Everest Base Camp

Trekking w Himalajach

Nasz wyjazd w skrócie:

Trekking w Himalajach: Wejście na 5364 m n.p.m. (Everest Base Camp), a dla chętnych zdobycie Kala Patthar 5643 m n.p.m.

Urzekające widoki na Mount Everest – najwyższą górę świata oraz inne szczyty Himalajów

Pełne bezpieczeństwo – czas na aklimatyzację, spokojne tempo, top ubezpieczenie

Maksymalny komfort – Polski przewodnik, wsparcie tragarzy, noclegi w guest-housach

3 posiłki dziennie w trakcie całego pobytu, brak ukrytych kosztów, wszystko w cenie (bez wizy i napiwków)

Zwiedzanie stolicy – Katmandu (2 dni) oraz Bhaktapur – najpiękniejszego miasta Nepalu

Coś więcej o wyprawie:
Nepal leżący w centralnej części Himalajów jest jednym z najbardziej niezwykłych krajów na świecie. Jest mekką podróżników i wspinaczy wysokogórskich. Zachwyca egzotyczną kulturą, kolorami i niezwykłymi krajobrazami. Architektura, zabytki, lokalne festiwale, hinduistyczna i buddyjska strefa sacrum to tylko nieliczne powody, aby tu przyjechać. Na różnorodność przyrodniczą Nepalu mają wpływ warunki klimatyczne kraju. Na południu dżungla wiecznie zielonych lasów, na północy główny łańcuch Himalajów i najwyższe szczyty świata.

Proponujemy Wam podróż do podnóża Najwyższej Góry Świata Mount Everestu (8848 m n.p.m) – trekking w Himalajach. Pokonamy tam drogę, którą pokonują wszyscy himalaiści w drodze do Base Campu, aby stamtąd przygotowywać się na dalszą wspinaczkę. Doświadczymy lądowania na jednym z najniebezpieczniejszych lotnisk na świecie w Lukli, odwiedzimy kultowy Namche Bazaar (3440 m n.p.m), zobaczymy buddyjski klasztor w Tengboche 3867 m n.p.m), doświadczymy wyzwań jakie narzuca organizmowi wysokość.


Kulminacyjnym i najważniejszym punktem wyprawy będzie dotarcie do Everest Base Camp (5364 m n.p.m) oraz wschód słońca nad Mount Everestem oglądany z pobliskiego szczytu Kala Patthar (5550 m n.p.m). Będzie to nie lada wyzwaniem, ale piękne widoki wynagrodzą poniesione trudy.

Trekking w Himalajach skierowany jest do osób lubiących górskie wycieczki w średnio trudnym terenie z plecakami. Trasy trekkingowe są łatwe technicznie, wyzwaniem jest aklimatyzacja kosztem tempa realizacji programu. Naszym głównym priorytetem są bezpieczeństwo oraz sukces wyprawy, czyli dotarcie pełną grupą do celu.

Opiekunem i Pilotem Grupy na tym wyjeździe będzie Michał Gębka, który ma doświadczenie w wyprawach w Himalaje, nie tylko trekkingowe, ale też rowerowe! Prowadził grupę na Annapurna Circuit, w której zdobyli wysokości ponad 5400 m n.p.m. wjeżdżając na rowerach. Pasjonat trekkingu i wysokich gór. Człowiek ,,do tańca i do różańca’’ – spokojny i odpowiedzialny, a przy tym uśmiechnięty, kontaktowy, mistrz rozluźniania atmosfery i dobrych anegdot, w tym z wielu różnych wypraw.

Dzień 01: Wylot z Warszawy do Kathmandu
Spotykamy się na lotnisku w Warszawie. Będziemy lecieć liniami Qatar Airlines lub Fly Dubai z przesiadką w Doha lub Dubaju.
Dzień 02: Przylot do Kathmandu
Po wylądowaniu i załatwieniu wiz będzie czekał na nas bus, który zawiezie nas do hotelu. W zależności od godziny przylotu mamy zaplanowane kilka wersji tego dnia. Nocleg zaplanowaliśmy w dzielnicy Thamel.
Dzień 03: Kathmandu
Lecąc do Nepalu warto zatrzymać się na chwilę w Kathmandu, aby poczuć klimat tego miejsca, zaaklimatyzować się. Po śniadaniu całą grupą udamy się na zwiedzanie stolicy Nepalu. Odwiedzimy świątynie i stupy takie jak: Paśupatinath Mandir; Swayambhunath
Stupa, czyli świątynię Małp. Po południu skręcimy rowery, aby były gotowe do dalszej podróży. W hotelu zostawimy kartony/walizki, ponieważ wrócimy w to samo miejsce po zakończeniu przygody w Himalajach.
Dzień 04: Lot do Lukla (2800m);  Trek do Phakding (2600m)
Z rana po śniadaniu czeka nas transfer na lotnisko. Stamtąd lokalnymi liniami lotniczymi dostaniemy się do Lulki. Jednego z najciekawszych i najkrótszch lotnisk na świecie, wymagającego od pilotów niesamowitych umiejętności. Po krótkim odpoczynku, odebraniu bagazy, ruszymy w pierwszy nasz tekking. Powoli chłonąc atmosferę wysokich gór, będziemy mijać nieduże skupiska zabudowań, wioski. Tego dnia będziemy schodzić w dół.
Dzień 05: Trek do Namche Bazaar (3440m)
Dzisiejszego dnia wyruszymy do Namche Bazaar. Powoli przemierzając piękne przyrodniczo tereny, będziemy zbliżać się do największego i najważniejszego (jak na warunki wysokogórskie) miejsca. Tutaj spotykają się wszyscy idący w wysokie góry. Jak nam się poszczęści, zobaczymy po raz pierwszy najwyższy szczyt świata – Mount Everest. Po dotarciu do Namche i zakwaterowaniu, będzie czas wolny. Spotkamy się na wspólną kolację. W Namche zostaniemy cały następny dzień.
Dzień 06: Aklimatyzacja w Namche Bazaar (3440m)
Ten dzień poświęcimy na aklimatyzcję. Po śniadaniu wyruszymy na nasz spacer. Aby aklimatyzacja były poprawna, będziemy oczywiście iśc w górę. Podejdizemy na punkt widokowy, skąd będizemy mieli piękny widok na Mt. Everest i Lhotse. A po drodze będzie nam ukazywać się ośnieżona Ama Dablam. Następnie wrócimy do Namche, aby odpocząć i przygotować się do następnego dnia trekkingu.
Dzień 07: Trek do Tengboche (3860) 
Rano skierujemy się drogą do Tengboche. Dzisiaj odwiedzimy najwyżej położony buddyjski klasztor w Tengboche. Może uda się zaobserwować i doświadczyć buddyjskich obrządków.
Dzień 08: Trek z Tengboche do Dingboche (4410m)
Tego dnia dotrzemy do Dingboche – jak na ten rejon, dosyć sporej wioski. 🙂 Tam spędzimy cały kolejny dzień na aklimatyzacji. Po drodze będziemy mijać karawany yaków, porterów zaopatrujących pobliskie wioski w niezbędne do życia produkty.
Dzień 09: Aklimatyzacja w Dingboche
Tego dnia Aklimatyzacja. W ciągu dnia postaramy się dotrzeć na wysokość 4900m na Nangkartseng Hill. Po czym zejdziemy do Hostelu na nocleg.
Dzień 10: Trek do Lobuche (4910m)
Trek do Loubuche przez przełęcz Thukla. Jest to miejsce szczególne, gdzie na dosyć sporej przestrzeni usypane są „kurchany” ku pamięci zaginionych/zmarłych himalaistów. Tam znajdziemy symboliczny grób min. Scotta Fishera.
Dzień 11: Trek do Gorekshep 5181m i EBC
Tego dnia docieramy do najwyżej położonego schroniska Gorekshep. Tam po krótkim odpoczynku i posiłku, zostawimy większość bagaży i podążymy do naszego naczelnego celeu: Everest Base Camp – punktu startowego wspinaczki na Mt. Everest. Po pamiątkowych zdjęciach powrócimy na kolacje i nocleg do schroniska.
Dzień 12: Wschód słońca na Kala Pathar 5545m i trek w dół do Pheriche. 
Dla chętnych o 5 rano wyjście na pobliski szczyt Kalapatthar – 5545m. Stamtąd będziemy mogli oglądać Everest o wschodzie słońca. Będzie prawie w zasięgu naszych rąk, a na pewno w zasięgu naszych aparatów.  Kalapatthar to szczególny naszym zdaniem szczyt, bo mimo swoich 5545 (lub 5550m wg niektórych pomiarów) jest właściwie w dolinie, otoczony 7 i 8 tysięcznikami. Powrót na śniadanie. Po krótkim odpoczynku rozpoczniemy drogę powrotną z noclegiem w Pheriche.
Dzień 13: Trek do Namche Bazaar. 
Tego dnia wylądujemy ponownie w Namche. Będziemy mogli odwiedzić ulubione miejsca, kawiarnie, może w końcu będziemy mogli się napić dobrego espresso. 🙂
Dzień 14: Trek do Lukli
Dotrzemy tego dnia do Lukli na nocleg. To już ostatnia noc w rejonie Mount Everestu, doliny Khumbu. Następnego dnia czeka nas lot do Kahtmandu. Powinniśmy około południa powrócić do hotelu na Thamelu. Czas wolny.
Dzień 15: Dzień wolny. Kathmandu. Wizyta w Bhaktapur.
Dzień wolny w Khatmandu. Dla chętnych wycieczka do Bhaktapur- Była stolica Nepalu, przebogatej w średniowieczne zabudowania, historycznie zachowane budynki. Dzień skończymy na wspólnej kolacji. To nasza ostatnia noc w Nepalu.
Dzień 16: Powrót do Polski. 
Tego dnia przetransferujemy się na lotnisko, skąd ruszymy w drogę powrotną do kraju.

Cena: 2990 PLN + 1990 USD + bilet lotniczy*
Na naszym wyjeździe, nie ma dodatkowych dopłat, ani ukrytych kosztów – cena zawiera pełną realizację programu, a w cenę nie wliczone są jedynie:

 • wiza nepalska 50 USD
 • napiwki – sugerowane ok. 120 USD / osoba dla lokalnego Przewodnika oraz tragarzy
 • wydatki własne – według uznania
 • ubezpieczenie od rezygnacji**
 • *koszt biletu lotniczego (z bagażem) – w zależności od momentu dokonania zakupu, od 4500 do 6000 PLN

Płatności:

 • zaliczka – pobierana po wystawieniu Umowy: 2990 PLN
 • dopłata – pobierana na miejscu, po przyjeździe, przez Opiekuna Hey Holiday: 1990 USD

W kosztach wyjazdu zawarte takie kluczowe elementy jak:
– pełne wyżywienie podczas całej wyprawy – przed, w trakcie, i po trekkingu,
– przelot Katmandu – Lukla – Katmandu,
– zakwaterowanie w przyjemnych hotelach 3* (przed i po wyprawie) oraz guesthousach (w trakcie wyprawy),
– rozszerzone ubezpieczenie w wariancie TOP zawierające sporty ekstremalne oraz pakiet assistance,
– wsparcie tragarzy w trakcie wyprawy,
– zwiedzanie Katmandu oraz Bhaktapur.

Szczegółowo cena zawiera:
– 4 noclegi w Kathmandu z 3 posiłkami dziennie
– 11 noclegów podczas trekkingu z pełnym wyżywieniem
– Transport na miejscu (w tym wewnętrzny przelot Kathmandu – Lukla – Kathmandu) 
– Rozszerzone ubezpieczenie w wariancie TOP z wysokimi sumami KL, OC i NNW, poszerzone o wariant sportów ekstremalnych (obowiązujący również powyżej 5000 m n.p.m.), rozszerzony o wariant asssitance zawierający ratownictwo medyczne, w tym
transport helikopterem
– Zwiedzanie Katmandu oraz Bhaktapur
– Opieka Przewodnika – Pilota z Polski
– Przewodnik lokalny w czasie wyprawy
– Wsparcie tragarzy w trakcie trekkingu
– Składkę na TFG i TFP

**dobrowolne ubezpieczenie od rezygnacji – 3% (bez zachorowania na COVID), lub 4,4% (obejmujące zachorowanie na COVID) wartości rezerwacji

Niezwykle istotnym czynnikiem jest odpowiednie przygotowanie się do wyjazdu na ,,Everest Base Camp’’ na dwóch płaszczyznach:

 1. przygotowanie kondycyjne i zdrowotne – autorski program ,,W 60 DNI na HIMALAJE’’:
  Na ponad 2 miesiące przed terminem wyjazdu planujemy zorganizować spotkanie – weekend integracyjny przed wyprawą, gdzie będą obecni: Trener od przygotowania kondycyjnego wypraw wysokogórskich, a także nasz Opiekun – Pilot, który pokieruje grupą na wyprawie. W czasie tego spotkania będzie czas na pierwszą wieczorną integrację, a w dzień na wspólne aktywności, w trakcie których Trener pokaże nam jak właściwie wykonywać ćwiczenia, które pomogą nam przygotować do wyprawy. Będzie też wykład na temat przygotowania organizmu do wyprawy z punktu widzenia innego ciśnienia atmosferycznego oraz mniejszej ilości tlenu, i tym samym wagi procesu aklimatyzacji. Będzie też jasne, dlaczego uwzględniliśmy wsparcie tragarzy w trakcie wyprawy, choć podraża to koszty wyprawy. A na koniec każdy otrzyma rozpiskę z 60-dniowym planem przygotowania kondycyjnego (30 min dziennie) do wyjazdu i … zaczynamy odliczać dni do przygody życia!
 1. Jak się ubrać, jakie buty będą optymalne i co jeszcze ze sobą zabrać? czyli ,,ZBĘDNIK HIMALAISTY’’:
  W czasie spotkania (ale też mailowo) podpowiemy co naprawdę będzie nam potrzebne w niespełna 13kg bagażu (+ plecak), który możemy zabrać na wyprawę. Pozostałe kilogramy wraz z walizką zostawimy w Katmandu. Po tej wyprawie już nikomu nie grozi nadbagaż podczas następnych wyjazdów!

1Wypełnij dane:

Wypełnij poniższe zgłoszenie i zapisz się na listę Uczestników ,,Everest Base Camp’’

Imię i nazwisko:

Pesel:

Telefon:

E-mail:

Ulica i numer:

Kod pocztowy i miasto:

Ubezpieczenie od rezygnacji: 3% wartości rezerwacji lub 4,4% (dodatkowo obejmujące zachorowanie na COVID-19)***. Ubezpieczenie nie dolicza się do kalkulacji, kwota zostanie dodana w Umowie. Zakres wariantów tutaj

2Zaznacz zgody i dokonaj rezerwacji:

  „Oświadczam, że znana mi jest treść załączników Regulamin Serwisu oraz Polityka Prywatności i je akceptuję.”

  „Oświadczam, że znana mi jest treść załączników Ogólne Warunki Uczestnictwa w Imprezie Turystycznej oraz Ogólne warunki Ubezpieczenia i je akceptuję.”

Administratorem danych osobowych jest Hey Holiday Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Zwycięzców 2, 03-941 Warszawa, który przetwarza podane przez Państwa dane osobowe w celu obsługi procesu rezerwacji i realizacji imprezy turystycznej. Informacje o zasadach przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach wynikających z RODO, znajdują się w Polityce prywatności.

Trekking w Himalajach

Everest Base Camp

Nasz wyjazd w skrócie:

Trekking w Himalajach: Wejście na 5364 m n.p.m. (Everest Base Camp), a dla chętnych zdobycie Kala Patthar 5643 m n.p.m.

Urzekające widoki na Mount Everest – najwyższą górę świata oraz inne szczyty Himalajów

Pełne bezpieczeństwo – czas na aklimatyzację, spokojne tempo, top ubezpieczenie

Maksymalny komfort – Polski przewodnik, wsparcie tragarzy, noclegi w guest-housach

3 posiłki dziennie w trakcie całego pobytu, brak ukrytych kosztów, wszystko w cenie (bez wizy i napiwków)

Zwiedzanie stolicy – Katmandu (2 dni) oraz Bhaktapur – najpiękniejszego miasta Nepalu

Coś więcej o wyprawie:
Nepal leżący w centralnej części Himalajów jest jednym z najbardziej niezwykłych krajów na świecie. Jest mekką podróżników i wspinaczy wysokogórskich. Zachwyca egzotyczną kulturą, kolorami i niezwykłymi krajobrazami. Architektura, zabytki, lokalne festiwale, hinduistyczna i buddyjska strefa sacrum to tylko nieliczne powody, aby tu przyjechać. Na różnorodność przyrodniczą Nepalu mają wpływ warunki klimatyczne kraju. Na południu dżungla wiecznie zielonych lasów, na północy główny łańcuch Himalajów i najwyższe szczyty świata.

Proponujemy Wam podróż do podnóża Najwyższej Góry Świata Mount Everestu (8848 m n.p.m) – trekking w Himalajach. Pokonamy tam drogę, którą pokonują wszyscy himalaiści w drodze do Base Campu, aby stamtąd przygotowywać się na dalszą wspinaczkę. Doświadczymy lądowania na jednym z najniebezpieczniejszych lotnisk na świecie w Lukli, odwiedzimy kultowy Namche Bazaar (3440 m n.p.m), zobaczymy buddyjski klasztor w Tengboche 3867 m n.p.m), doświadczymy wyzwań jakie narzuca organizmowi wysokość.


Kulminacyjnym i najważniejszym punktem wyprawy będzie dotarcie do Everest Base Camp (5364 m n.p.m) oraz wschód słońca nad Mount Everestem oglądany z pobliskiego szczytu Kala Patthar (5550 m n.p.m). Będzie to nie lada wyzwaniem, ale piękne widoki wynagrodzą poniesione trudy.

Trekking w Himalajach skierowany jest do osób lubiących górskie wycieczki w średnio trudnym terenie z plecakami. Trasy trekkingowe są łatwe technicznie, wyzwaniem jest aklimatyzacja kosztem tempa realizacji programu. Naszym głównym priorytetem są bezpieczeństwo oraz sukces wyprawy, czyli dotarcie pełną grupą do celu.

Opiekunem i Pilotem Grupy na tym wyjeździe będzie Michał Gębka, który ma doświadczenie w wyprawach w Himalaje, nie tylko trekkingowe, ale też rowerowe! Prowadził grupę na Annapurna Circuit, w której zdobyli wysokości ponad 5400 m n.p.m. wjeżdżając na rowerach. Pasjonat trekkingu i wysokich gór. Człowiek ,,do tańca i do różańca’’ – spokojny i odpowiedzialny, a przy tym uśmiechnięty, kontaktowy, mistrz rozluźniania atmosfery i dobrych anegdot, w tym z wielu różnych wypraw.

Dzień 01: Wylot z Warszawy do Kathmandu
Spotykamy się na lotnisku w Warszawie. Będziemy lecieć liniami Qatar Airlines lub Fly Dubai z przesiadką w Doha lub Dubaju.
Dzień 02: Przylot do Kathmandu
Po wylądowaniu i załatwieniu wiz będzie czekał na nas bus, który zawiezie nas do hotelu. W zależności od godziny przylotu mamy zaplanowane kilka wersji tego dnia. Nocleg zaplanowaliśmy w dzielnicy Thamel.
Dzień 03: Kathmandu
Lecąc do Nepalu warto zatrzymać się na chwilę w Kathmandu, aby poczuć klimat tego miejsca, zaaklimatyzować się. Po śniadaniu całą grupą udamy się na zwiedzanie stolicy Nepalu. Odwiedzimy świątynie i stupy takie jak: Paśupatinath Mandir; Swayambhunath
Stupa, czyli świątynię Małp. Po południu skręcimy rowery, aby były gotowe do dalszej podróży. W hotelu zostawimy kartony/walizki, ponieważ wrócimy w to samo miejsce po zakończeniu przygody w Himalajach.
Dzień 04: Lot do Lukla (2800m);  Trek do Phakding (2600m)
Z rana po śniadaniu czeka nas transfer na lotnisko. Stamtąd lokalnymi liniami lotniczymi dostaniemy się do Lulki. Jednego z najciekawszych i najkrótszch lotnisk na świecie, wymagającego od pilotów niesamowitych umiejętności. Po krótkim odpoczynku, odebraniu bagazy, ruszymy w pierwszy nasz tekking. Powoli chłonąc atmosferę wysokich gór, będziemy mijać nieduże skupiska zabudowań, wioski. Tego dnia będziemy schodzić w dół.
Dzień 05: Trek do Namche Bazaar (3440m)
Dzisiejszego dnia wyruszymy do Namche Bazaar. Powoli przemierzając piękne przyrodniczo tereny, będziemy zbliżać się do największego i najważniejszego (jak na warunki wysokogórskie) miejsca. Tutaj spotykają się wszyscy idący w wysokie góry. Jak nam się poszczęści, zobaczymy po raz pierwszy najwyższy szczyt świata – Mount Everest. Po dotarciu do Namche i zakwaterowaniu, będzie czas wolny. Spotkamy się na wspólną kolację. W Namche zostaniemy cały następny dzień.
Dzień 06: Aklimatyzacja w Namche Bazaar (3440m)
Ten dzień poświęcimy na aklimatyzcję. Po śniadaniu wyruszymy na nasz spacer. Aby aklimatyzacja były poprawna, będziemy oczywiście iśc w górę. Podejdizemy na punkt widokowy, skąd będizemy mieli piękny widok na Mt. Everest i Lhotse. A po drodze będzie nam ukazywać się ośnieżona Ama Dablam. Następnie wrócimy do Namche, aby odpocząć i przygotować się do następnego dnia trekkingu.
Dzień 07: Trek do Tengboche (3860) 
Rano skierujemy się drogą do Tengboche. Dzisiaj odwiedzimy najwyżej położony buddyjski klasztor w Tengboche. Może uda się zaobserwować i doświadczyć buddyjskich obrządków.
Dzień 08: Trek z Tengboche do Dingboche (4410m)
Tego dnia dotrzemy do Dingboche – jak na ten rejon, dosyć sporej wioski. 🙂 Tam spędzimy cały kolejny dzień na aklimatyzacji. Po drodze będziemy mijać karawany yaków, porterów zaopatrujących pobliskie wioski w niezbędne do życia produkty.
Dzień 09: Aklimatyzacja w Dingboche
Tego dnia Aklimatyzacja. W ciągu dnia postaramy się dotrzeć na wysokość 4900m na Nangkartseng Hill. Po czym zejdziemy do Hostelu na nocleg.
Dzień 10: Trek do Lobuche (4910m)
Trek do Loubuche przez przełęcz Thukla. Jest to miejsce szczególne, gdzie na dosyć sporej przestrzeni usypane są „kurchany” ku pamięci zaginionych/zmarłych himalaistów. Tam znajdziemy symboliczny grób min. Scotta Fishera.
Dzień 11: Trek do Gorekshep 5181m i EBC
Tego dnia docieramy do najwyżej położonego schroniska Gorekshep. Tam po krótkim odpoczynku i posiłku, zostawimy większość bagaży i podążymy do naszego naczelnego celeu: Everest Base Camp – punktu startowego wspinaczki na Mt. Everest. Po pamiątkowych zdjęciach powrócimy na kolacje i nocleg do schroniska.
Dzień 12: Wschód słońca na Kala Pathar 5545m i trek w dół do Pheriche. 
Dla chętnych o 5 rano wyjście na pobliski szczyt Kalapatthar – 5545m. Stamtąd będziemy mogli oglądać Everest o wschodzie słońca. Będzie prawie w zasięgu naszych rąk, a na pewno w zasięgu naszych aparatów.  Kalapatthar to szczególny naszym zdaniem szczyt, bo mimo swoich 5545 (lub 5550m wg niektórych pomiarów) jest właściwie w dolinie, otoczony 7 i 8 tysięcznikami. Powrót na śniadanie. Po krótkim odpoczynku rozpoczniemy drogę powrotną z noclegiem w Pheriche.
Dzień 13: Trek do Namche Bazaar. 
Tego dnia wylądujemy ponownie w Namche. Będziemy mogli odwiedzić ulubione miejsca, kawiarnie, może w końcu będziemy mogli się napić dobrego espresso. 🙂
Dzień 14: Trek do Lukli
Dotrzemy tego dnia do Lukli na nocleg. To już ostatnia noc w rejonie Mount Everestu, doliny Khumbu. Następnego dnia czeka nas lot do Kahtmandu. Powinniśmy około południa powrócić do hotelu na Thamelu. Czas wolny.
Dzień 15: Dzień wolny. Kathmandu. Wizyta w Bhaktapur.
Dzień wolny w Khatmandu. Dla chętnych wycieczka do Bhaktapur- Była stolica Nepalu, przebogatej w średniowieczne zabudowania, historycznie zachowane budynki. Dzień skończymy na wspólnej kolacji. To nasza ostatnia noc w Nepalu.
Dzień 16: Powrót do Polski. 
Tego dnia przetransferujemy się na lotnisko, skąd ruszymy w drogę powrotną do kraju.

Cena: 2990 PLN + 1990 USD + bilet lotniczy*
Na naszym wyjeździe, nie ma dodatkowych dopłat, ani ukrytych kosztów – cena zawiera pełną realizację programu, a w cenę nie wliczone są jedynie:

 • wiza nepalska 50 USD
 • napiwki – sugerowane ok. 120 USD / osoba dla lokalnego Przewodnika oraz tragarzy
 • wydatki własne – według uznania
 • ubezpieczenie od rezygnacji**
 • *koszt biletu lotniczego (z bagażem) – w zależności od momentu dokonania zakupu, od 4500 do 6000 PLN

Płatności:

 • zaliczka – pobierana po wystawieniu Umowy: 2990 PLN
 • dopłata – pobierana na miejscu, po przyjeździe, przez Opiekuna Hey Holiday: 1990 USD

W kosztach wyjazdu zawarte takie kluczowe elementy jak:
– pełne wyżywienie podczas całej wyprawy – przed, w trakcie, i po trekkingu,
– przelot Katmandu – Lukla – Katmandu,
– zakwaterowanie w przyjemnych hotelach 3* (przed i po wyprawie) oraz guesthousach (w trakcie wyprawy),
– rozszerzone ubezpieczenie w wariancie TOP zawierające sporty ekstremalne oraz pakiet assistance,
– wsparcie tragarzy w trakcie wyprawy,
– zwiedzanie Katmandu oraz Bhaktapur.

Szczegółowo cena zawiera:
– 4 noclegi w Kathmandu z 3 posiłkami dziennie
– 11 noclegów podczas trekkingu z pełnym wyżywieniem
– Transport na miejscu (w tym wewnętrzny przelot Kathmandu – Lukla – Kathmandu) 
– Rozszerzone ubezpieczenie w wariancie TOP z wysokimi sumami KL, OC i NNW, poszerzone o wariant sportów ekstremalnych (obowiązujący również powyżej 5000 m n.p.m.), rozszerzony o wariant asssitance zawierający ratownictwo medyczne, w tym
transport helikopterem
– Zwiedzanie Katmandu oraz Bhaktapur
– Opieka Przewodnika – Pilota z Polski
– Przewodnik lokalny w czasie wyprawy
– Wsparcie tragarzy w trakcie trekkingu
– Składkę na TFG i TFP

**dobrowolne ubezpieczenie od rezygnacji – 3% (bez zachorowania na COVID), lub 4,4% (obejmujące zachorowanie na COVID) wartości rezerwacji

Niezwykle istotnym czynnikiem jest odpowiednie przygotowanie się do wyjazdu na ,,Everest Base Camp’’ na dwóch płaszczyznach:

 1. przygotowanie kondycyjne i zdrowotne – autorski program ,,W 60 DNI na HIMALAJE’’:
  Na ponad 2 miesiące przed terminem wyjazdu planujemy zorganizować spotkanie – weekend integracyjny przed wyprawą, gdzie będą obecni: Trener od przygotowania kondycyjnego wypraw wysokogórskich, a także nasz Opiekun – Pilot, który pokieruje grupą na wyprawie. W czasie tego spotkania będzie czas na pierwszą wieczorną integrację, a w dzień na wspólne aktywności, w trakcie których Trener pokaże nam jak właściwie wykonywać ćwiczenia, które pomogą nam przygotować do wyprawy. Będzie też wykład na temat przygotowania organizmu do wyprawy z punktu widzenia innego ciśnienia atmosferycznego oraz mniejszej ilości tlenu, i tym samym wagi procesu aklimatyzacji. Będzie też jasne, dlaczego uwzględniliśmy wsparcie tragarzy w trakcie wyprawy, choć podraża to koszty wyprawy. A na koniec każdy otrzyma rozpiskę z 60-dniowym planem przygotowania kondycyjnego (30 min dziennie) do wyjazdu i … zaczynamy odliczać dni do przygody życia!
 1. Jak się ubrać, jakie buty będą optymalne i co jeszcze ze sobą zabrać? czyli ,,ZBĘDNIK HIMALAISTY’’:
  W czasie spotkania (ale też mailowo) podpowiemy co naprawdę będzie nam potrzebne w niespełna 13kg bagażu (+ plecak), który możemy zabrać na wyprawę. Pozostałe kilogramy wraz z walizką zostawimy w Katmandu. Po tej wyprawie już nikomu nie grozi nadbagaż podczas następnych wyjazdów!

1Wypełnij dane:

Wypełnij poniższe zgłoszenie i zapisz się na listę Uczestników ,,Everest Base Camp’’

Imię i nazwisko:

Pesel:

Telefon:

E-mail:

Ulica i numer:

Kod pocztowy i miasto:

Ubezpieczenie od rezygnacji: 3% wartości rezerwacji lub 4,4% (dodatkowo obejmujące zachorowanie na COVID-19)***. Ubezpieczenie nie dolicza się do kalkulacji, kwota zostanie dodana w Umowie. Zakres wariantów tutaj

2Zaznacz zgody i dokonaj rezerwacji:

  „Oświadczam, że znana mi jest treść załączników Regulamin Serwisu oraz Polityka Prywatności i je akceptuję.”

  „Oświadczam, że znana mi jest treść załączników Ogólne Warunki Uczestnictwa w Imprezie Turystycznej oraz Ogólne warunki Ubezpieczenia i je akceptuję.”

Administratorem danych osobowych jest Hey Holiday Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Zwycięzców 2, 03-941 Warszawa, który przetwarza podane przez Państwa dane osobowe w celu obsługi procesu rezerwacji i realizacji imprezy turystycznej. Informacje o zasadach przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach wynikających z RODO, znajdują się w Polityce prywatności.