Narty ze smakiem, Alta Badia

Hotel Gardenazza 3* HB

narty i wino
www.alabadia.org
www.altabadia.org

www.altabadia.org

Narty i wino, to wyjazd narciarski do słynącego z najwyższej jakości regionu Alta Badia, położonego w Południowym Tyrolu, który będzie ucztą dla ciała, duszy i podniebienia. Smakosze kuchni w stylu gourmet oraz miłośnicy dobrych win będą mogli rozkoszować się wyśmienitym jedzeniem, degustacją cenionych win, majestatycznymi widokami Dolomitów skąpanych w słońcu, a na dodatek jazdą po białym puchu na najwyższym poziomie (130km tras w Alta Badia i ponad 500km wokół słynnej Sella Rondy). Wisienką na torcie wyjazdu „Narty i wino” będzie udział w specjalnym evencie ,,Sommelierzy na stokach’’, który pozwoli skosztować najlepszych win z południowego Tyrolu w eleganckich restauracjach położonych na stokach, przemieszczając się pomiędzy nimi na nartach, w towarzystwie sommelierów. Na wyjeździe naszym gościom towarzyszył będzie Wojtek Morysiński – wychowany w Alpach pasjonat narciarstwa, a na co dzień – miłośnik win z międzynarodowymi sommelierskimi uprawnieniami, erudyta świata win, importer i właściciel sklepu – Prime Wine.

Kameralny hotel Gardenazza, położony w samym sercu regionu, w miejscowości Badia, to idealne miejsce (i nasze odkrycie w regionie Alta Badia) na „narty i wino” – z pyszną kuchnią (to pierwsze co poczujemy!), znakomitym winem, nowoczesnymi i ciepłymi wnętrzami, komfortowymi pokojami oraz odprężającą strefą SPA & wellness. Właściciel hotelu i szef kuchni Oskar Irsara, będzie codziennie raczył pysznym śniadaniem, ale swoje możliwości w pełni pokaże w czasie kilkudaniowej obiadokolacji, kiedy zaserwuje prawdziwą kuchnię w stylu gourmet, czyli jakościowe dania, dla najbardziej wymagających smakoszy. Oskar opowie również o serwowanych daniach, o tradycji kuchni ladyńskiej, o swoich tajnikach łączenia smaków. A Wojtek wszystko przetłumaczy (z niemieckiego lub z angielskiego na polski).

narty i wino. Hey Holiday
narty i wino. Hey Holiday
narty i wino. Hey Holiday


Ukontentowani wyśmienitym jedzeniem, przeniesiemy się do kolejnej rozkoszy podniebienia – ekscytującej podróży po świecie wina. Każdego dnia podczas południowego odpoczynku od (wspólnej lub indywidualnej) jazdy na nartach, będziemy zwiedzać inną chatę (restaurację na stoku) i degustować w niej, za każdym razem inne, ale zawsze wyśmienite białe wino z Południowego Tyrolu (oczywiście, w cenie). A po narciarskich przygodach, zachęcimy na spontaniczne apres ski z następną lampką intrygującego wina.
Kulminacyjnym punktem naszych winnych podróży i opowieści o winach będzie wieczorna uczta. Codzienne od 19.30 do 22.00, w trakcie obiadokolacji i w towarzystwie wyśmienitych dań, będziemy kosztować 3-4 winne specjały z Południowego Tyrolu, ale także najbardziej pożądane wina z innych włoskich regionów (jak Veneto czy Piemont). Będą dopasowane do serwowanych dań, ale też okraszone opowieściami Wojtka, który zachęci wszystkich gości do podzielenia się wrażeniami z doznań, dostarczanych przez ich kubki smakowe. Na pewno przeniesiemy się do świata wyjątkowych doznań, pozytywnych emocji, niecodziennej otwartości oraz wzajemnej życzliwości, który jest możliwy tylko w tym miejscu, w tym czasie, i na tym wyjeździe.

narty i wino. Hey Holiday
narty i wino. Hey Holiday
Narty i wino. Hey Holiday

Wyjątkową atrakcją w trakcie wyjazdu „narty i wino” będzie event „Sommelierzy na stokach”, w którym weźmiemy udział – w towarzystwie najlepszych włoskich sommelierów będziemy jeździć na nartach od znakomitej do jeszcze lepszej restauracji (zwanych tu chatą na stoku), aby skosztować wyjątkowych i znakomitych win z Południowego Tyrolu. W cenie nie tylko to niezapomniane wydarzenie – ale również opowieści, poznanie lokalnej kultury, panoramiczne widoki z prawie pewnym słońcem oraz po prostu przyjemność bycia razem! Event jest organizowany we współpracy z Konsorcjum Wina Południowego Tyrolu i Stowarzyszeniem Sommelierów Południowego Tyrolu, zrzeszającym najlepszych producentów etykiet z naszego alpejskiego regionu, a każda degustacja przebiega według klasycznego schematu dostarczonego przez AIS (Włoskie Stowarzyszenie Sommelierów), co oznacza analizę aspektów wizualnych, węchowych i smakowych. Uczestnicy będą zatem mogli odkryć wyjątkowe cechy oferowanych win, a także najodpowiedniejsze połączenia, zgodne z najnowszymi trendami kulinarnymi i winiarskimi.

www.altabadia.org

Alta Badia to prawdziwe eldorado dla koneserów – narciarstwa, kuchni i majestatycznych widoków. Sprzyja temu otoczenie i krajobraz Dolomitów, wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, na czele ze spektakularnym Sassongherem, który swoim urokiem nie ustępuje słynnemu Matterhornowi.
Alta Badia słynie również z ogromnych tradycji kulinarnych, będących unikalnym połączeniem lokalnej kuchni ladyńskiej, kuchni alpejskiej oraz kuchni włoskiej – w żadnym innym regionie w Alpach nie ma więcej restauracji i chat na stokach, docenianych i rekomendowanych przez prestiżowe rankingi Michelin lub Gault & Millau. Tu posiłki przygotowuje się w zgodzie z naturą, z pietyzmem wobec tradycji, a równocześnie z odwagą do eksperymentowania w kreatywnym łączeniu prostych składników. A samo ich spożywanie, zwłaszcza w towarzystwie znakomitych lokalnych win, jest nie tylko ucztą smakową, ale też wdzięcznością w relacjach do ludzi i przyrody, a także afirmacją życia, którego możemy kosztować.
Kuchnia gourmet oznacza miłość do dobrego jedzenia, sztukę kulinarną opartą na wiedzy i delikatnym smaku, która jest adresowana do osób o wrażliwym podniebieniu. Te z kolei lubią wyjątkowe doznania smakowe, a przy okazji potrafią rozróżniać smaki, tekstury, finezję i jakość dań.

Alta Badia to urokliwy region narciarski położony w Dolomitach, we włoskiej części Tyrolu Południowego. Jest uznawany za jeden z najpiękniejszych i najbardziej prestiżowych ośrodków narciarskich w Europie.

Sama Alta Badia oferuje 130km tras narciarskich, obsługiwanych przez 53 wyciągi, na wysokościach od 1324 do 2778m. Ośrodek rozciąga się od Grödnerjoch przez Colfosco, Corvara, La Villa, Badia, San Cassiano aż do przełęczy Campolongo.

Alta Badia oferuje optymalnie przygotowane stoki narciarskie i jest częścią słynnej karuzeli, Sella Ronda.

Z karnetem narciarskim Dolomiti Super można jeździć na nartach, na aż 500 km połączonych tras otaczających Sellastock (Sella Ronda: Alta Badia, Arabba, Val di Fassa, Val Gardena).

Alta Badia słynie z różnorodności tras narciarskich, dzięki czemu każdy narciarz znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Na terenie regionu znajdują się łagodne, szerokie trasy dla początkujących, jak również wymagające, strome zjazdy dla zaawansowanych narciarzy. Niektóre trasy są także oznaczone jako „czarne diamenty”, które przyciągają profesjonalistów i miłośników ekstremalnego narciarstwa.

W Alta Badia znajdują się również cztery punkty pomiaru czasu, które pozwalają narciarzom zmierzyć swoje czasy na wybranych trasach. Jest to szczególnie atrakcyjne dla osób, które lubią rywalizować i doskonalić swoje umiejętności narciarskie.

Ponadto, Alta Badia oferuje wiele udogodnień i atrakcji poza trasami narciarskimi.

W okolicy można znaleźć liczne restauracje, bary i kawiarnie, gdzie można delektować się wyśmienitą kuchnią włoską i lokalnymi specjałami, takimi jak smaczne dania kuchni południowo tyrolskiej. Ponadto, region słynie z organizacji różnych wydarzeń kulturalnych i sportowych, takich jak zawody narciarskie, festiwale muzyki i pokazy fajerwerków.

Region Alta Badia zachwyca również swoją kulturą i tradycjami.

Mieszkańcy mówią tu w języku ladin, który stanowi unikalny element kulturowy tego obszaru. Wielu turystów odwiedza Alta Badia, aby poznać lokalne obyczaje, zwiedzić tradycyjne wioski i skosztować lokalnych specjałów.

Alta Badia
Ilość tras: 130 km, w tym 70 km niebieskich, 53 km czerwonych i 7 km czarnych.
Liczba wyciągów: 53 , w tym 10 gondoli, 31 wyciągów kanapowych i 12 orczykowych.

Sella Ronda: Alta Badia, Arabba, Val di Fassa, Val Gardena
Ilość tras: ok. 500km

Karnet narciarski Dolomiti Superski (obejmuje wszystkie ośrodki narciarskie wchodzące w skład Sellarondy oraz Grande Guerra)

6-cio dniowy karnet narciarski w cenie 5 dni! w terminie: 17.03-22.03.2024 kosztuje:
– dla osoby dorosłej 334 euro

Szczegółowe informacje dotyczące cen karnetów narciarskich w sezonie 2023/2024 tutaj:
https://www.dolomitisuperski.com/en/Ski-pass/Prices

Odległości z Polski do miejsca zakwaterowania: 
Granica POL-CZE (Gorzyczki): 826km – ok. 9h30min 
Granica POL-NIE (Jędrzychowice): 853km – ok. 9h30min 
Warszawa: 1239km – ok. 13h
Kraków: 1033km – ok. 11h 
Poznań: 1113km – ok. 11h30min 
Wrocław: 1016km – ok. 11h 
Gdańsk: 1402km – ok. 14h30min 

Odległości od portów lotniczych:
Wenecja Marco Polo: 173km – ok. 2h30min
Wenecja Treviso: 162km – ok. 2h30min
Werona: 213km – ok. 2h30min
Mediolan Bergamo: 295km – ok. 3h30min
Mediolan Malpensa: 381km – ok. 4h30min

Tutaj zamieszczamy linki do stron oficjalnych oraz najbardziej wiarygodnych ocen i opinii na temat ośrodka Alta Badia 

Oficjalna strona ośrodka Alta Badia:
https://www.altabadia.org/en/winter-holidays/italian-alps/ski-resort-alta-badia.html

Oficjalna strona South Tirol o ośrodku Alta Badia:
https://www.suedtirol.info/en/en/experiences-and-events/plp-experiences/experiences-south-tyrol/pdp-experience.SKI04EBE61F5AA0473F871AF0297887D6C2.alta-badia-ski-area

Opinie skiresort.info ośrodku Alta Badia
https://www.skiresort.info/ski-resort/alta-badia/

Ocena portalu snow-online.com
https://www.snow-online.com/ski-resort/alta-badia.html

Rodzinny, mały hotel butikowy Gardenazza, to tradycyjny obiekt w górskim stylu, prowadzony przez bardzo ciepłą i gościnną rodzinę. Całkowicie odnowiony latem 2015 roku, zachowując lokalny kontekst budynku.

Zewnętrzne okładziny elewacji budynku zostały wykonane z lokalnych listew modrzewiowych aby nawiązać do historycznych stodół w dolinie. Hotel położony jest w „drewnianym raju”, dlatego wszystkie wnętrza pokoi i elementy stolarki były projektowane na zamówienie i produkowane z materiałów pochodzących lokalnie, we współpracy z rzemieślnikami z doliny. Do paneli ściennych i stolarki zostało dobrane drewno sosnowe, aby kontynuować tradycyjny język rzemiosła. Aby powitać gości w recepcji odlano jasną podłogę z lastryko, przypominającą lokalne skały dolomitów.

Hotel położony blisko wyciągów narciarskich, do których można dojść w 8 min pieszo, a zimą dojechać bezpłatnym skibusem, którego przystanek znajduje się tuż przed hotelem. 10 min zajmuje spacer do centrum miasta (ok. 900m).


Niezwykle mocną stroną hotelu jest doceniana przez wszystkich gości kuchnia, która jest „oczkiem w głowie” oraz życiową pasją właścicieli.

Oparta na świeżych, wysokiej jakości lokalnych produktach zaskakuje prostotą i unikalnym smakiem. Na gości czeka prawdziwa uczta smaków zaczerpniętych zarówno z regionalnej kuchni ladyńskiej i tyrolskiej jak i obfitującej w bogactwa smakowe kuchni krajowej i międzynarodowej.

Hotel Gardenazza oferuje komfortowe, gustownie urządzone pokoje, wyposażone w tradycyjne meble wykonane z masywnego drewna.

Pokoje typu Comfort 21-26m2 (dla 2-4os.) -nowe pokoje, wyposażone w drewniane meble, posiadają balkon, wygodne łóżko, prywatną łazienkę z prysznicem (lub wanną), telewizor, sejf, suszarkę do włosów oraz łącze Wi-Fi. Wykorzystane drewno nawiązuje klimatem do lokalnego krajobrazu lasów jodłowych.

Wyżywienie HB i pyszna kuchnia

Hotel Gardenazza przywiązuje dużą wagę do kuchni, tworząc dania z niezwykłą pasją.
Hotelowa restauracja oferuje bogate menu, które jest w stanie zachwycić najbardziej wysublimowane podniebienia typowymi daniami regionalnej kuchni ladyńskiej i tyrolskiej, wyrafinowanymi przysmakami kuchni krajowej i międzynarodowej oraz bogatą ofertą deserów. Każde danie, to wysoka jakość i świeżość lokalnych produktów wzbogaconych ziołami, korzeniami i kwiatami z Południowego Tyrolu i wypełnione pasją właściciela Oskara, który osobiście za nie odpowiada. Podczas wykwintnej obiadokolacji w stylu gourmet jest tylko jedno 4-daniowe menu przygotowane od podstaw z ogromnym zaangażowaniem (kuchnia nie korzysta z produktów, których pochodzenia nie zna). Serwowane dania są niskotłuszczowe i niskokaloryczne w atrakcyjnej, kolorowej odsłonie. Uwzględnia diety wegańskie, wegetariańskie + bezglutenowe, wegetariańskie + bez nabiału.

Termin: 16-23.03.2024

5490 zł/os*

*cena zawiera: zakwaterowanie (7 nocy) w pok. 2 os. typu Comfort (21-26m2) w hotelu Gardenazza, ze śniadaniem i obiadokolacją w stylu gourmet, codzienne degustacje wspaniałych win z południowego Tyrolu i innych włoskich regionów z opowieściami polskiego sommeliera, udział w specjalnym evencie ,,Sommeliers on the slopes’’, z degustacją win w restauracjach na stoku, pełne ubezpieczeniem i opiekę polskojęzycznego Pilota/Instruktora

Dopłaty opcjonalne: 
Szkolenie narciarskie półdniowe (2,5h dziennie), grupowe: 990 zł za 10h 
Szkolenie indywidualne: 990 zł za 5h

Transport w obie strony (Warszawa – Łódź – Katowice – Badia) – 500zł/os.

Ubezpieczenie – rozszerzenie do wariantu Top: wraz z ubezpieczeniem od pandemii i od kradzieży nart: 100 zł/os (wariant Tip Plus wraz z ubezpieczeniem od sportów wysokiego ryzyka jest zawarty w cenie). Rozszerzenie ubezpieczenia możliwe dla wszystkich Uczestników Rezerwacji***. Zakres wariantów tutaj
Ubezpieczenie od rezygnacji3% wartości rezerwacji lub 4,4% (dodatkowo obejmujące zachorowanie na COVID-19)***. Ubezpieczenie nie dolicza się do kalkulacji, kwota zostanie dodana w Umowie. Zakres wariantów tutaj

***ubezpieczenie w wariancie TOP Plus oraz ubezpieczenie od rezygnacji obejmujące kwarantannę lub zachorowanie w wyniku choroby przewlekłej – dostępne za dopłatą, na życzenie, w ciągu 14 dni od daty zawarcia Umowy (jeżeli do wyjazdu pozostało więcej niż 30 dni)

Opłata klimatyczna: 1,90 euro/osoba/noc. Z opłaty zwolnione są dzieci i młodzież do lat 14. Podatek lokalny należy uiścić w recepcji, w dniu wyjazdu.

1Wybierz miejsce:

2Wybierz termin:


3Wypełnij dane do kalkulacji:

Liczba osób dorosłych: 5490 zł / tydzień*

Dopłaty:

Szkolenie narciarskie półdniowe (2,5h dziennie), grupowe dla dzieci lub dla dorosłych: 990 zł za 15h

Szkolenie indywidualne dla dzieci lub dla dorosłych: 990 zł za 6h

Karnety – jestem zainteresowany/-a nabyciem karnetu/-ów z odbiorem na miejscu i możliwą zniżką. Jeśli nie ma informacji w zakładce Karnety - oferta zostanie przedstawiona w momencie przesłania Umowy lub najpóźniej przed dokonaniem finalnej wpłaty.

Transport – 500 zł/os (jestem zainteresowany transportem do Alta Badia i z powrotem; trasa Warszawa – Katowice – Badia).

Ubezpieczenie - rozszerzenie do wariantu Top: wraz z ubezpieczeniem od pandemii i od kradzieży nart: 100 zł/os (wariant Tip Plus wraz z ubezpieczeniem od sportów wysokiego ryzyka jest zawarty w cenie). Rozszerzenie ubezpieczenia możliwe dla wszystkich Uczestników Rezerwacji***. Zakres wariantów tutaj

Ubezpieczenie od rezygnacji: 3% wartości rezerwacji lub 4,4% (dodatkowo obejmujące zachorowanie na COVID-19)***. Ubezpieczenie nie dolicza się do kalkulacji, kwota zostanie dodana w Umowie. Zakres wariantów tutaj

***ubezpieczenie w wariancie TOP Plus oraz ubezpieczenie od rezygnacji obejmujące nieszczęśliwy wypadek lub zachorowanie w wyniku choroby przewlekłej – dostępne za dopłatą, na życzenie, w ciągu 14 dni od daty zawarcia Umowy (jeżeli do wyjazdu pozostało więcej niż 30 dni)

Kalkulacja ceny: 0.00 

4Uzupełnij dane do rezerwacji:

Uczestnik 1 / Zamawiający

Imię i nazwisko:

Pesel:

Ulica i numer:

Kod pocztowy i miasto:

E-mail:

Telefon:

Uczestnik 2

Imię i nazwisko:

Pesel:

Uczestnik 3

Imię i nazwisko:

Pesel:

Uczestnik 4

Imię i nazwisko:

Pesel:

Uczestnik 5

Imię i nazwisko:

Pesel:

Dodatkowe uwagi

Faktura – wypełnij pole (nazwa firmy, NIP, adres) jeśli chcesz otrzymać fakturę na inne dane niż Zamawiającego

5Zaznacz zgody i dokonaj rezerwacji:

  „Oświadczam, że znana mi jest treść załączników Regulamin Serwisu oraz Polityka Prywatności i je akceptuję.”

  „Oświadczam, że znana mi jest treść załączników Ogólne Warunki Uczestnictwa w Imprezie Turystycznej oraz Ogólne warunki Ubezpieczenia i je akceptuję.”

Administratorem danych osobowych jest Hey Holiday Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Zwycięzców 2, 03-941 Warszawa, który przetwarza podane przez Państwa dane osobowe w celu obsługi procesu rezerwacji i realizacji imprezy turystycznej. Informacje o zasadach przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach wynikających z RODO, znajdują się w Polityce prywatności.