

TERMIN: 11.06 – 18.06.2022

CENA: od 3990 zł/os*
*cena dotyczy zakwaterowania 1 os w pokoju 2 os

Dopłaty (opcjonalne):
– Wypożyczenie roweru elektrycznego we Włoszech (koszt ok. 60 euro/dzień), alternatywnie roweru szosowego (koszt ok. 40 euro/dzień)
– Transport rowerów: (trasa Warszawa – Łódź – Katowice – Bormio – powrót): 150 zł/szt
– Ubezpieczenie – rozszerzenie do wariantu Top50 zł/os (wariant Tip Plus jest zawarty w cenie). Rozszerzenie ubezpieczenia możliwe dla wszystkich Uczestników Rezerwacji.
Ubezpieczenie od rezygnacji: (włączając zachorowanie na COVID-19): 4,4% wartości rezerwacji (ubezpieczenie nie dolicza się do kalkulacji, kwota zostanie dodana w Umowie).

Cena zawiera:
– transport zorganizowany na trasie Warszawa – Łódź – Katowice – Bormio i powrót do Polski
– zakwaterowanie 8 nocy w znakomitym i świetnie zlokalizowanym 4* hotelu – w pokojach 2 os.
– codzienne bogate i energetyzujące śniadania w formie bufetu, z dużym wyborem lokalnych specjałów
– 5 dni jazdy po kultowych przełęczach wokół Bormio z Przewodnikiem Hey Holiday według programu
– bike room z zabezpieczeniem na rowery oraz kamerami bezpieczeństwa, ławkami i stojakami na buty oraz myjką rowerową
– bezpłatny serwis i suszenia prania odzieży rowerowej
– podstawowy serwis rowerowy w hotelu i na trasie
– wieczorne integracje z omówieniem dnia i wskazówkami na dzień kolejny
– 3l wody/osoba na każdy dzień wypraw rowerowych
– czas wolny na zakupy w strefie wolnocłowej w Livigno
– bezpłatne wi-fi w pokojach i w hotelu
– bezpłatny, prywatny parking na miejscu
– zniżka do kompleksu term i basenów Bagni di Bormio oraz na masaż sportowy w hotelu w Bormio
– zniżki na wypożyczenie rowerów
– opiekę Przewodnika Hey Holiday przez cały okres pobytu oraz mapki tras
– ubezpieczenie o podwyższonym standardzie TIP Plus (KL, OC, NNW, bagaż) wraz z ubezpieczeniem od pandemii
– obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera:
– wypożyczenia rowerów na miejscu (konieczna rezerwacja) lub transportu własnych rowerów
– obiadokolacji (możliwość wykupienia w hotelowej restauracji lub spróbowania włoskich przysmaków w lokalnych pizzeriach i trattoriach)
– wydatków własnych na miejscu, w tym dodatkowych wydatków w hotelu
– wstępu do hotelowego centrum wellness & SPA w Bormio – 25 euro za pobyt (2h dziennie)
– lokalnego podatku w wysokości 1,8 euro/noc (płatny bezpośrednio w hotelu)

1Wybierz termin:


2Wypełnij dane do kalkulacji:

Liczba osób dorosłych: 3990 zł/os*

*cena dotyczy zakwaterowania 1 os w pokoju 2 os.

Dopłaty:

Transport rowerów: (trasa Warszawa – Łódź – Katowice – Bormio - powrót): 150 zł/szt

Interesuje mnie wypożyczenie roweru elektrycznego (koszt ok. 60 euro / dzień)**

Wypożyczenie roweru szosowego (koszt ok. 40 euro / dzień)**

** kwota nie zostanie naliczona w poniższym podsumowaniu kalkulacji.

Ubezpieczenie - rozszerzenie do wariantu Top: 50 zł/os (wariant Tip Plus jest zawarty w cenie). Rozszerzenie ubezpieczenia możliwe dla wszystkich Uczestników Rezerwacji.

Ubezpieczenie od rezygnacji: (włączając zachorowanie na COVID-19): 4,4% wartości rezerwacji (ubezpieczenie nie dolicza się do kalkulacji, kwota zostanie dodana w Umowie).

Kalkulacja ceny: 0.00 

3Uzupełnij dane do rezerwacji:

Uczestnik 1 / Zamawiający

Imię i nazwisko:

Pesel:

Ulica i numer:

Kod pocztowy i miasto:

E-mail:

Telefon:

Uczestnik 2

Imię i nazwisko:

Pesel:

Uczestnik 3

Imię i nazwisko:

Pesel:

Uczestnik 4

Imię i nazwisko:

Pesel:

Uczestnik 5

Imię i nazwisko:

Pesel:

Dodatkowe uwagi

Faktura – wypełnij pole (nazwa firmy, NIP, adres) jeśli chcesz otrzymać fakturę na inne dane niż Zamawiającego

4Zaznacz zgody i dokonaj rezerwacji:

  „Oświadczam, że znana mi jest treść załączników Regulamin Serwisu oraz Polityka Prywatności i je akceptuję.”

  „Oświadczam, że znana mi jest treść załączników Ogólne Warunki Uczestnictwa w Imprezie Turystycznej oraz Ogólne warunki Ubezpieczenia i je akceptuję.”

Administratorem danych osobowych jest Hey Holiday Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Zwycięzców 2, 03-941 Warszawa, który przetwarza podane przez Państwa dane osobowe w celu obsługi procesu rezerwacji i realizacji imprezy turystycznej. Informacje o zasadach przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach wynikających z RODO, znajdują się w Polityce prywatności.