Relaks

Bad Hofgastein, Alpy, Austria

AKTYWNOŚCI PODCZAS WYJAZDU (z instruktorami Hey Holiday):

• Codzienne trekkingi po górskich graniach, w dolinach, po lasach i przy wodospadach• Wycieczka rowerem elektrycznym pięknym szlakiem do uzdrowiska Bad Gastein i położonych w jego pobliżu, wodospadów

• Pływanie i wypoczynek w jednym z największych w Alpach kompleksów basenów termalnych i saun – Alpentherme Gastein

• Program Fitness Light – 2 sesje ćwiczeń rekreacyjnych dziennie (m.in. Jogging, Stretching, Mobility, Aerobic, Bodywork) – oddzielnie dla dorosłych i dla dzieci (plus dodatkowo wieczorne animacje)

• Oddzielny program fitnessowo – animacyjny dla dzieci, połączenie aktywności fizycznej i zabawy – 3 sesje dziennie (m.in. gimnastyka, aqua aerobic, aqua dance, zumba dance, gry i zabawy na świeżym powietrzu, podchody, malowanki)

• Sportowy relaks w hotelowym SPA & wellness, w tym m.in: odkryty basen termalny z podgrzewaną wodą, łaźnia, wanna z hydromasażem, masaże, zabiegi, strefa fitness

PROGRAM W SKRÓCIE (wszystko w cenie):
RELAKS to idealne połączenie aktywnego wypoczynku i wakacyjnego odpoczynku. Każdego dnia będziemy wyruszać na górskie wycieczki, idealne nawet dla amatorów spokojniejszych marszów. Każdego dnia za cel będziemy obierać inną dolinę, grań lub szczyt, delektując się panoramicznymi widokami majestatycznych Alp. Wybierzemy się również na rowerach do pobliskiego uzdrowiska – secesyjnego Bad Gastein. Nagrodą dla ciała i ducha będą popołudniowe wizyty w Alpentherme – aż 36 000m2 stref basenów i kąpielisk termalnych – idealnych dla małych i dużych. Natomiast w pobliskim parku będziemy każdego dnia ćwiczyć pod okiem instruktorów i poprawiać swoją kondycję i sylwetkę. Tak, aby wyjechać z urlopu w pełni zrelaksowanymi fizycznie i psychicznie.

POZIOM TRUDNOŚCIDLA KOGO?
Dla osób ceniących aktywność fizyczną w spokojniejszej formie. Odpowiedni dla dorosłych w każdym wieku oraz rodzin z dziećmi od 5 roku życia.

DYSCYPLINY: TREKKING, ROWERY ELEKTRYCZNE, PŁYWANIE, PROGRAM FITNESS (dorośli i dzieci), ANIMACJE (dzieci)

1Wybierz termin:


2Wypełnij dane do kalkulacji:

Liczba osób dorosłych: 4290 zł/os*

* cena dotyczy zakwaterowania w pokoju dwuosobowym lub Junior Suite (max 2+2)

Dzieci**:

od 0 do 4,99 lat: 290 zł

od 5 do 10,99 lat: 2390 zł (program sportowy w cenie)

od 11 do 15,99 lat: 2890 zł (program sportowy w cenie)

od 16 do 17,99 lat: 3590 zł (program sportowy w cenie)

** cena przy 2 pełnopłatnych osobach w pokoju

Dopłaty:

Pokój jednoosobowy: 650 zł

Ubezpieczenie - rozszerzenie do wariantu Top: 50 zł/os (wariant Tip Plus jest zawarty w cenie). Rozszerzenie ubezpieczenia możliwe dla wszystkich Uczestników Rezerwacji.

Ubezpieczenie od rezygnacji: 3% wartości wyjazdu (ubezpieczenie nie dolicza się do kalkulacji, kwota zostanie dodana w Umowie).

Kalkulacja ceny: 0.00 

3Uzupełnij dane do rezerwacji:

Uczestnik 1 / Zamawiający

Imię i nazwisko:

Pesel:

Adres (ulica, kod pocztowy, miasto):

E-mail:

Telefon:

Uczestnik 2

Imię i nazwisko:

Pesel:

Uczestnik 3

Imię i nazwisko:

Pesel:

Uczestnik 4

Imię i nazwisko:

Pesel:

Uczestnik 5

Imię i nazwisko:

Pesel:

Dodatkowe uwagi

Faktura – wypełnij pole (nazwa firmy, NIP, adres) jeśli chcesz otrzymać fakturę na inne dane niż Zamawiającego

4Zaznacz zgody i dokonaj rezerwacji:

  „Oświadczam, że znana mi jest treść załączników Regulamin Serwisu oraz Polityka Prywatności i ją akceptuję.”

  „Oświadczam, że znana mi jest treść załączników Ogólne Warunki Uczestnictwa w Imprezie Turystycznej oraz Ogólne warunki Ubezpieczenia i ją akceptuję.”

Administratorem danych osobowych jest Hey Holiday Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Zwycięzców 2, 03-941 Warszawa, który przetwarza podane przez Państwa dane osobowe w celu obsługi procesu rezerwacji i realizacji imprezy turystycznej. Informacje o zasadach przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach wynikających z RODO, znajdują się w Polityce prywatności.

DZIEŃ 1
Przejazd Polska-Austria. Zakwaterowanie w hotelu.

Wieczorne spotkanie z instruktorami.

DZIEŃ 2
Z WIZYTĄ U SZEWCÓW


Aktywny start dnia, czyli poranna dawka ruchu z naszym instruktorem. W najbliższej okolicy naszego hotelu znajduje się wiele zacisznych terenów zielonych idealnych wręcz do krótkich spacerów, joggingu czy innych aktywności. Każdego ranka rozbudzać mięśnie do dalszego działania będziemy właśnie w takich okolicznościach przyrody.

Po śniadaniu wyruszymy na naszą pierwszą górską wędrówkę. Tereny, po których wędrować będziemy przez kilka najbliższych dni zachwycają swoją różnorodnością, bogactwem natury oraz ilością wspaniale przygotowanych szlaków. Każdego dnia obierzymy inny kierunek marszu, odwiedzając tym samym największe przyrodnicze perełki okolicy. Na pierwszy ogień weźmiemy sobie wapienny szczyt Schuhflicker, czyli zgodnie z lokalną legendą – górę dwóch szewców, którzy skamienieli na jej szczycie gdy zamiast do kościoła wybrali się na niedzielną górską przechadzkę 😊 Gondolą wjedziemy na górną stację kolejki i tam rozpoczniemy wspaniały treeking po górskich graniach, aż do wierzchołka dwóch zastygłych skalnych szewców. Podejście będzie łagodne, a panorama doliny i okolicznych szczytów podczas marszu zachwycająca. Kilkaset metrów za wapiennym szczytem znajduje się także zachwycające kolorem górskie jeziorko, koło którego przechodząc skierujemy w drogę powrotną do stacji kolejki. Na pożegnanie z pierwszym zdobytym szczytem zasiądziemy na tarasie widokowym górskiej restauracji na drobny odpoczynek. Po południu przyjdzie czas na zrelaksowanie ciała i ducha w kompleksie basenów termalnych Alpentherme. Zajmują one powierzchnię ok 36000 m2, a dobroczynne działanie ich zmineralizowanych wód daje poczucie niemal natychmiastowego odprężenia. Wisienką na torcie tej chwili luksusu są otaczające baseny alpejskie szczyty.

Nasz szlak pieszy:
1. poziom trudności: łatwy
2. dystans w dwie strony: ok. 8 km
3. podejście: ok 500 m

DZIEŃ 3
PRZEZ KWITNĄCE ŁĄKI


Trasa: ze stacji Schlossalm w Bad Hofgastein wjeżdżamy na najwyższą stację. Stamtąd ścieżką w stronę Maurachalm, a nastęnie do schroniska Brandner Hochalm. Potem Leidalmbach do stacji środkowej Kleine Scharte i zjazd w dół Aktywny start dnia, czyli poranna dawka ruchu z naszym instruktorem. Przed nami wędrówka na wysokości ponad 2000 m n.p.m. po ukwieconych łąkach i rozległych polanach. Ponownie naszą górską przygodę rozpoczniemy od wjazdu gondolą na szczyt góry, tym razem wystarujemy jednak ze stacji w miejscowości Bad Hofgastein, znajdującej się niecały kilometr od naszego hotelu. Trasa naszego dzisiejszego trekking uznana jest za najbardziej malowniczą w całej okolicy, a pocztówkowa panorama zielonych dolin i wzgórz towarzyszyła nam będzie przez cały czas. Po drodze odpoczniemy w gastronomicznych chatach, rozkoszując się widokami i smakami Alp. Po południu ponownie odwiedzimy baseny Alpentherme.

Nasz szlak pieszy:
1. poziom trudności: średni
2. dystans w dwie strony: ok. 9 km
3. podejście: ok 750 m

DZIEŃ 4
SKALNY SZLAK


Aktywny start dnia, czyli poranna dawka ruchu z naszym instruktorem.

Dzisiejszy dzień to prawdziwa przygoda. Ponownie wędrować będziemy na sporych wysokościach, pikanterii dzisiejszej trasie doda jednak przytwierdzony do skał i zawieszony w powietrzu metalowy most, który doprowadzi nas do jednego z najpiękniejszych punktów widokowych. Tradycyjnie już na szczyt wyjedziemy gondolą, by po około 400 metrach wejść na szlak, który poprowadzi nas na wysokości 2217 metrów n.p.m. Łagodna początkowo ścieżka doprowadzi nas do stromych i urwistych skał, które obejdziemy zawieszonymi na ich ścianach pomostach. Po wiszących w powietrzu kładkach dojdziemy do platformy widokowej, z której widok jest kwintesencją tego co z Alpami się kojarzy. Zielone doliny pod nami, ośnieżone szczyty przed nami… To będzie prawdziwa uczta dla naszych oczu. Wieczorem odprężymy mięśnie nóg w kompleksie basenów termalnych.

Nasz szlak pieszy:
1. poziom trudności: łatwy
2. dystans w dwie strony: ok. 7 km
3. podejście: ok 450 m

DZIEŃ 5
PRZEZ 200-LETNI SOSNOWY LAS


Aktywny start dnia, czyli poranna dawka ruchu z naszym instruktorem.

Dziś po raz ostatni wędrować będziemy na wysokości ponad 2000 metrów n.p.m i podziwiać alpejskie widoki z perspektywy lotu ptaka. A podziwiać będzie co, gdyż szczyt Graukogel, w okolicach którego będziemy się dziś poruszać zapewnia widok na najszersze spektrum okolicznych pasm górksich. Do górnej stacji dotrzemy wyciągiem krzesełkowym gdzie rozpoczniemy trekking po wyjątkowych terenach. Szlak, którym będziemy początkowo wędrować wiedzie przez piękny ponad 200-letni sosnowy las. Spektakularne drzewa, kolorowe krzewy i ozdabiające trasę eksponaty naturalnej galerii drewnianych rzeźb doprowadzą nas na skraj lasu. Stąd, już na otwartej przestrzeni, wspinać się będziemy lekko pod górę do urokliwego turkusowego jeziorka Palfnersee, którego położenie wśród alpejskich szczytów godne jest niejednego zdjęcia. Po krótkim odpoczynku w górskiej chacie zjedziemy do doliny i powrócimy do hotelu. Wieczorem ostatni raz udamy się do alpejskich term, oddając się zasłużonemu relaksowi.

Nasz szlak pieszy:
1. poziom trudności: łatwy
2. dystans w dwie strony: ok. 7 km
3. podejście: ok 200 m

DZIEŃ 6
SZLAKIEM ALPEJSKICH PASTERZY lub ROWEREM DO WODOSPADÓW BAD GASTEIN


Aktywny start dnia, czyli poranna dawka ruchu z naszym instruktorem.

Ostatnie dwa dni przyniosą szansę na dostosowanie aktywności do swoich preferencji.
Do wyboru będą dwa alternatywne programy:
1. górska wędrówka nieodkrytym jeszcze szlakiem
2. kilkugodzinna przejażdżka rowerem + swobodny spacer po Bad Hofgastein.

Chętni na kontynuację odkrywania piękna alpejskich szlaków pieszych udadzą się w jedną ze sztandarowych tras całego regionu Bad Gastein. Uwielbiana i chwalona przez wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku nie mogłaby zostać pominięta i przez nas 😊Autobusem podjedziemy do oddalonej o kilka kilometrów od hotelu miejscowości Angertal, skąd rozpoczniemy niezwykle przyjemny trekking szlakiem alpejskich pasterzy. Początkowo maszerować będziemy przez czarujący las w towarzystwie skaczących wiewiórek, zapachu dzikich jagód i odgłosu górskiego potoku. Po przekroczeniu linii drzew na wysokości ok. 1800 m otworzą się przed nami rozległe polany i pastwiska alpejskie, na których rolnicy z Gastein przez całe lato wypasają swoje bydło. Pochodzące z ich hodowli doskonałe i świeże produkty mleczne serwowane są w znajdującej się nieopodal górskiej chacie, w której zrobimy sobie krótki odpoczynek. Droga powrotna prowadziła nas będzie przez ukwiecone łąki wzdłuż szumiących strumieni z powrotem do miejscowości Angertal, skąd autobusem powrócimy do hotelu. Osoby, które zdecydują się na zamianę butów trekkingowych na rower zabierzemy na przejażdżkę szlakiem wody i wodospadów Gestain. Przyjemny i malowniczy szlak przez kilkanaście kilometrów poprowadzi nas wzdłuż rzeki Gestein Ache aż do miejscowości Bad Gestein. Bad Gestein to słynące z unikatowej architektury uzdrowisko, którego urok podkreśla przepływający przez środek miasteczka wodospad. Spadająca woda przepływa pomiędzy budynkami, a zmyślnie poprowadzona ścieżka pozwala przyjrzeć się tej sile natury z bliska i na różnych poziomach. Rowerem podjedziemy do kilku punktów widokowych, w których wodospad odsłoni przed nami swoje najpiękniejsze oblicza. Po przerwie na krótki spacer wśród bogato zdobionych kamienic ścieżką położoną na zboczu góry powrócimy do hotelu.

Nasz szlak pieszy:
1. poziom trudności: łatwy
2. dystans w dwie strony: ok. 10 km
3. podejście: ok 650 m

Nasz szlak rowerowy:
1. poziom trudności: łatwy
2. dystans w dwie strony: ok. 20 km
3. podjazdy: ok 250 m

DZIEŃ 7
SZLAK WODY I WODOSPADÓW – ROWEREM LUB PIESZO


Aktywny start dnia, czyli poranna dawka ruchu z naszym instruktorem.

Przed nami ostatni dzień odkrywania alpejskich krajobrazów. Chętni do przejażdżki rowerowej, którzy nie wzięli w niej udziału dnia poprzedniego, będą mieli szansę na poznanie szlaku wody i wodospadu Bad Gestein z perspektywy dwóch kółek. Podczas spokojnej, ok. 20-kilometrowej przejażdżki odkryjemy uroki jazdy rowerem w otoczeniu szczytów alpejskich. Piesza wędrówka dla tych, którzy na rower się nie zdecydują również poprowadzi w dniu dzisiejszym wzdłuż opadającego po zboczu góry wodospadu. Autobusem przejedziemy do miejscowości Böckstein, skąd dość stromym podejściem wspinać się będziemy aż do ośrodka Sportgastein. Wspinaczka zostanie jednak wielokrotnie nagrodzona, gdyż nasz szlak będzie prowadził nas do góry wzdłuż wodospadu i jego licznych rozlewisk poprzecinanych małymi mostkami. Niezwykła natura, szum spadającej wody i odpoczynek w jednej z kilku knajpek na szczycie są gwarantowane 😊

DZIEŃ 8
POWRÓT DO POLSKI


Aktywny start dnia, czyli ostatnia poranna dawka ruchu z naszym instruktorem.
Wykwaterowanie i wyjazd w stronę Polski.

DOSTĘPNE TERMINY

CAŁKOWITA CENA WYJAZDU OD

Dzieci – zniżki (program sportowy wliczony od lat 5):
Od 0 do 4,99 – stała cena 290 zł
Od 5 do 10,99 – zniżka 1900 zł
Od 11 do 15,99 – zniżka 1400 zł
Od 16 do 17,99 – zniżka 700 zł

Dopłaty (za pokój / tydzień):
Pokój jednoosobowy: 650 zł

CENA ZAWIERA PEŁNĄ REALIZACJĘ PROGRAMU + ZAKWATEROWANIE + WYŻYWIENIE:
– zakwaterowanie 7 nocy w hotelu zgodnym z wybranym wyjazdem
– wyżywienie w formule HB – śniadania i obiadokolacje
– wjazdy i zjazdy gondolą górską w ramach realizacji programu
– przejazdy lokalnymi autobusami w ramach realizacji programu
– wypożyczenie roweru na 4-godzinny przejazd śladem wodospadów w Bad Gastein
– wejście do kompleksu basenów termalnych Alpentherme – 4 razy
– ubezpieczenie rozszerzone TIP Plus (KL, NNW, OC oraz assistance), obejmujące sporty wysokiego ryzyka oraz ubezpieczenie od pandemii Covid 19
– opiekę rezydenta/instruktora sportowego
– składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

CENA NIE ZAWIERA:
– dojazdu własnego z Polski do wybranego hotelu i z powrotem
– wydatków własnych, dodatkowych posiłków i napojów do obiadokolacji
– opłaty klimatycznej


HOTEL Alte Post Wellness & Thermalhotel 4*

HOTEL
Fantastyczna lokalizacja – w samym centrum (wyłączonym z ruchu kołowego) urokliwej miejscowości wypoczynkowej Bad Hofgastein. W pobliżu hotelu urokliwe uliczki średniowiecznego miasteczka, tętniący życiem deptak oraz parki spacerowe
– 2 min spacerem do parków zdrojowych oraz Alpentherme – jednym z największych i najnowocześniejszych stref termalnych w Europie. Aż 36 000 m2, podzielonych na różne strefy dla całej rodziny – baseny, kąpieliska termalne, centra SPA, fitnessu i pielęgnacji
– Rodzinny hotel w budynku z XV wieku, z ciepłymi wnętrzami, wysoką jakością obsługi oraz życzliwym i pomocnym personelem, dbającym o każdego gościa
– Bogate zaplecze SPA & wellness, które obejmuje: basen kryty, odkryty basen termalny z podgrzewaną wodą, o stałej temperaturze 33°C, wannę z hydromasażem, łaźnię parową, saunę i solarium. Do dyspozycji Gości jest również strefa fitness oraz gama zabiegów odnowy biologicznej i masaże – bezpłatny parking, taras słoneczny z widokiem na góry, pokój spotkań, bar, pokój dla dzieci z klockami Lego

POKOJE
– przestronne pokoje, z balkonami i z widokiem na miasteczko oraz okalające góry
– pokoje w stylu alpejskim – dwuosobowe (ok 30m2, dla max 3 osób) lub rodzinne typu junior suite (ok. 58m2, dla max 4 osób) wyposażone w łazienkę z prysznicem, sejf, minibar, telewizor z płaskim ekranem oraz bezpłatnym wifi Zameldowanie: po 15:00, Wymeldowanie: do 11:00
Opłata klimatyczna: 2,40 euro/noc/osobę powyżej 15 roku życia – płatna dodatkowo w hotelu

WYŻYWIENIE
– Hotel posiada własną restaurację, która słynie ze znakomitej, alpejskiej kuchni, a szef kuchni – Pan Wolfgang Heinzer stara się zadowolić podniebienie nawet najbardziej wymagających gości!
– w cenie obfite wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje)
– bogata oferta śniadaniowa: świeże pieczywo, sery i wędliny, dania na ciepło, jajka, muesli i jogurty, dżemy, rogaliki, ciasta
– 4-daniowa obiadokolacja złożona z: przystawka, zupa, główne danie (do wyboru z 3 pozycji w menu, w tym danie wegetariańskie), deser oraz bufet sałatkowy
– w cenie degustacja schnapsów z lokalnej destylarni

Dodatkowo w cenie: drink powitalny.
Napoje alkoholowe i bezalkoholowe do kolacji dodatkowo płatne.